Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első migrénem megvolt, tök...

Első migrénem megvolt, tök nagy aurával! Mi okozza, mi jöhet még?

Figyelt kérdés
A migrénaura vagy negyed óráig nagyon fényesen, félkör alakban világitott a szememen és azon a látóterületen ahol volt kiesett a látásom, és olyan nagy volt hogy perifériás látással semmit se láttam a jobb oldalon, aztán percek alatt szertefoszlott, most meg fáj a bal fejem, de szerencsére csak kicsit, érzékenyebb vagyok a szagokra, és izgatottabb vagyok. és mai nap ráadásul nagyon durvát is álmodtam... időnként valami lüktető és éles fejfájás is van hátul a fejemben, olyan mintha kopogna belül valami, elöl pedig pulzál a fejfájás... mitől lehet migrén?
2012. nov. 8. 03:09
 1/4 anonim ***** válasza:
a migrén általában a serdülőkorban kezdődik, öröklött, illetve egyes vélemények szerint az agyi erek szűkülete, v görcse okozza! Kiválthatják bizonyos ingerek. Nekem pld a monitor és az erős napsugárzás. ekkor homályosan látok és mintha vibrálna a levegő! az elsötétités és a szem pihentetése is segit, de én algopirint szoktam bevenni. erős rohamnál hányás is előfordulhat, szerencsére az ritka. Te is próbálj ki valami fájdalomcsillapitót
2012. nov. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem a migrént vízhiány, idegesség, fény okozza. De csak a nagyon extrém esetekkor. Akár fél évig sem volt migrénem, de volt, hogy havonta kétszer. Azóta elvétve akad, mióta rájöttem mi okozza nekem és tettem ellene. Rendszeresen iszok folyadékot, próbálok megtartani egy bizonyos nyugalmi szintet. A nagyon erős neonfény sem bánt annyira így, az előzőek betartásával. Én már rájöttem melyik fejfájás szimpla, vagy melyikből lesz migrén. Ha érzem, hogy ebből durva dolgok is lehetnek, akkor azonnal veszek be gyógyszert. Nem szabad megvárni, hogy elhatalmasodjon. Tedd a tenyeredet a szemedhez, hogy ne szűrődjön be fény. Nekem a hideg vizes fürdő is segít végig tenyérrel betakart szemekkel, amég nem enyhül, vagy nem áll el.
2012. nov. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A migrénaura vagy negyed óráig nagyon fényesen, félkör alakban világított a szememen"


Ha ez volt az első ilyened, akkor honnan tudod, hogy ez volt?

2012. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Onnan hogy utánanéztem wikipédián, a családban nem jellemző a migrén, nekem se volt azóta szerencsére.
2012. nov. 15. 12:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!