Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet, hogy elfelejtem,2...

Mitől lehet, hogy elfelejtem,2 perccel ezelőtt hova raktam le valamit?

Figyelt kérdés

Mostanában ha lerakok valamit az asztalra, 2 perc múlva, amikor keresem, már nem emlékszem, hova is raktam, és már teljesen kétségbe vagyok esve, borzasztóan rossz érzés. Ilyenkor, nem tudom miért, de nem emlékszem az eredeti helyre, és az van bennem, hogy mondjuk az ágyra raktam, és ott keresem sokáig...

Mostanában sok problémám van a memóriámmal. A tanulás is nehezebben megy, mint régen, sokkal lassabb vagyok az osztálytársaimnál, a számolás is nehezen megy, a szövegek memorizálása... És a beszédem is sokszor nehézkes, néha nem tudom kifejezni magamat, mert elfelejtem a szavakat... Mi miatt lehet ez?

16/L


2012. dec. 22. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok minden okozhatja... kezdve a leggyakoribbal: magnéziumhiány.


Szedj magnéziumot, ha 2-3 héten belül nem segít, akkor menj el dokihoz, és kérj neurológiára beutalót.


És próbálj meg odafigyelni az alvásra, a napi 8 óra meglegyen, és igyál elég folyadékot!

2012. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítségedet! :)
2012. dec. 22. 15:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel 16 éves, fejlődésben lévő szervezeted van, arra gondolok, hogy mindenképpen vmi vitaminhiány lehet a tünetek oka. Szedj olyan multivitamint, ami Omega3-at is tartalmaz, a 12 éves fiamnak is adok, ő okosító vitaminnak is hívja.(Ő is elég szétszórt, feledékeny mostanában) Vagy van külön halolaj kapszula, ami csak az Omega 3-at tartalmazza. Emellett a MagneB6 is segít a koncentrálásban. Kérdés az is, nem vagy-e túlhajszolt mostanában, alszol-e, pihensz-e eleget, mert a kialvatlanság az egész szervezetre kihat.

Egy ilyen korú fiatalnak kell még a 8 óra alvás legalább.

A tanulási szokásaidat is érdemes átvizsgálni. Én ebben a korban emlékszem csak ültem a nyitott könyv fölött és ábrándoztam, állandóan elkalandoztak a gondolataim, képtelen voltam a tananyagra koncentrálni, de muszáj volt összeszedni magam, csak nehezebben ment. Ez lehet életkori sajátosság...

Ilyen velem is előfordul, hogy nem tudom hova tettem vmit 2 perccel utána, a fiam is ilyen, de ha ettől komolyabbá válik a problémád, érdemes szakemberhez fordulni tanácsért. Először a háziorvoshoz, mert lehet, hogy csak az életmódodon, táplálkozásodon kell egy picit javítani!

2012. dec. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!