Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vérnyomásmérés- fóbia vagy...

Vérnyomásmérés- fóbia vagy mi:O Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Oké, egyesek szerint aki fóbiás az hülye. Én inkább pániknak mondanám, nem tudok uralkodni rajta, bármennyire szeretnék! Próbáltam.

Egyszerűen nem lehet megmérni a vérnyomásom. Illetve nem reális az eredmény, ugyanis mikor elkezdi a karomat szorítani, hallom a szívem, érzem, lüktet, a nyakamban, a karomban, hangosan, mindenütt!! És nagyon elvesztem a józan eszem, úgy érzem, elájulok, felrobbanok, megőrülök!!! Persze, hogy aztán 142/110... Mondják mások is, hogy látják, hogy pánikolni kezdek. De hogy mérjem meg akkor? Talán köze lehet ennek ahhoz h az erektől és vértől rosszul vagyok. De tudni szeretném h milyen a vérnyomásom.. Segítő ötleteket kérek szépen!



2012. jún. 2. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Enyémet sem lehet rendesen megmérni ... amikor "felpumpál" a gép, akkor mindig elkezdek röhögni :D:D:DDDD nem értem hogy lehet erre ráparázni :SS
2012. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magadnak sem tudod megmérni, vagy csak ha más méri, akkor van gáz?
2012. jún. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fóbia az betegség. Hülye az, aki azt mondja, hogy a fóbiás az hülye. Nyugodtan, vagy izgatottan menj el a háziorvoshoz, és méresd meg ővele a vérnyomásod. Persze a fóbiád ott is elő fog jönni. Aztán mondd a dokinak, no ez az ami miatt eljöttem magához. Nem a vérnyomásom érdekel, hanem ami utána következik. Ennél jobban úgyse tudnád előadni, mint ahogy szemléletesen bemutatod.
2012. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csuklós mérőt kéne használnod, az nem ennyire brutális.
2012. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
úú énis ebben szenvedek. :S viccen kívül. :( ugyanezt érzem, h hangosan ver a szívem, és ki akar ugrani a helyéről.. áááá. :(
2012. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. :S Én is utálom a vérnyomásmérést. Főleg a gépit utálom, mert az nagyon meg tud szorítani.
2012. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichoterapeuta az ilyen enyhe fóbiákat 1-2 kezelés alatt meggyógyítja.
2012. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. majd kipróbálom a csuklósat, meg megpróbálom magamnak mérni a géppel. igen, eléggé tud szorítani...
2012. jún. 8. 22:08
 9/9 anonim válasza:

Nekem a doki megmérte, magas. Utána kötetlenül semleges témákról kezdtünk beszélgetni, majd közben az asszisztens mért egyet. A második méréssel már normál tartományban voltam... mikor nem is figyeltem oda.

Sajnos azóta is ez van. Folyamatos pánik ráadásul attól pánikolok, nehogy magas legyen a vérnyomásom. Persze ebből következik, hogy estére 150es értékeken landol a reggeli 128-130-ról...

2013. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!