Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folytonos idegességen tud...

Folytonos idegességen tud segíteni a pszichológus?

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy szörnyű vagyok reál tantárgyakból. Talán ez így nem tűnik nagy gondnak, de nekem ebből indult ki a problémám. Nagyon erős gimnáziumba járok, a szüleim pedig csak négyest vagy ötöst fogadnak el tőlem, különben azzal a "csalódtam benned" tekintettel néznek rám. Egyszerűen már félek beülni órákra, mert azonnal rám jön a sírás. Nem kapok levegőt, kiver a víz, továbbá hányingerem és (hacikihanem) hasmenésem lesz. Egyszerűen a szüleim nem hiszik el, hogy nem vagyok olyan okos, mint ahogy ők azt gondolják. Azt hiszik, ha keményen tanulok azzal minden megvan oldva, de nem, pedig tényleg próbálkozok. Mostanra pedig odáig jutottam, hogy bármilyen apróság miatt ami nem megy, bepánikolok. Egyszerűen mindentől félek, már magától a gondolattól is, hogy nem vagyok olyan jó mint mások. Ezen lehet segíteni?
2012. szept. 8. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha (ideges)beteg vagy, fordulj orvoshoz. Ez nem vicc, vagy nem is cikizés. És ő majd megmondja, hogy mire van szükséged. Ha gyógyszerre, akkor azt ad, ha pszichológusra, akkor odaküld. Ezt nagyon komolyan vedd. Az életed múlik rajta. Ha késlekedsz, esetleg egy idegroncsként hagyod ott a sulit. Beszélj a szüleiddel. Ne szégyelld, hogy mi bánt. Nehogy késő legyen majd.

2012. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ezzel mindenképpen fordulj pszichológushoz, tud segíteni.

Nem tudom milyen iskolába jársz, de nagyon gyakran van iskolapszichológus, ő biztosan tud ezzel a problémával foglalkozni. Ha általános vagy középiskolás vagy, akkor a kerületi Nevelési Tanácsadóhoz is fordulhatsz, ott is ingyenes és szakszerű ellátást kapsz.

Ezen felül természetesen fizetős pszichológusok is vannak.


Ezzel a problémával mindenképpen érdemes pszichológushoz fordulni, méghozzá sürgősen! Van segítség.

2012. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!