Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusnál mi szokott...

Pszichológusnál mi szokott történi?

Figyelt kérdés
Ad hasznos tanácsokat,vagy csak megnyugtatja a lelkemet azzal hogy mond valami sablon szöveget?Milyen okokkal szoktak hozzá menni?

2012. szept. 16. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam pszichológusnál kérdezgetett, hogy hogy érzem magam, meg beszélgettünk az életem hullámvölgyeiről, mondjam el most milyen. Szóval leginkább csak én beszéltem. De szerintem ez betegenként és pszichológusonként változik. Én az anorexiás szakaszt követően voltam nála, és nekem segített. :)
2012. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
TB-ésnél,vagy magánnál voltál?
2012. szept. 16. 17:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Először csak beszélgettek, aztán attól függ, vannak különböző terápiák, mint a KIP és hasonlók. A problémát próbáljátok meg megoldani, nem sablon szöveget fog mormolni. Lelki, életvezetési okkal szoktak menni.
2012. szept. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok, én magánnál voltam. :)
2012. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat segíthet, de csak akkor ha sikerül egy jót kifogni, valamint ha Te is kiakarsz jönni a nehézségekből. Én tb-vel járok a kórházba.
2012. szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Megtosszant ha jó csaj vagy.
2012. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy jó leírás, kb. mire számíthatsz. [link]


Egyébként nagyon változatos problémákkal szoktak pszichológushoz jelentkezni, életvezetési problémáktól kezdve (nem tudom, mitévő legyek a jelen helyzetemben), családi problémákon át a személyes bajokig. A nagyon súlyos problémákat szokták csak továbbirányítani pszichiáterhez (pl. amikor valaki már hallucinál, vagy öngyilkosság veszélye áll fenn).

2012. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A terápia lényege, hogy a pacienst képessé tegyük arra, hogy önállóan létrehozza a változást, azaz ne legyen szüksége később terapeutára. Mindez módszerenként eltérően történik, hol gyorsabb és látványosabb a haladás, hol lassabb és mélyebb a változás. Konkrétan először csak beszélgetés történik, de a látszólagos hallgatása és egy-egy jól megfontol kérdése mellett a pszichológus többszintű munkát végez. Elemzi a látottat, halottat, az érzelmileg megtapasztaltat, összeveti az elméleti, daóiagnosztikai és terápiás tudásával, integrálja ezeket, majd fokozatosan, a paciens ütemében és nyitottságában beindítja a változást. Eyt megfelelő kérdésekkel, rávezetéssel teszi, ha szükséges egyéb módszereket (pl. relaxáció, hipnózis, feladatok) is használ. Sokszor csak azt veszi észre a páciens, hogy kicsit nyugodtabb, vagy megváltoznak emberi kapcsolatai, miközben nem biztos, hogy összeköti, hogy mi okozza ezeket a változásokat.
2012. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg módszer létezik, van, ami gyakorlatiasabb, és tényleg konkrét tanácsokat kapsz. A sablon szöveg azért nem jellemző.:)
2012. szept. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!