Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhat ettől pánikbetegség?

Kialakulhat ettől pánikbetegség?

Figyelt kérdés

5 napja belénk rohant egy autó. Én és az anyukám ültünk benne és szerencsére nem lett senkinek komolyabb baja. Rá 10 percre olyan szinten pánikrohamot kaptam, hogy azt hittem, meghalok. Remegtem, halálfélelmem volt, nem kaptam levegőt. Még soha nem éreztem ilyet. Bevittek a kórházba, egy idő után sikerült lenyugtatni. Akkor még egyértelmű volt, hogy ez a baleset okozta ijedtség miatt történt. 3 napig voltam kórházban megfigyelésen, aztán végül kezdett elmúlni az egész. Mikor hazajöttem, ismét rám tört, de enyhébb formában. Úgy érzem, bármikor jelentkezhet, ha valami stresszhatás ér. Soha nem volt még ilyen, max idegeskedem valamin egy kicsit, de nem lesznek ilyen következmények. Azóta nem koncentrálok arra, amit mások mondanak, nem lehet lekötni a figyelmemet. Ha emberek közé megyek, akkor elkezdek stresszelni, gyorsan ver a szívem stb. Attól félek, hogy ez a pánikroham nem egyszeri alkalom volt és akár ez a baleset kiválthat egy pánikbetegséget, ami a későbbiekben is bármikor előjöhet. Vagy hogy ez mindig bennem volt, de ez a baleset hozta ki. Fogalmam sincs. Csak arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen negatív élmény esetleg kiválthatja a pánikbetegséget?

16 éves fiú


2009. aug. 29. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kiválthatja! Szerintem keress fel egy pszichológust és még időben kezeljétek ezt, mert most még visszafordítható! Nekem évek óta van, nem kezeltettem és már nagyon rossz... Kitartás! :)
2009. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

persze h kivalthatja nekem azt mondtak h anyum rakos (kozben nem az volt) s en ettol egy erzelmi ijjedseget kaptam s panikbeteg lettem annyira h feltem egyedul kimneni a zajtol nagy fenyektol es az embetrektol s halaszgattam most mar gyogyulgatom mert van kezeesem de banom h nem idoben mentem el dokiho

NE VARJAL MENJEL MINEL ELOBB DOKIHOZ S TUDD MEG A PSZIHIATER MEG A PISZHOLOGUS NEM DILISEKET KEZELNEK M:) EZ AZ EMBEREK EGY TEVHITE

kitartast es sok sikert :)

2009. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!