Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma kellene bevennem az első...

Ma kellene bevennem az első adag xanaxomat (05-ös), de félek tőle, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok, hangulati zavarom van, és még ki tudja, hogy mi, csak azt tudom,hogy nem vagyok jól, de nem akarok rászokni semmire, nem akarom, hogy mellékhatás legyen, félek, ha beveszem, csak rosszabb lesz. De lehet,hogy csak a pánik miatt félek tőle. Valaki azt mondja, hogy vegyem be, valaki óva intene tőle. Mit csináljak?
2012. nov. 8. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha meg vagy nélküle akkor hagyd, ha nagyon nyomasztanak a tünetek előbb-utóbb úgyis beveszed, és akkor meglátod, hogy neked beválik-e.


Én személy szerint, akkor veszem be, ha nagyon rosszul vagyok. Nem szívesen szedném rendszeresen, akárki javasolja (persze ha egyfolytában rosszul vagyok az már más kérdés).

2012. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne vedd be! A 0,5-ös már erős. Én évekig szedtem, egy kínszenvedés volt a leszokás, iszonyúak az elvonási tünetek, pedig az is hónapokig tartott, nagyon lassan, fokozatosan.Ha mindenképp muszáj legfeljebb a felét vedd be alkalmanként.
2012. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egy eleniumot vettem be. Jól döntöttem?

Köszönöm a válaszokat, egyszerűen kétségbe vagyok esve, hogy nincs információm, félek a gyógyszerektől, de jobban akarok lenni.

2012. nov. 8. 20:42
 4/10 anonim ***** válasza:

lehet ebből most jól is kijöhetsz, hogy így elgondolkodtál rajta, hogy mi legyen. lehet megnyugtat,hogy ott van a szer és ha tényleg szükséged lesz rá beveheted. és lehet pont emiatt nem lesz rá szükséged, mert ettől nyugodtabb, erősebb leszel. hisz nem lehet gond, mert legrosszabb esetben bármikor beveheted.


én annyit csinálnék, hogy nem hagynám elöl. olyan helyen tárold, hogy ne legyen szem előtt. ne ezen járjon a fejed, hogy bevegyem ne vegyem :) rakd el és ha esetleg majd tényleg kell előveszed.

2012. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elenium? Az meg mivel különb?


Amúgy annyira nem kell tartani a gyógyszertől, max az necces, ha rendszeresen kívánod szedni, hisz könnyen hozzászoksz, ezért idővel növelni kell az adagot, hogy hasson.. és ugye utána a leszokás már cifra.

De ha néha-néha bekapsz egyet (hiába 0,5-ös) nem lesz bajod.

2012. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3 félni nincs értelme tőle. azt kell értened, hogy ez hasonló mint egy rendes drog vagy az alkohol. van aki tud úgy élni vele, hogy profitál belőle és van aki meg belecsúszik és még rosszabb lesz, mint előtte. az a lényeg, hogy tud ez egy eszköz. nem a cél. nem ez a megoldás. ha amíg ettől jobban leszel nem teszel magadért semmit, akkor könnyen lehet, hogy függője leszel.


az a lényeg, hogy olyan állapotban legyél, amivel olyan tetteket tudsz végrehajtani, amikkel jól vagy. ezek arra jók, ha teljesen tett képtelen vagy, akkor ezzel kilehet mozdulni a holt pontról.

2012. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért ilyen erőset írtak fel neked? Én a 0,25-ösből felet veszek be, ha rossz időszakom van. Szerintem napi 2x1/4-et nyugodtan vegyél be. Ekkora adagról még könnyen le lehet szokni. Legalábbis nekem nem szokott gondot okozni, ha szedem 1-2 hónapig. Az Eleniumnál a negyed szem is sokkal erőssebb! Egyébként most nekem is rossz időszakom van.
2012. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 sokaknak szar időszaka van, mert a klassz nyárból sötét és hideg ősz lett :) ezzel nincs gond. várjuk a tavaszt :)
2012. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 8. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:
0.5 mg-os xanaxtól félsz, én 1 mg-tól sem érzek semmit sem, pedig én nem vagyok semmilyen gyógyszerhez hozzászokva.
2012. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!