Mi bajom lehet? Milyen orvoshoz forduljak ilyen problémákkal?
Nos igazából már egy ideje tart ez az egész,de most már nagyon elegem van belőle...
Ha el kell mennem valahova teljesen rosszul leszek.
Bármilyen közlekedési eszközzel kell utaznom elkezdek szorongani, légszomjam lesz, remegek, megnő a vérnyomásom és pisilni kell. Lehet hogy baromi hülyén hangzik ez a pisilés dolog de sajnos irtó kellemetlen. Teljesen mindegy hogy az utazás előtt 2perccel vagy 2órával pisiltem, ahogy felszállok pl. a metróra 2-3megálló után olyan érzésem van, hogy mindjárt bepisilek. Volt már olyan hogy annyira rosszul lettem hogy le kellett szállnom, és egy közelben lévő mellékhelyiségbe bemennem, de persze akkor kb. 2 cseppet pisiltem. Főleg a metróba van így, a buszon,villamoson mondjuk nem 2-3 megálló után,de ott is egy idő után rám jön.
Hosszabb utakra már nem is merek elmenni, nyáron amikor nyaralni mentünk, akkor is miattam vonattal mentünk, mert a volánbuszon nincs wc, és már a gondolatától rosszul voltam, hogy mi lesz ha nekem pisilnem kell fél óra után, és közben meg 2,5 óra az út.
Mi bajom van? És hova forduljak ezzel?
Egyébként nőgyógyászatilag vizsgáltak már emiatt a pisilés dolog miatt, szedtem is vagy 7féle gyógyszert de egyik sem hatott, a nőgyógyász egy idő után nem tudott már mit mondani, úgyhogy nem is folytatta a vizsgálatokat.(ugyan így a háziorvosom)
Valakinek ötlet?
Köszönöm a válaszokat!
18/L
Kedves Első! Köszönöm!
A pánikbetegséggel pszichológus foglalkozik? Vagy azzal már pszichiáter?(a gyógyszer miatt gondolom az utóbbi)
Kedves Második, mint írtam a háziorvos először felírt egy gyógyszert majd elküldött,mondván majd a nőgyógyász megmondja, aki szintén felírt egy csomó gyógyszert majd tovább ő sem tudott segíteni...
Valószínűleg valamilyen szorongásos zavar (F41.0: Pánik zavar (szindróma) (epizodikus, rohamokban jelentkező szorongás) vagy enyhébb F41.1: Generalizált szorongás).
A szorongásra való hajlam öröklődhet, melyet erősíthetnek neurobiológiai tényezők (a szerotonin, a noradrenalin és a GABA rendszer zavara), illetve ezekre még rátesznek egy kalappal a pszichológia tényezők is. A neurobiológia tényezőket gyógyszeresen nagyon jól lehet kezelni, ezt követően az ember pszichés hangulata is javul és pszichés kezelések nem is biztos hogy kellenek.
Vannak durvább módszerek is, pl. kémeknél gyakran a szimpatikus idegrendszer túlzott működését idegek műtéti átvágásával blokkolják, az így kezelt egyének nem izzadnak, nem pirulnak, nem dobog hevesebben a szívük stressz helyzetben sem, de gyakran jellemük emiatt torzul és gátlástalanná válnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!