Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ájulás félelemtől?

Ájulás félelemtől?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, a félelem okozhat ájulást, de nem értem hogy mi történik a szervezetben. Félelem alatt az embernek gyorsan ver a szive, megnő a vérnyomása, és még csomó fura fizikai tünet. Ájulás viszont akkor van, ha lemegy az ember vérnyomása, vagyis nem jut vér az agyba. Tehát ezt nem értem. Vagy a levegő kapkodástól van? Mer az is igaz hogy a hiperventilláció oda vezet.

Azt sem teljesen értem, hogy hogyan lehet a vér látványától elájulni, vagy a póktól. Szóval ha valaki tudja segítsen.

16/f



2013. jan. 4. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Van olyan is, hogy a félelemtől lemegy (!) a vérnyomás, és azért ájul el az ember. Ez általában olyan nagyfokú félelem szokott lenni, hogy a szervezet (és a lélek) így védekezik. "Nem akarom látni, nem akarok tudni róla, itt se vagyok." Ezt jelenti, a szervezet nyelvére lefordítva.


Sokkra is el szoktak ájulni az emberek. Pl. váratlan halálhírre, vagy váratlan örömhírre.


A vér látványától és póktól való elájulás általában kezdődő fóbiát jelent, vagy más kialakult, súlyos fóbiát. Mindenképpen ideje az embernek szakikézre adnia magát.

2013. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogy lehet az, hogy az 1. esetben a szervezetünk cserben hagy. Pont a bajban. Amúgy egyszer sokkot kaptam, mikor megcsapot valami enyhe áram, én meg azt hittem, hogy meghaltam. Végul nem ájultam el.
2013. jan. 4. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
hiperventilláció is okozhatja az ájulást.
2013. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy ősi vegetatív reflex:

két mód van menekülni a kardfogú tigristől- vagy legyőzöd: szív gyorsul, agy pörög, -vagy holtnak tetteted magad: láb erei kitágulnak, vérnyomás zutty leesik és el is ájultál. Alkati dolog kinél mire, melyik indul be.

2013. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ezt a szívást!

És mi a helyzet a lámpalázzal? Az egy fóbia, ott elájulnak emberek? Vagy mit lehet tenni ellene? Vane légzőgyakorlat vagy ilyesmi.

2013. jan. 4. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:
A lámpaláz az első tipus, max. a kezed, hangod remegésével kell megküzdened. Gyakorlással csökken , de a jó színészek vallják, sose múlik el igazán.
2013. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát a lámpaláz esetén a túl magas lesz az adrenalin szintem. És legfeljebb pánikrohamot kaphatok. Egy pánikbetegséget meg már leküzdöttem. :)
2013. jan. 5. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!