Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem számítok egyik társaságban...

Nem számítok egyik társaságban sem. De mi lehet az ok?

Figyelt kérdés

hello. nehéz látatlanban helyzetet felismerni ténylegesen, tudom. de adok neki egy lehetőséget. az ötleteitekhez.


ELőször is: nem megyek pszichológushoz, nem fogok tízezres óradíjakat fizetni, különben meg nincs is miből.

másodszor is: kellő önismerettel rendelkezem, ez a kérdés azonban válasz nélkül maradt.


A helyzet:

-Hiába mondok érdekes történetet másoknak egy társaságban, az első pár mondat után inkább másra figyelnek, akik szájából még egy névelő is érdekesebb.

-legutóbbi eseményen ittunk egy üveg sört, oldódtak a feszültségek, és én tudatosan próbáltam érdekes sztorikat mondani, (többszöri próbálkozás után), elfordulnak tőlem.

-A végére a testhelyzetük is egyöntetűen azt sugallta hogy tök fölösleges vagyok oda, haza is mentem.


-Nem tudok hangosan beszélni, inkább halkabb szavú vagyok.

-Rengeteget kérdezek felőlük, választ is kapok , de az irántam érdeklődés Nulla. Empatikus vagyok pedig, érezniük kell, hogy igenis érdekel, amit mondanak.. lehet érzik is. csak nem törődnek már velem.

-Esélyt sem adnak, hogy jobban megismerjenek. pedig annyim inden érdekel. DE ha mondom a véleményeim, amely a társaságba amúgy beleillik, jön az előbbi helyzet.


-S végül, ha úgy érzem tök esélytelen az egész, teljesen magamba fordulok, s elmegyek onnan, persze szomorúan.

Lényegében minden egyoldalú. Minden kapcsolat.

Pedig nem tudom mit csinálok rosszul. Nem gondolom hogy a kinézetemmel lehet a baj, reálisan átgondolva.


úgy vélem, senkinek sem számítok. És ez valahol igaz is. (családon kívűl). És ez rossz érzéssel tölt el. most pedig tetőzött.


nagyon szomorú vagyok. és mindiiiig ez van.


Szerintetek mi ez az egész?


22 éves vagyok, amúgy. nem egy átalakulóban lévő tinédzser..


2011. okt. 29. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
velem is ugyan ez a dolog bár én 12 éves vagyok.. fogalmam sincs miért.
2011. okt. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

beszélj hangosabban,külőnben nem ütöd meg a hallási ingerküszöbüket,így nem kelted fel az érdeklődésüket.

hahalkan beszélsz lemondó egyéniségnek tünsz és ők is lemondanak figyelemről

2011. okt. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igy van és nem az számít mit is mondasz hanem ahogy mondod ha tudod hogy halkan beszélsz akkor legyél erélyesebb és ne hagyd magad képzeld el magad olyan helyzetekben amikor mindenki rád figyel és te vagy a középpontban nem vagy halk hanem érthetően hall téged mindenki még aki nincs közel hozzád ő is előbb utóbb be fog ez jönni tudom elcsépelt meg minden de akkor is bevonzod!

na meg talán jót tenne neked ha kiordítanád akár ki énekelnéd nem tudom egy jó sörözés de amikor becsípsz és akkor eleve hangosabb vagy az átlagnál:D sok elfolytott dolgot érzek veled kapcsolatban ez is közre játszhat főleg hogy feladod és elkeseredve tovább állsz ez veszélyesebb mint gondolnád pont amikor nem figyelnek rád akkor kell nyomulnod,felemelned a hangod és kész onnantól fog menni minden magától de ha mindig megfutamodsz akkor ez lesz és tudod mennyi dolog van még az életben amitől elkeseredsz és mennyi dolog van amikor nem szabad feladni hanem akkor is tovább kell menni...ne add fel és ne hagyd hogy egy legyintéssel elintézzenek te többet érsz ennél!!!

2011. okt. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban kellő önismerettel rendelkezel, erre a kérdésedre is tudnod kéne a választ. A helyzet elolvasása után, azt tudtam elképzelni, netán nagyon bizonytalan, félénk vagy, ilyen "bocs, hogy élek" típus. Nem megfelelő társaságban, az emberek letolják, hogy rendes, kedves, empatikus vagy. Ha ezt a "taposs el nyugodtan" érzést árasztod magadból, akkor élni fognak a lehetőséggel.
2011. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!