Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fiatalok miért tartják...

A fiatalok miért tartják "menőnek" az alkoholt?

Figyelt kérdés
Szerintem az alkohol arra van, hogy a stresszes hétköznapjaink alatt felgyülemlő feszültséget levezessük a hétvégén, és amíg az alkohol mámorában vagyunk addig jól érezzük magunkat. De a mai fiatalok szinte licitálnak egymásra, hogy ki bír többet inni, és azzal vagánykodnak is, hogy tajtrészegre leitták magukat. Ami a legelbotránkoztatóbb, hogy ez nem csak a gyengébb képességű tanulók körében van így, hanem neves gimnáziumok, és egyetemek tanoncainál is... Nem beszélve, hogy mennyi káros hatása, következménye lehet az italnak.

2012. szept. 26. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd fiatalon mindenki iszik, attól hogy végig issza valaki hétvégente a fiatalkorát még nem lesz alkoholista


Nem minket kell kérdőre vonni, ha nem lenne az életben ennyi bizonytalanság munkanélküliség nyílván én sem innék meg semmiféle alkoholt


Egyetem szintén olyan mentalitású mint egy szakközép, ott is van A-B-ig minden féle ember

Egy unalmas kollégiumban mit lehet csinálni mint szexelni meg inni, tanulás mellett


Különben nem kell a gimnazistákat meg egyemen tanulókat annyira dicsőíteni, ugyanolyan emberek mint egy gyengébb képességű társuk


Az ital drogok, cigi stb mindenkié, innentől fogva az ember maga dönti el melyiket kívánja fogyasztani

Még mindig nagyobb gond a cigi mint az alkohol


Oroszország/Románia/Ukrajna mellett vezető sorban vagyunk alkohol témában

20/F

2012. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb gond a cigi mint az alkohol? Hát nem tudom, néhány szülő nem a cigi miatt veri a gyerekét... És nagyon rossz, hogy antidohányos emberek/plakátok/oldalak van rengeteg, de az alkohol ellen senki nem szólal fel, pedig sok házasság és sok gyerek élete emiatt megy tönkre.


Azért tartják menőnek, mert mindenhol ezt látni, hogy az alkohol menő (videoklipek például), meg mindenki sztorizgat, hogy mit csinált részegen... Szinte csak ez érdekli az embereket, enélkül unalmas az ember. Senkit sem érdekel, hogy teszem azt tegnap 12 órán keresztül rajzoltál/festettél/bútorlapokból csináltál egy fasza szekrényt. Illetve engem igen, engem ez érdekelne, de az ilyen emberek nagyon nehezen találják meg egymást, mert ezek a dolgok szinte tabu témák, mivel unalmasnak tűnik miatta az ember, a kreativitás már tökre nem menő. Az ivás az menő, mert arról lehet sztorizgatni. Sokan túl sokan törődnek azzal, hogy mit gondolnak mások, és nem akarnak unalmasnak tűnni.

2012. szept. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én kifejezetten nem tartom menőnek voltam 1x részeg meg nagyon ritkán kimegyünk szüleimmel sörözni és ennyi én azt az egy alkalmat is nagyon megbántam nagyon sok hülyeséget csináltam és ezért ja és nem mondtam az akkori okát: 1 nem volt jó a hangulatunk 2 ki akartuk próbálni 3 családi gondok 4 koncert volt és körülöttünk (haverok) sem voltak éppen szomjasak.
2012. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
előző vagyok 13 L tudom fiatal vagyok de ez van
2012. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem minden fiatal ilyen. Én személy szerint gyűlölöm az alkoholt és undorodom a részeg emberektől. Valahogy nem vonz az, hogy öntudatlanul fetrengjek valami büdös kocsmában. Szerencsére a baráti köröm is megfelelő. Ez az utálatom onnan fakadhat, hogy a szüleim gyakran veszekednek az alkohol miatt. Az ivás apámra jellemző.. Most mondhatnátok, hogy később megváltozhat a véleményem, de nem fog. Én nem tartom menőnek az ivást.
2013. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem minden fiatal ilyen. Én személy szerint gyűlölöm az alkoholt és undorodom a részeg emberektől. Valahogy nem vonz az, hogy öntudatlanul fetrengjek valami büdös kocsmában. Szerencsére a baráti köröm is megfelelő. Ez az utálatom onnan fakadhat, hogy a szüleim gyakran veszekednek az alkohol miatt. Az ivás apámra jellemző.. Most mondhatnátok, hogy később megváltozhat a véleményem, de nem fog. Én nem tartom menőnek az ivást. 14 L
2013. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!