Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit tesztek ha nagyon...

Ti mit tesztek ha nagyon magányosan érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
4 hónapja hogy munkába álltam,10 kilót fogytam,a szüleimmel hetente 1x találkozom,a barátom kicsit messze lakik tőlem webkamerán tartjuk a kapcsolatot és mostanában egyre ritkábban beszélgetünk,nem akarom ezt a sok pesszimizmust tudatni vele,igy is sokat panaszkodtam már neki az utóbbi időben a gerincfájdalmaimrol.Már nincsenek barátaim,a munka során nem jutott rájuk időm és már nem is vagyunk barátok,nincs időm rájuk.Most kaptam először 4 szabadnapot az ünnepek miatt.Nagyon fáradt vagyok és tompa,már gondolkoztam azon hogy elkezdek doppingolni.Mindenki panaszkodik,hogy milyen keveset törődök vele,anyu nagyon meg van rám sértődve szerinte én csak magammal foglalkozom pedig ez nem igaz igyekszem itthon a rendet megtartani és odafigyelni az összes szerettemre akik még nem fordultak el tőlem.Nem érzem jol magam,nem vagyok boldog.Van hogy egyszerüen sirógörcsöm támad az éjszaka közepén,egy feketelyuk beszippantott és senki sincs mellettem.Nem értenek meg és nem tudom velük magamat megértetni. Fogalmamsincs mi történik velem.Vélemény?
2012. dec. 21. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Okozz másoknak boldogságot és neked is boldogságot okoz ha látod, hogy nekik jó :) Beszélgess velük sokat, mondd el hogy hiányoznak, hogy szereted őket, ha találkoztok öleld meg és puszild meg őket, szerezz egy házikedvencet, az állatok köztudottan jót tesznek az embernek. Egy cica ideálisabb ha nem vagy annyit otthon, mert nincs olyan nagy mozgásigényük. Ha pedig egyedül vagy otthon, rakd be a kedvenc zenédet, egy pohár bor mellett olvass el egy jó könyvet, nézz vígjátékokat, csetelj, ott is vannak ám jófej emberek :)
2012. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bevallom, én sem értem egészen a problémádat, mert, ha én le vagyok terhelve (óriási rohanás van a munkában), akkor lesz*rom, hogy ki van, ki nincs mellettem, mert örülök ha mindent meg tudok csinálni, ami előttem van. Egyszerűen nincs időm, energiám a bajommal foglalkozni. Ha meg érzem, hogy magányos vagy (tehát van szabadidőm), akkor meg simán fölhívok valakit, találkozót egyeztetek avval, akit szeretek, így a probléma megoldva.

Ezen meg egy barátom, szerettem sincs meglepődve, mert kb. nekik is annyi szabadidejük van, mint nekem, vagy a többi időben mással vannak elfoglalva. Neked max. az anyukádra, barátodra kell jobban koncentrálnod, hogy ne sértődjenek meg.


Szerintem egyszerűen ki vagy merülve. Ha tudsz szánni egy kis időd magadra, forró fürdő, relaxálás stb. akkor jobb színben fogod látni a világot.

2012. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket,igen egy kicsit ki vagyok merülve ..kicsit nagyon.Tudjátok nem olyan könnyű azt lesza*ni akiket ezelött a mindennnapjaidban láttál,egyszercsak köddé váltak én hajnlba megyek késő este jövök ha meg itthon vagyok akkor már vagy alszanak vagy én alszom,kicsit durva.
2012. dec. 22. 00:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te egy háztartásban élsz a szüleiddel! Mondjuk én akkor is tartom, hogy felnőttként engem annyira nem izgatnak a szüleim.. (sőt, örülnék, ha még kevesebbet látnám őket..) Viszont, ha nálatok szorosabb a kapcsolat, meghittebb a felállás, akkor lehetne anyukád megértőbb. Pl. hiába alszik, mikor megjössz, és este sírógörcsöd van, akkor átmegy, megvigasztal. Vele nem lenne érdemes beszélni az érzéseidről, hogy nem csak simán magaddal vagy elfoglalva, hanem ki vagy készülve?
2012. dec. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is azt írtad, hogy a munkád miatt nem volt rájuk időd. Vagyis te sem nagyon kerested őket. Most pedig csodálkozol, hogy köddé váltak?


Én sem maradok olyan mellett, aki a munkája miatt hanyagol.

Azért legalább hetente 1x egy telefon, vagy egy őszintén érdeklődő e-mailnek bele kell férnie az idődbe.


Ezt tapasztalatból írtam.

Az emberek nem zsebkendők, akiket akkor rántunk elő, ha van kis időnk. A barátság olyan, mint egy növény - ápolni kell RENDSZERESEN, és nem csak akkor, ha kedvünk van hozzá.

Ha csak akkor locsolod a növényt, amikor kedved van, akkor vagy túlöntözöd, vagy kiszárad - mindkettő a pusztulásához vezet.


A barátságra MINDIG kell hagyni időt.


Ha gondolod, írhatsz privátban, beszélgethetünk erről.

Sajnos, voltam már mindkét oldalon, így tapasztalatból írtam le, amit írtam.

A célom NEM a cs*sztetés, hanem a dolgokra való rávilágítás, így kérlek, ne vedd magadra annyira komolyan. Nem a megbántás volt a célom.


Szép napot!


30/N

2012. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!