Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A neurotranszmitterek szintjét...

A neurotranszmitterek szintjét hogyan lehet növelni gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak tippelek: meg kell találni az okot, amiért a szervezet nem, vagy sokkal kevesebbet termel, mint szükséges lenne, és visszájára fordítani. De ez egyedül szerintem lehetetlen. Meg az is lehet, mire megtalálod, már rég olyan rosszul leszel, hogy bármit elfogadsz, ami esélyt ad...
2012. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A megfelelő prekurzor nagyobb mennyiségű bevitele növeli a neurotranszmitter-szintet. Például a tej és a tojás nagy mennyiségben tartalmazza a szerotonin előanyagát. Vannak különféle gyógynövények is, amit a különböző ingerületátvivő anyagok koncentrációját hivatottak növelni.
2012. szept. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azoknak a számát gyógyszerrel se lehet, már ha az ssri-kre gondolsz. Olvass utána alaposabban.
2012. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 F.Bandi válasza:
Nem tudom. Én kávéval szoktam kísérletezni...
2012. szept. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
2012. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Pontosítanod kéne hogy melyik neurotranszmitterre gondolsz

szerotonin

noradrenalin

dopamin


Az SSRI tényleg nem növeli a szerotonin szintet, de vannak gyógyszerek amik igen. Pl. mirtazapin

[link]


Ez nem visszavétel-gátló, hanem növeli a szerotonin és valamelyest a noradrenalin szintjét.

(bővebb info pl. www.crazymeds.us)


A természetes mód: megfelelő táplálkozás, testmozgás, meditáció.

A banánt például jó dopamin forrásnak tartják. Kérdés hogy hány mázsa banánt kéne megenned hogy segítsen, ha már depressziós vagy.

Érdemes még megnézni: citromfű, orbáncfű (de hiába természetes, mellékhatása ennek is van)

2012. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!