Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolják azt a felnőtte...

Miért gondolják azt a felnőttek hogy egy gyerek nem értheti az ő "dolgukat". Mondjuk egy mai 16 éves?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és folyton azt kapom hogy még gyerek vagyok mindenhez. Elváltak a szüleim, és próbálom nem a legrosszabb oldalról felfogni, ezért én mindig csak "gyerek" vagyok, mert én úgy sem érhetem.. Annyira idegesít.. Sokkal érettebb vagyok a korosztályomnál.

2012. jún. 17. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy érettebb vagy a korosztályodnál, de azért a szüleid mégiscsak több mindent láttak életük folyamán. Én egyetemen jöttem rá sok dologra, pedig nem vagyok egy hülyegyerek. Majd más lesz a felfogásod 40 évesen, amikor nézed hogy a 15-6 évesek milyen döntéseket hoznak, mert azt hiszik már értik a világ dolgait.
2012. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

AZ lehet, hogy érettebb vagy a korodnál, meg nem vagy igazán gyerek, de azért ilyen korban még a legtöbben elég naivak, csak a végleteket ismerik, ezért nem értik meg, hogy az idösebbek miért nem úgy tesznek, ahogy szerintük helyes lenne. Sok mindent tényleg nem ért meg egy korodbeli valaki, mert az élettapasztalata hiányzik, és ez az, amit csak úgy lehet megszerezni, ha valaki elég idös koráig él. Meg esetleg nem akarnak az illúzióidtól megfosztani.


Ezen kivül gondolj bele, a szüleid - mégha elváltak is, egy pár voltak, és minden párkapcsolat olyan, hogy van, amit nem mondanak el kivülállónak, és kettejükön kivül mindenki - még a közös gyerekük is - kivülálló.


A szüleinek egyébként mindig gyerek, gyerekük leszel, akkor is, ha már 50-60 éves leszel is.

2012. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még nem ismertem olyan tinit, aki nem érezte magát sokkal érettebbnek a korosztályánál. Magamat is beleértve.
2012. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem az érettebbet, hogy nem akadok ki ha kidob a pasim, és nem játszom meg magam, mert magassarkú van rajtam. nem okádom szét a szórakozóhelyet csak azért hogy menő legyek. Nem kürtölöm világgá hogy mekkora szar életem van. Mert nincs szar életem, vannak szüleim, mindenem megvan. Nem adom magam könnyen, mint az osztálytársaim/évfolyamtársaim. Így értettem. De igazából mindegy is, hogy mit gondoltok, én vagyok a hülye hogy feltettem a kérdést. Ha ismernétek tudnátok jó választ adni. Persze ezt nem vártam el :) Azért köszi mindenkinek!!
2012. jún. 17. 22:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb ezt mondani mint elmagyarázni. Amúgy szerintem fiatalabb korában sok mindent tisztábban, még ha végletesen is lát az ember. Nem sok minden van amiben ne értenék egyet a tizenéves önmagammal, esetleg vannak dolgok amik nem érdekelnek, lazábban veszem őket.

Faterom is azt mondja, hogy nem lett "bölcsebb" tizen-huszon éves kora óta, attót hogy sok mindent látott.

Na de lényeg hogy nem akarnak az orrodra kötni dolgokat, meg gondolom idegesek is mint az állat :)

2012. jún. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!