Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sztetek abbahagyhatom a...

Sztetek abbahagyhatom a gyógyszer szedést? Mert az orvos szerint nem de én már nem érzem betegnek magamat!

Figyelt kérdés
17 éves fiú vok és kb. másfél éve kezelnek nem differenciált skizofréniával. De én már egyáltalán nem érzem magam betegnek, sztem tök jól vok… most egy hete abbahagytam a gyógyszer szedést, de megígértem magamnak h csak egy hétre, utána megint szedem, csak kíváncsi voltam milyen anélkül és sokkal jobban érzem magam, mint amikor szedem, nem vok úgy lelassulva, sokkal gyorsabban fogom fel a dolgokat, meg sokkal több energiát érzek magamban csinálni bármit is (meg kedvem is van csinálni dolgokat), nem alszok 12 órákat, stb. Szal kb. úgy érzem magam, mint akinek vmi köd szállt fel az agyáról. Sztem semmi szükségem nincs már a gyógyszerekre! De az orvos meg még korábban azt mondta h biztos lesz ilyen, amikor így érzek, de soha ne hagyjam abba, életem végéig szedni kell mert ha nem szedem vissza fogok esni és ahányszor vissza esek mindig egyre rosszabb lesz :S Sztetek kinek van igaza? Tényleg kell szednem a gyógyszereket? :( Úgy nem lehet normális életet élni :(
2012. ápr. 25. 18:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#6 elvileg ő az egyik legjobb orvos az országban :/ meg nem is egy orvosom van am mert van egy pszichiáter meg egy pszichoterapeuta
2012. ápr. 25. 19:25
 12/16 A kérdező kommentje:
#2 hát gyakran volt olyan h így leblokkolt az agyam nem tudok jobb szót rá h egyszer csak nem tudtam hol vagyok mit csinálok ki vagyok pl volt h fél óráig álltam a ház előtt kezemben a kulccsal mert nem bírtam felfogni h hogy kell bejutni :S csak rémlett vhonnan h a kulccsal kell vmit csinálni. Vagy suliban egyszer csak nem tudtam tovább írni mert nem tudtam h hogy kell meg azt se nagyon tudtam h hol vagyok... ilyenek voltak meg állítólag "beképzeltem" meg behaluztam dolgokat, h pár ember nekem rosszat akar (köztük a szüleim), mondjuk én azt még most is úgy érzem h lehet h sok mindent beképzeltem de volt alapja... mind1
2012. ápr. 25. 19:31
 13/16 A kérdező kommentje:
meg olyan is volt gyakran h nem bírtam normálisan beszélni mert így szétestek a fejemben a mondatok és nem tudtam elmondani amit akarok mert össze-vissza beszéltem meg azt se értettem h más mit mond
2012. ápr. 25. 19:33
 14/16 anonim ***** válasza:
Ezért van, hogy a pszichiátriai betegek 70% a visszaesik. Visszaesés után új, erősebb gyógyszert kap, aztán azt is abbahagyja. A végén a taknyod-nyálad összefolyós roncs lesz belőled. Hát ne higgyél az orvosnak. Remélem, te nem vagy lövész szakkörös.
2012. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

19.13: Meg lehet gyógyulni, de az nagyon-nagyon ritka.

Olvastad a Nem ígértem rózsakertet c. regényt? Nagyon is valódi történet az alapja. Nagyon magas intelligencia, erős lélek és kiváló pszichiáter a másik oldalon - ezzel együtt meg lehet gyógyulni. De ez olyan ritka, mint az összes bolygó együttállása a Naprendszerben.


Kérdező: a gyógyszert alapból nem szabad abbahagyni ilyen súlyos betegség esetében, mert hiába érzed magad most jól, a következő roham bármikor rátörhet, és még mélyebbre lök. Tessék csak szedni a gyógyszereket és konzultálni a dokival!

2012. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sajnos igy ereznek a betegek es ezert emmyi a visszaeses. Paradoxon. Mert gyogyszerrel leszedalt cselekvokeptelen rongy vagy. Anelkul meg egy ideig jol vagy de aztan elromlanak a dolgok
2021. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!