Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ellen mit lehet tenni, ha...

Az ellen mit lehet tenni, ha túl könnyen felidegesedek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Számolj előtte tízig. Csak rajtad múlik. Mellesleg egy idő után inkább hülyét csinálsz magadból, ha folyton pattogsz. Önkontrol! :)
2009. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Önfegyelem!

Hisztis vagy? tök mindegy hogy pasi vagy nő vagy-e, ez hiszti :)

2009. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elmehetsz önismereti tréningre, ott sokat megtudhatsz arról, hogyan fogadd el magad és ezáltal a környezetedet is.
2009. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
70%

Szia!

Szerintem ha ilyen a termeszeted, nem sokmit tudsz ezzel kezdeni. Azt viszont tudod kontrollalni, hogy ne verd szet valakinek a fejet. En eleg ideges tipus vagyok, es minden kis aprosagon felhuzom magam, de az altalaban segit, ha belegondolok hogy nem eri meg atrendezni az arcat, mert attol nem lesz jobb, es valoban hulyet csinalnek magambol. Nekem eddig a 10-ig szamolos modszer nem jott be, de valakinek az segit. Ha viszont nem ilyen a termeszeted, akkor lehet hogy allandoan feszult vagy, es ezert kapod fel a vizet konnyen, ami teljesen ertheto.

2009. aug. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, és nem is olyan problémám van, hogy bántok másokat, hanem hogy hosszú ideig rettentő feszült vagyok, szinte 'remegek az idegességtől' és nem tudok koncentrálni a feladataimra. Szerintem nálam ez valami ideggyengeség, mert nagyon rossz időszakom van lelkileg. Talán ha sok barát vesz körül, kiegyensúlyozott, boldog életet élsz, akkor nem tulajdonítasz olyan nagy jelentőséget apróbb dolgoknak. Tudom, könnyű ezt mondani, sajnos én magam sem tudom parancsszóra véghezvinni....
2009. szept. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok és elég sok kellemetlenség volt már miatta. Én ilyen vagyok és nem nagyon tudok rajta változtatni. Ha úgy érzem igazságtalanság ér ,akár több napomat is el tudja rontani.Volt már,hogy nekirontottam az illetőnek,de leginkább magamban tartom,és ez se jobb. Az élet sajnos igazságtalan.

Én úgy látom ,hogy egyedül sokkal nehezebb. Ha van családod, rokonságod, baráti köröd,akikkel tudsz beszélgetni, biztonságot adnak,ha valami gond van,összeköt valami közös gondolkodás, akkor a rossz élményeket is könnyebb feldolgozni vagy figyelmen kivül hagyni, elmenni mellette. Érzed,hogy vannak akik vigyáznak rád, vagy csak egyszerűen boldog vagy velük.


Én eléggé egyedül vagyok,és az idegeim se túl jók, bár elég békés természetű vagyok néha elszakad cérna nálam is,de nem nagyon van kivel beszélnem,és azt látom,hogy az emberi kapcsolatok is érdekek mentén alakulnak.Ahhoz meg nincs kedvem fenntartani kapcsolatokat,mert valamikor hasznos lehet,ha igazából nem érzem magam benne igazán jól.


Sokat segit,ha van olyan munkád, hobbid, ami le tud kötni,és célt ad az életednek. A célok,ha van az életednek értelme amit csinálsz az is nagyon sokat segit.

2009. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, de elmúlt! Szabad lettem!!! Nagyszerű érzés.

Gyakori, hogy veleszületett tulajdonsága valakinek.Leginkább alacsony termetű, amúgy kedves, jóindulatú embereknek.

Kevesebb izgató fűszert enni. PL. csípőspaprika, bors, csili... Sokan nevetségesnek tartják, de én biztos vagyok benne, hogy aki sok húst eszik, az kivált hajlamos a harciasságra. Nem lehetetlen, ha meggondoljuk, hogy a ragadozó állatnak harciasnak kell lenni, ölni kell, győzni kell. Tehát kevesebb húst javaslok, sőt inkább csak halat, vagy egyáltalán semmit, ha kibírod.

Kevesebb vagy inkább egy se a horrorisztikus, verekedős, harcos filmekből. Jóga vagy Tai Chi sokat használ, én főképp ezeknek köszönhetem.

Hasznoslehet a szókincsünket kibővíteni ilyen kifejezésekkel: esetleg, talán, mi lenne ha, meg lehetne godnolni, nem lenne-e jó, stb.

Legfontosabb, hogy meg kell szabadulni bizonyos "lenyelet békák"-tól. Arra godnolok, hogy ha veszekedni valónk van valakivel, néha befogjuk a szánkat, "lenyeljük a békát". De a békák ott lappanganak. Józan állapotunkban kell megtennünk az ezektől való szabdulást. Vannak erre terápiák, az agykontroll is jó, ha elérhető számodra. A lényege ezeknek, hogy át kell godnolnunk, valóban fontos lett volna-e győzni a vitában, vagy csak hiúsági kérdés? Biztos, hogy nekem kell a vezérnek lennem, vagy csak nem bírom elviselni, hogy ne én legyek? Szakirodalom: Louisa L. Hay könyvei, Balogh Béla: A Végső valóság, a kersztényx Biblia, Antony de Mello : A Szeretet Útja, stb. Persze, lehet, hogy nem fognak tetszeni ezek a szeretet könyvek. Kezdd a Végső Valósággal, az inkább logika .

2009. szept. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!