Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja, hogy xenofób...

Mi okozhatja, hogy xenofób vagyok?

Figyelt kérdés

Na, elég érdekes dolgot írok le, legalábbis a neten nem találtam, hogy másnak is ilyen baja lenne. Xenofób vagyok, de nem úgy, ahogy a köznyelvben elterjedt, szóval nem vagyok rasszista, hanem kifejezetten az idegen kultúráktól félek(nem gyűlölöm, hanem félek). És a kultúrába beletartozik a szokás, építkezés, zene stb...

Például, ha arab zenét hallok, akkor félelem fog el, kb. mintha az "X-akták" zenéjét hallanám.

Ugyanígy, például itt van ez az indiai festmény: [link]


Engem a hideg kiráz, ha ránézek, mintha az Alient látnám a filmből :S


A kínai és indiai "macskazenétől" is félek. Az építészettől dettó. Félek a pagodáktól, mecsetektől etc...

Szóval szinte mindentől, ami nem a római/keresztény civilizációt tükrözi. Minél messzebb van, annál jobban félek tőle. Például a hagymakupoláktól is félek, de nem annyira, mint vmi ázsiai dologtól.

Ezt ne úgy képzeljétek el, hogy vmi beteges rettegés fog el, és összegömbölyödve ülök a sarokban. Az viszont lehetséges, hogyha egy pagoda mellé kellene költöznöm, akkor megbolondulnék.


Ez mitől lehet? Nem hiszem, hogy ok nélkül alakul ki, ráadásul eddig nem voltak ilyen bajaim, csak pár éve van.



2012. dec. 2. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy megcsúsztál valahol, nem találod a helyed, nem azt csinálod amit igazán szeretnél stb. Nehéz erre szaktudás és közelebbi ismertség nélkül mit mondani, de nekem is volt hasonló, igaz nem feltétlenül az idegen kultúráktól, hanem kb mindentől fogtak el fura érzések. Nem is tartott évekig és elmúlt ahogy az a helyzet is ami okozta.
2012. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A rasztafáriktól is félsz?
2022. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az észak-amerikai indiánoktól is félsz?
2022. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!