Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy az életem...

Mit tehetnék, hogy az életem ne legyen üres és tékozló?

Figyelt kérdés
Üresnek érzem az életem, nem találom a helyem. Egyetemre járok, ez lesz a második évem. Első évben albérletben voltam, onnan eljöttem, most bejárós leszek. Gimnáziumban is voltam 1 évet bejárós, akkor az nagyon tetszett. De akkor olyan közeg vett körül engem, amiben jól éreztem magam és napi kapcsolatban voltam olyan emberekkel, akikkel jól kijöttem, sőt, igaz barátaim is vártak mindennap. Aztán jött az egyetem. Megismertem sok embert, de olyan egyet sem, akivel úgy tudnék viselkedni, vagy aki úgy viselkedik velem mint egy barát. Mondhatni csak (jó) ismerőseim vannak egyetemi részről. Szerencsére van 2 nagyon jó barátom, akikben megbízok. Szerencsétlenségemre mindketten felkerültek Pestre egyetemre, így több, mint 200 km-es a távolság. Egy évben 2-szer/3-szor tudok találkozni velük. Akikkel az elmúlt 1 évben ismerkedtem meg, mint írtam, nem tudtam kialakítani szorosabb kapcsolatot. Nekem ők túl csapongóak, gátlástalanok, mások mint én. Kívülállónak érzem magam. Hobbijaim nem igazán vannak. Próbáltam sportot, de ahol voltam, nem igazán foglalkoztak velem, plusz nagyon drága volt a tagdíj is. Főleg zenét hallgatok, olvasok, néha írók, ezeket szeretem csinálni. Esetlennek érzem magam, ha elmegyek itthonról. Ráadásul most, hogy bejárós leszek, nem lesz sok esélyem arra, hogy hatalmasat változtassak, hiszen reggel felkelek és elmegyek, egyetemen leszek, majd késő délután hazajövök. Mit tehetnék, hogy pozitívabb dolgok történjenek velem? Egy megértő társ nyílván sokat segítene, de mivel én vagyok bulizós és eljárós ide-oda, így nehéz találni valakit. Ha meg elmennék, akkor nem valószínű, hogy egy bulihelyen találom meg azt a személyt, hiszen én olyat keresek, aki hozzám hasonló, aki kiegészít, hiszen én sem mennék alapvetően ilyen helyre. Min változtassak? Köszönöm a válaszokat! 19/F
2012. szept. 14. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok csak most vagyok végzős, bejárós. Nekem is sok ismerősöm van, de barátságok nem alakultak ki. Ráadásul a régi barátaimmal is megszakadt a kapcsolat. Sokan vannak így, hidd el. Én már annak is örülök ha van kivel beszélgetni. Neten próbálj párt keresni, az amúgy is alkalmasabb néha mint egy buli. Sok sikert neked, szerintem a többség átesik ezen a korszakon. Kitartást.
2012. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Irtad h probaltal sportolni,szeretsz futni??Ahoz nem kell sem edzo sem felszereles,kezdj el kocogni amikor raersz es keress kozben egy amator rekreativ klubbot,mi klubbunkban 10-azaz tiz euro az evi tagsagi(!!),tobb kozos edzes van hetente barmifele kotelezetseg vagy elvarasok nelkul,ha egy egesz honapig nem jelensz meg akkor sem szol be senki,es szamtalan versenyre jarunk-ahol szinten nincsenek elvarasok a teljesitmenyeddel kapcsolatban mert rekreativ klubb tehat elvezetbol futsz...de ez csak egy otlet.
2012. szept. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Futni nem igazán szeretek, biciklizni szoktam mostanában, ki a folyópartra. Ez jól esik, de fél óra-egy óra telik el vele, utána semmi. Próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, kezdek egy másik szakot is egyetemen, reménykedek, hogy találkozok rendes, normális emberekkel, akikkel akár baráti kapcsolatot is ki tudok alakítani.

Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 15. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb: ne add föl!

Nekem végig "kívülállóként" telt az egyetem, pedig helyi vagyok, aztán a vége felé máshonnan lett annyi ismerősöm hogy elvoltam, jól éreztem magam.

Igazából volt olyan, hogy pár hét alatt több ismerősöm lett (és több érdekes embert ismertem meg...) mint a több év egyetem alatt.

Nem tudom miért de mintha leszarnák egymást az emberek, kölcsönösen. Ha aktív nem segít, ha nem szólsz senkihez nyilván az se.

Leírásod alapján a saját városomra ismertem, de lehet hogy tévedek. Írsz üzenetet? Köszi!

2012. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!