Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegeknél ilyen érzés?

Pánikbetegeknél ilyen érzés?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy hozzám hasonlóknál volt-e olyan érzet szorongásnál, mintha a külvilágot nem valóságként fogná fel? Nem az álomszerű érzetre gondolok, mert ez másfajta, mintha úgy érezném, hogy a világ csak a képzeletem szüleménye lenne..Másoknál is előfordul ilyesmi gondolat/érzés?
2013. jan. 11. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen ,olyan mintha a Marson lennél,legalábbis én így fogalmazom meg.

De a szorongásodra is kellene gyógyszer nemcsak a pánikbetegségedre,nagyon gyorsan átcsaphat depresszióba.

2013. jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen betegség is, de ez nem a pánikbetegség következménye. Jól látja az első, keresd fel az orvosodat, és mondd el neki ezt a tünetet. Ez nem súlyosbodást jelent, de valszeg más gyógyszer kell rá.
2013. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szedek gyógyszert, egy antidepresszánst és egy szorongásoldót is, beszéltem erről az orvosommal, de nem mondta, hogy váltani kéne, inkább emelni kicsit az adagot.
2013. jan. 11. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Mióta szeded? És mit?
2013. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, ez hasonló dolog, mint a skizofrénia vagy a deperszonalizáció ami összefüggésben van a pbetegséggel.


"szorongásodra is kellene gyógyszer nemcsak a pánikbetegségedre,nagyon gyorsan átcsaphat depresszióba."


a szorongásra szerotoninnövelő gyógyszer kell, a nyugtatók nem oldanak meg semmit, csak függővé tesznek.

de nem csap át depresszióba, mert szerintem a depresszió a pbetegség előjele inkább, sokkal súlyosabb mint a depresszió. annyi a közös mindkettőben, hogy alacsony szerotoninszinttel jár. a depresszió csupán érzelmi vagy vegyi jelenség lehet, míg a pbetegség lehet súlyos neurotranszmitterhiány, ami funkcionális zavarokat okoz a szervezetben.


"Szedek gyógyszert, egy antidepresszánst és egy szorongásoldót is, beszéltem erről az orvosommal, de nem mondta, hogy váltani kéne, inkább emelni kicsit az adagot."


tipikus idióta pszichiáter. egyik sem fogja megoldani a problémád. szerotoninújrafelszívódásgátlót kell szedned és rengeteg olyat enned, amiből szerotonin termelődik. amit ő csinál csak arra jó, hogy függő legyél és a gyógyszerészeknek legyen egy biztos bevétele.

6 hónapon túlmenően megvan az esélye, hogy függővé válsz, míg az előbb említett gyógyszer általában 1-2 hét alatt helyrerakja a szervezeted.

2013. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves #5 ,nem biztos hogy szerotonin problémája van,lehet hogy dopamin,ezért baromi sok gyógyszert kell végigpróbálgatnia szerencsétlen betegnek mire megtalálják a megfelelőt. Kicsit olyan mint CSIPKERÓZSIKA története.
2013. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az lehet, de az biztos, hogy a nyugtatók és szorongásgátló nem fogják megoldani a problémát
2013. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ne szedjek szorongásoldót hanem gyógyszer nélkül szenvedjek, és olyan szinten súlyosbodjak le hogy mozdulni sem bírjak a szorongástól? Nem mindenki tud gyógyszer nélkül tünetmentessé válni..

Annyira meg szerintem nem kéne az orvosokat sem általánosítani.. Vannak akiket érdekel a beteg állapota és nem csak a gyógyszerek szedése érdekli (mint pl. az én orvosom is sokat beszél velem alkalmakkor és terápia is van nem csak gyógyszeres kezelés)

2013. jan. 14. 12:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és egy pszichiáter csak tudja, melyik gyógyszerben milyen hatóanyag van, melyik jó a probléma kezelésére. Ezekben a gyógyszerekben meg pont az van, ami a szerotonin szintet növeli.. Persze, hogy nem a gyógyszer oldja meg a problémát, hanem a terápia, de legalább nem engedi, hogy rosszabb állapot lépjen fel.. A tüneteket enyhíti.. Inkább szedem minthogy az ágyban fetrengjek..
2013. jan. 14. 12:54
 10/10 A kérdező kommentje:

"6 hónapon túlmenően megvan az esélye, hogy függővé válsz, míg az előbb említett gyógyszer általában 1-2 hét alatt helyrerakja a szervezeted."


Hmm..Akkor nem lennének már pánikbetegek, ha ilyen lenne...

2013. jan. 14. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!