Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A "minden mindegy" állapotot...

A "minden mindegy" állapotot pszichológus és gyógyszerek nélkül hogy tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés

Elég gány évem volt, minden téren csak a rossz jött (vagy legalábbis már csak azt veszem észre). Próbáltam lefoglalni magam, dolgozni, hobbit kerestem, sportoltam, mindent megunok pár nap alatt, és alapból mindenbe úgy fogok bele, hogy "naa, ha már itt van, akkor..." Borzalmasan életunt lettem, pedig alig múltam még csak 20. A nők is csak ideig-óráig oldották fel ezt az állapotot, tehát ők sem jók gyógyírnek. De akkor mégis mit csináljak?


Úgy érzem, minden napom feleslegesen kezdem el.



2012. dec. 28. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Kieg.: anyagilag sem állok sehogy, így utazgatni, vagy költségesebb hobbiknak élni nem tudok. Ráadásul a környezetem is megerősíti bennem nap, mint nap, hogy nem érek egy garast sem.
2012. dec. 28. 12:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindig legyen celod, tehat amikor sportolsz, akkor azt cellal kell csinalni. Ugy erzem, hogy ez hianyzik az eletedbol, ezert nem tapasztalsz oromet sem. A noi nem pl. soha nem volt egy "feszultsegoldo" szer, viszont ha megtalalod azt a tarsat, aki szimpatikus, erzel iranta, akkor mar szinten kellemesen fogod erezni magad.
2012. dec. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Menj a minden mindegy szint alá, és aztán már a szürke hétköznapoknak is örülni fogsz. :)
2012. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2: Van életcélom, csak hajlamos vagyok túllépni a realitás határát.

#3: Hogy érted? Letargia?

2012. dec. 28. 12:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is ezen a ponton vagyok és sokszor voltam is régebben.


Saját magamból kiindulva: Nem kapálóztam! Szépen eldöntöttem, hogy na mostantól teszek mindenre és nem fogom izgatni magam. Telnek a napok reggel felkelek végzem a dolgom néha lefoglalom magam de mindent elengedek magam mellett. Ha kapálózik az ember a kíntól még mélyebbre süllyed. Hagyni kell az idő majd szépen megoldja a dolgok kiforrják magukat.


És ajánlanám a humorérzéket. Az elmúlt éveim ritka szarok voltak de én inkább nevetek kínomban és dafke sem hagyom ledarálni magam. Ha egy kicsit összekaparom magam akkor majd lépek. Egyszer minden rossz elmúlik egyszer fent, egyszer lent.

Ha szereted a szivárványt meg kell tanulnod szeretni az esőt. És meg kell tanulni táncolni az esőben!


Ne görcsölj már nem lesz mindig így. Senki se mondta, hogy az élet habos torta. Valakinek mindig sokkal rosszabb nálunk. Miért kell minden nap valami értelmeset csinálni? Hadd múljon el magától pár nap a nagy semmibe. Ha nem ismered a rosszat nem tudod értékelni a jót sem.


Ha az ember sok rosszat benyel mindent borúsabban lát még az is előjön, hogy az oviban ráléptek a tyúkszemére. Így aztán még nehezebb.


Pihenj, punnyadj egy kicsit aztán folytasd az életed keress valami konkrét célt nem nagyot. Kezdj neki lebontani a problémahalmazt. A probléma azért van, hogy minél hamarább megoldd. Ha nem sikerül hát nem, de legalább megtetted, amit tudtál és válassz valami más utat, ami kikerüli. Mindenből lehet tanulni.


Fel a fejjel sok sikert.

2012. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Letargiának is hívhatod, de én arra a szintre gondoltam, mikor azt tudod mondani, hogy ez így nem mehet tovább. Valamit csinálnom kell, és innen kezdenek kirajzolódni a céljaid, általában amugy ezt az élet hozza, de te is megoldhatod szerintem. Biztos van olyan dolog, amit élvezel, szívesen csinálod, ami beugrik elsőre, kezdd azzal, mindegy ha tök hülyeség, akármi, erőt meríthetsz :) sok sikert :) ami bosszant, azon meg nevess :)
2012. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Másrészt a vitamin hiánynak is van ilyen "minden mindegy" tünete,életuntság, fáradtság. Nem tudom ezzel hogy állsz.
2012. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a tippeket és a biztatást, próbálom megfogadni a tanácsokat! :)

A vitaminhiányhoz annyit, hogy vashiányom volt, de harmadik hónapja szedem a gyógyszer + 1000 mg C-vitamint naponta.

2012. dec. 28. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!