Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a szorongásos...

Mit lehet tenni a szorongásos betegségek ellen? És hogy világítod erre rá egy közeli ismerősödet?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm,akiért aggódom. Nagy valószínűséggel,mivel a tünetek 90%-a stimmel valamilyen szorongásos betegségben szenved. Ehhez járul még hozzá a drog és alkoholprobléma is. Nehezen kezelhető,lázadó 23 éves srácról beszélünk. Hogy közelítsem meg? Hogy tudnék hatással lenni rá? mit mondjak neki,hogy elgondolkodjon? Két kimenetele lehet a dolognak:

1. vagy kinevet,hogy hagyjam a hülyeségeimmel.

2. vagy tiltakozik,hogy ő nem beteg,így érzi jól magát.

De ez szemmel láthatóan nem így van. hogy tudnék neki hatásosan segíteni,hogy eredménye is legyen?



2012. júl. 11. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:
szia.. hát ez a srác akár én is lehetnék annyi különbség van h nekem alkohollal nem volt gondom "csak" droggal ja és én 22 vagyok....ugyan ilyen bajom van nekem is nekem a drogok lerakása váltott ki egy szorongásos betegséget...és szerintem úgy beszélj vele h hatni tudj a lelkére ami most elég nehéz lesz ez nem hangzik túl jól de próbálj neki lelki ismeretfurdalást okozni ismerje fel h egyrész önpusztító életet él és másrészt azt is ismerje fel h ezzel a családjának is csalódást és fájdalmat okoz....próbálj rávilágítani h amit csinál az értelmetlen mert akármilyen probléma vagy problémák miatt csinálja ezt az nem fog eltűnni ettől csak elnyomja a gondokat de attól még azok ott lesznek és így csak nehezebb lesz megoldani őket....még 1 tanács rá kell venni h önszántából vonuljon be egy elvonóra és ott majd rájön h mennyire nem éri meg ezt csinálni... hát én ezt tudom neked mondani remélem segítettem valamit...
2012. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!