Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség. Pánikbetegek...

Pánikbetegség. Pánikbetegek tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Június 23-án, teljesen váratlanul elveszítettem az édesanyám, 45 éves volt, én 26 vagyok. 28-án éjszaka volt az első rohamom, azt hittem szívrohamom van és meghalok. Pánikbetegségnek diagnosztizálták. Azóta nem vagyok jól, voltam kardiológián és egészséges vagyok, ezután pszichiáter. Rexetint szedek kb. másfél hete és 0,25ös xanaxot kaptam mellé, de már max 1et veszek be egy nap. Igazi rohamok már nincsenek, de folytó érzés a torkomnál, nehézlégzés gyakran. Ez normális? Nem bírom tovább, meg lehet ebből gyógyulni??

2012. júl. 17. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet. De meg lehet tanulni kezelni. Jelentősen ritkulhatnak a rohamok - akár évekig is lehetsz tünetmentes. És ha jönnek, utána már gyorsan el is tudod mulasztani.

A lényeg, hogy ne félj a rohamtól. Tudd, hogy nem lehet tőle semmi bajod. Nekem pl. sokat segített, amikor olvastam, hogy a szervezetet kb. annyira terheli meg a roham, mint egy kiadós cardio-edzés. Az pedig nem olyan rossz. :) Ezt jó ha tudod.

Szóval ha érzed, hogy jön a roham, akkor várd... próbáld megélni. Hogy milyen. Tanuld meg. Tapasztald ki. Aztán egyre ritkábban fog jönni.

Ha TUDOD, hogy ez a roham, és tudod, hogy milyen, mitől van, akkor nem lesz hatalma feletted.

Nem mondom, hogy nekem már nincs... múlt éjjel is volt. De nem engedtem, hogy elhatalmasodjon és gyorsan el is múlt. Nem is volt túl komoly. De én már jópár éve vagyok pánikbeteg, meg kellett tanulnom kezelni a dolgot.

2012. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és igen, ugyanez vonatkozik az "enyhébb" verzióra, a fojtó érzésre, nehézlégzésre. Ilyen is szokott lenni nálam. Igyekszem nem foglalkozni vele, és akkor elmúlik.
2012. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 homo ludensz ***** válasza:
100%
Arra kell vigyáznod hogy ne várd feszülten a rohamot mert akkor biztosan jönni fog. Sajnos én is olyan típusú vagyok hogy minden ilyen élmény pld. hogy évek óta szorongok az utazástól a metró mozgólépcsőtől nyomot hagy bennem. Lehetőség szerint ha jön a roham vagy kellemetlen helyzetbe kerülsz bárhol szépen ülj le és kényszerítsd magad a szabályos egyenletes légzésre. Irányitsd te magad hiszen a gondolataid kavalkádja produkálja a testi tüneteket.
2012. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A legrosszabb, hogy nincs időm a gyászra a betegség miatt.. :( Gógyszert szedtek vagy szedtetek rá?
2012. júl. 18. 16:46
 5/9 homo ludensz ***** válasza:
100%
A depresszióval karöltve meglévő pánikbetegségemre szedek gyógyszert és hála Istennek nagyobb megrázkódtatás nem ért az utóbbi időben igaz bele sem merek gondolni hogy vészelném át. Van viszont olyan terapeuta akit kimondottan a gyászreakcióra képeztek ki. Azt hiszem ott ahol laksz ott kellene érdeklődnöd mert ő segítene. Egy fél év az átlagos gyászreakció feldolgozása és addig is talán könnyebb lenne neked ezt az időt átélni.
2012. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szívritmus zavart érzek. Az lehet, hogy a kardiológus nem veszi észre ha valóban van???
2012. júl. 20. 13:34
 7/9 homo ludensz ***** válasza:
100%
Az kizárt, de van rá mód ambulánsan is hogy rád tesznek egy 24 órás készüléket amely mindent rögzít és számítógépen lefuttatja a kardiológus és ott van feketén fehéren az eredmény. Rám is tettek kétszer is ezt is és automata vérnyomásmérőt is. Nem ördöngösség csak a saját megnyugtatásod érdekében célszerű lenne kérned.
2012. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már gondoltam erre. Azért megnyugtató az is, hogy ha valóban lenne akkor észrevette volna még ha akkor nem is érzem.
2012. júl. 21. 12:26
 9/9 Electronegativ válasza:

Szia! Először is őszinte részvétem!

Egyetértek az előző hozzászólókkal, át kell vészelned tudnod kell kezelni! Nehezen veszed a levegőt? Kit érdekel? Minden leleted negatív. Erre összpontosíts és tudom hogy nehéz énis ezzel küzdök és rám is rá szokott jönni, pl most is nyomást érzek a mellkasomban,de ez van sajna ez egy ilyen betegség! De azt mondom magamnak hogy Te nyamvadék pánikbetegség Te ugyan nem tudsz engem legyőzni! Kicsit hülyén hangzik de sok idő míg el tudsz idáig jutni hogy ezt így el tudod mondani magadnak úgy hogy komolyan is gondolod! Ajánlanék egy nagyon jó gyógymódot. Nekem is speciál a legfinomabb legális drogokat írták fel antidepresszáns nyugtató stb. Nagyon nem kéne rászoknod mert én 2 hónap szedés után azt mondom hogy már ettől őrülök meg! Elvonási tünetek stb. Próbáld felezni az adagot! Na szóval a gyógymód ami rajtam segített, az az akupunktúra! Ez a betegségedre és persze a gyászra is kifejezetten jó hatással van! Persze fájdalmas picikét de hidd el nem mondanám ha nem segítene! Hihetetlen szorongásokat képes feloldani az emberbe ez a módszer és idővel be fogod tudni látni hogy nincs szükség a gyógyszerre! Fiatal vagy (énis az vagyok még) ne tedd magad tönkre ilyen gyógyszerekkel! Még rengeteg kiskaput tudok mondani hogy hogyan küzdd le ha érdekel írj rám nagyon szívesen beszélgetek veled! Mielőbbi jobbulást!

2012. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!