Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most milyen betegség?

Ez most milyen betegség?

Figyelt kérdés

Szóval van bennem egy inger megpróbálom elmagyarázni.

Például hangolom le a zenét, letekertem a tekerőt.

Egy normális ember itt be is fejezte.

De nekem, belülről jön egy inger, hogy az úgy nem jó és akkor lesz jó ha lentről felfelé tekerem és úgy állítom meg.

Vagy például leteszem a poharat az asztal szélére.

És akkor jön belülről, hogy az úgy nem jó és megigazítom vagy 3x.

Ilyen kb naponta előjön 2x különböző dolgokkal..

De tudok ellene tenni, mert jön belülről h nem jó de néha lesz@rom és úgy hagyom jó az :D

Egy hajszálnyi kis nyomást kelt belülről h de nem csináltam meg de kb fél percre rá már el is felejtem tovaszáll.

Szóval nem nagy probléma ez, nem okoz gondot.

De azért mégiscsak észre vettem magamon ilyet az elmúlt 1 évben.

Nos akkor ezt hogy is hívják?

Ne azzal gyertek, hogy elmebaj :D hanem a pontos betegség nevével.

Köszönöm.


2012. máj. 23. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Kényszerbetegségnek nem mondanám, de valami hasonló lehet, amikor úgy érzed( belülről érzed a késztetést és nem hagy nyugodni), hogy újra meg kell érintened, igazítanod, arrébb raknod a tárgyakat stb...

Sok stressz ért az elmúlt 1 évben?

2012. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na pontosan úgy van, ahogy ahogy írod.

De néha el is múlik 2 hétre aztán megint észreveszem h 1-2x naponta előjön.

Stressz az mindig van folyamatosan, hisz nem egyszerű az élet :)

De nem olyan drasztikus nagymértékű halálfélelem.

Csak hétköznapi, izgulás munka miatt stb..

2012. máj. 23. 20:34
 3/9 anonim ***** válasza:
kényszercselekvésnek tűnik... esetleg körömrágásod, szájharapdálásod vagy hajtépegetésed nem szokott előfordulni??
2012. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azok, de még hasonló sem nem..
2012. máj. 24. 00:49
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
ezek amiket írsz rítusok, amelyet az ember belső szorongásai csillapítására végez, ha nem teszi meg ezeket a cselekedeteket akkor erősebb szorongást érez. mivel a családomon belül is jelen van, ezért szinte biztos, hogy erről van szó.
2012. máj. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
menj el háziorvosodhoz ő majd ír fel Paxilt (nem tom Magyarországon milyen néven forgalmazzák....) meg esetleg valamilyen gyengébb neuroleptikumot. Nem szégyen ez, csak idővel súlyosbodhat és még több probléma alakulhat ki.. (Bulimia, szerencsejáték-függőség, drog illetve- alkohol abúzus)
2012. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Önmagában mindez nem betegség. Onnantól betegség, ha olyan sok időt és energiát vagy kénytelen fordítani ezekre a cselekvésekre, hogy az akadályoz a munkásban, tanulásban, vagy abban, hogy jól érezd magad. Ezek kényszercselekvések, amelyek bárkivel előfordulhatnak néha, de általában nem érik el azt a szintet, hogy betegségről lehessen beszélni.
2012. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Aha, köszönöm a válaszokat!

Akkor ez még tényleg nem betegség nem is úgy értettem. :)

Mert ha akarom akkor tényleg lesz.rom és kész nem okoz problémát csak felvetődik bennem, hogy mi lenne ha.. :)

2012. máj. 25. 00:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Adrian Monk szindróma :D
2012. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!