Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nincs számomra világossá...

Miért nincs számomra világosság az életben?

Figyelt kérdés
Állandóan úgy érzem, hogy selejtes vagyok és soha nem lesz párkapcsolatom és mindenki el fog engem utasítani és azt is érzem bántani akarnak. Már az öngyilkosságot fontolgatom. Gyenge idegzetű vagyok és a halál megváltás lenne számomra.

2012. nov. 17. 12:23
 1/8 anonim válasza:
mert ezt beszéled be magadnak.. ajánlok egy jó filmet: A titok.
2012. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 palosm válasza:
Miért van sötét? mert csukva van a szemed. Fedezd fel a meglévő környezeted, tele van jóval és rosszal. (Rosszat már megtaláltad) Foglalkozni kell a rossz dolgokkal, de ne mindig azon gondolkozz hogy hogyan lehetne megoldani. Hanem találd meg a pozitivakat. A világ olyan ahogy felfogod. A bizonyíték: Ha más képes sokkal rosszabb élethelyzetben boldog lenni, párkapcsoltban élni (nyomorékan, vakon, eltorzult arcal, stb.) akkor te miért nem? Ő hogy csinálja? Ezen gondolkozz. Ez egy út nem vihet senki au ölébe,mert akkor nem tanulsz meg járni. Nem egy gondolat oldja meg hanem sok sok gondolat honapokon éveken keresztül, amiben azon gondolkozl mik a jó dolgok amiket észre sem veszel, hogy Pl a leg alapabb: élek lélegzem, ehetek ihatok, ha nem ehetnél egy hétig milyen katarzis lenne az első falat. Megszokod a jót dolgokat könnyen és már észre sem veszed hogy ott van nem, éled meg.Pl (napnyugta a család) Persze a rosszat igen mert az fáj az magától "megélődik" És ha nem jut eszedbe semmi akkor megint gondolj arra hogy csinálja a nyomorék? Hogy csinálja az éhező afrikai hogy mégis mosolyog, mikor semmije sincs, ha neki megy akkor nekem is kell hogy valahogy menjen... ha ő képes rá akkor én is..... Ez nem a környezeten, kinézeten és a esményeken múlik hanem RAJTAD! Gondokozz! ui.: gondolkozz el rajta! ne csak ma mert hónapok akár évek kellenek a változáshoz!
2012. nov. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

A megoldás: A Meditáció


A probléma az, hogy így vélekedsz magadról.

A lélektekjes meditáció, ami gondolatmentes, elmenélküli állapot, kiöli garantáltan azokat a rossz érzelmeket amik most elborítanak Téged.

Olvass kicsit utána. Nagyon ajánlom Sri Chinmoy: MEditáció c. könyvét, avagy van egy videó a youtubeon, a címe: Osho - A Meditációról.

Avagy rengeteg helyen utánanézhetsz.


[link] Innen az elsőt ajánlom, a Most Hatalmát.

2012. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kapcsold fel a lámpát
2012. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Voltam hasonló helyzetben, nekem a CBT (Cognitive Behavioral Therapy) segített. Ha tudsz annyira angolul, akkor a Cognitive Behavioral Therapy for Dummies könyvet olvasd el, az egyik leghasznosabb ebben a témában, ha nem a leghasznosabb.
2012. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szabadna egy kort és egy nemet?
2012. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#2 Te egy nagyon ügyes pszichoterapeuta lehetsz. Azzal, hogy bűntudatot keltesz az emberben azzal, hogy ő annak ellenére szarul érzi magát, hogy nem nyomorék, sok mindent nem fogsz elérni. Maximum annyit hogy ezért még rosszabb lesz a hangulata.


#3 Meditáció egy hasznos dolog, de ha depresszióról beszélünk akkor nem elég.


#5 Magyarországon úgy hívják, hogy kognitív viselkedésterápia. Szinte minden városban található pszichológus aki foglalkozik vele, természetesen busás áron. Mivel én csóró vagyok, nem tudtam kipróbálni, de állítólag tényleg hatásos. Nem tünteti el a rossz dolgokat, de segít megbirkózni velük.


Én javasolnám a helyi kórházban felkeresni a Pszichiátert egy ambuláns rendelés keretén belül, ami általában nem beutaló köteles és természetesen ingyenes. Onnan tudnak tovább irányítani a megfelelő szakemberhez. Természetesen nem jelenti ez azt, hogy őrült vagy. Úgyhogy tényleg. Légyszíves fáradj el egy szakemberhez.

2012. nov. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 palosm válasza:
2012. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!