Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most kezdtem el szedni a...

Most kezdtem el szedni a Xanax-ot (0,25mg) 3x1 és a Cipralexet (10mg) 1x1/2. Szedi valaki ezt a két gyógyszert? Megosztanátok a tapasztalataitokat, véleményeiteket, esetleg mellékhatásaitokat?

Figyelt kérdés
Kinek mikor kezdett el hatni?

2012. aug. 12. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem ezt a párosítást, előtte ugyanennyi Xanaxot szedtem 20 mg Paroxat-tal, de attól híztam. A Cipralextől jól voltam lelkileg, de nem híztam tovább. Azt mondják kell 2-3 hét az antidepinek amíg beáll, ha előtte nem szedtél semmi ilyesmit, és cipralexből a terápiás dózis napi 10 mg, azt nem lehet mindjárt az elején beállítani
2012. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Még soha nem szedtem ilyeneket, de sajnos most már muszáj. Neked nem voltak mellékhatások? Én olyan nyomott vagyok, ásítozok egész nap és néha ugyanúgy rám tör a pánik. Lehet most ez az időjárás is rátesz, de olyan rossz közérzetem van, csak kóválygok, mint egy lecsapott légy :( semmihez nincs kedvem, hangulatom. Étvágyam se sok van.
2012. aug. 12. 10:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ezek inkább a Xanaxtól lehetnek szerintem, eleinte nem a szorongásoldó hatás érvényesül, hanem az álmosító mellékhatása. Szerintem csoportosítsd át reggel 1, este 2 tablettára (én így szedem). Aztán a szorongások, pánikrohamok a Cipralextől csökkennek, de ugye annak tényleg kell egy pár hét. A Paroxattól volt a hízásos mellékhatás, nekem a Cipralex nem okozott bajt.
2012. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok változtatni az adagoláson, még csak csütörtök óta szedem őket. Estére meg nekem az egy xanax bőven elég, így is úgy alszok tőle, mint akit fejbe vertek, még wc-re se megyek ki, olyan kómás vagyok tőle. Jövő héten beszélek az orvosommal, és majd megmondja mi legyen. Szerencse, hogy neked nem voltak mellékhatások a Cipralextől, olyan sokat olvasok itt, hogy mennyinek van/volt.
2012. aug. 12. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy jó összeállítás. Amíg a dokiddal nem beszéltél, ne változtass semmin. Ez az első időszak arra kell, hogy beállíthassa a tartós szedés dózisát. Elmondod majd a tapasztalataidat, és aszerint fog változtatni. Ahogy olvaslak, sokallom a xanaxot, és keveslem a Cipralexet. De ezt csak orvos változtathatja meg. És ne ijedj meg, az első két hétban az antidepi inkább kicsit felerősíti a pánik tüneteit. Ez természetes hatás. Ahogy a szervezeted megszokja, jó lesz.
2012. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A Cipralexet csak 5 napig kell szednem fél szemmel, utánna egészet kell. De a Xanax az tényleg kiüt nemsokra rá, hogy beveszem. Úgy érzem nagy kitartás kell az eredmény eléréséhez. Pedig most nagyon rossz!!! :(
2012. aug. 13. 08:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Együtt tudok veled érezni most... én is most kezdtem el a gyógyszer szedést, csak én citalopramot és frontint szedek másfél hete. Hol elvagyok, hol meg végem van...Kitartás Nekünk!!!;)
2012. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem értem mért vagyunk szarul, meg hogy miért ugyanaz a mellékhatás, mint amire szedjük a gyógyszert. Kitartás Neked is!
2012. aug. 14. 10:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Látom most nem csak én szenvedek a hozzászokástól! Én még csak kedd óta szedem, de én is elég érdekesen érzem magam tőle!Én rexetint szedek meg xanax sr-t (0,5) Az jó jelnek számít, ha felerősödik a tünet, mert ez azt jelenti hatni fog!
2012. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Cipralex xanax-al nagyon megy, az biztos. Dupla Cipralexet adnék, fele ennyi xanax-al, de remélem már nincs szuksége rá :)
2013. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!