Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax és Cipralex gyógyszerről...

Xanax és Cipralex gyógyszerről leszokás?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok,17 éves korom óta szedem a Xanax sr 0,5-öt reggel és este,Cipralexet reggel.Kb fél éve próbáltam leállni,de nem sikerült.Ismer valaki esetleg olyan személyt,vagy intézményt,ahol tényleg tudnak segíteni?Mostani pszichiáterem nem igazán tud segíteni..Köszönöm
2009. aug. 27. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Főleg a Xanaxról nehéz leszokni, de nem lehetetlen!!!Ha az orvos nem tud, de szerintem nem akar, akkor azt javaslom, hogy te magad tedd!Első héten fokozatosan csökkentsd az adagot, majd így lassan, míg eléred azt, hogy már nem hiányzik. A Cipralex-el ugyanez a helyzet, bár nálam nem okozott elvonási tüneteket, és a hatását se éreztem, se jót, se rosszat.Azt nem írtad, hogy mért akarsz leszokni róla? Már totál rendben vagy?

Én Győrbe járok, az ottani dokim nagyon profi ebben, persze ehhez be kell feküdni!

Remélem sikerült egy kicsit segítenem! Írj privát, ha van még kérdésed!

2009. aug. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is pont ezekről a gyógyszerekről próbálok most leszokni (és én is győri...:-)). Nekem a cipralex sokkal nehezebb (9 éve szedem), a xanax sem könnyű, de nincsenek olyan durva elvonási tünetek mint a cipralexnél. A pszichiáter nekem sem segített (lehet, hogy nekik érdekük is, hogy minél több gyógyszerfüggő legyen). A propaganda, hogy az antidepresszánsoknál nincs hozzászokás, mellékhatás stb..nem igazak, nagyon durván jelentkezik mindegyik.

Én úgy csökkentettem folyamatosan az adagot, hogy egy vékony, éles késsel mindig levágtam a gyógyszer egyik végéből, minden héten egyre nagyobb darabot. Most kb. 2 mg méretű, de eddig is több hónapig jutottam el. + a leszokást kiegészítettem természetes alapú szerekkel, mint pl.: orbáncfű, citromfű, valeriana stb...

2009. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hitman30 válasza:
Szinte lehetettlen leszokni róla,nekem 2szer nem sikerült eddig,pont ma kezdtem ujra szedni!3 évig szedtem,az utolsó évben 4 felé vágtam és ugy szedtem egy kis darabot,1 hónapja abbahagytam és itt az eredmény,szédülés szonte nem tudok kimenni a lakásbol,remeg a kezem rosszul látok!Szivás ez a betegség! ha most ujra sikerül jool lennem akkor idövel majd csökkentem ugy 1-2 mg ra és azt fogom szedni évekig,vagy örökké ha kell!A mostani állapotnál minden jobb!
2011. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!