Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy energiával vágok bele...

Nagy energiával vágok bele dolgokba, majd feladom. Mi a franc ez?

Figyelt kérdés

Most már két éve lassan, mindig belekezdek valamibe őrülten nagy erőfeszítéssel, ráadásul csupa olyan dologba amit szeretek is, és segítenék a jövőmet, majd egyszerűen alábbhagy a lelkesedésem és pár hét után (pl. egy vizsga vagy egy megmérettetés alkalmával) szemlesütve könyvelem el, hogy nem sikerült időre megtanulnom, befejeznem, átadnom, stb. Mi a fene lehet ez? Már kipróbáltam a sárga ragadós cetliket is, csináltam napirendet, emlékeztetők a telefonba, de valamiért mégis megunom. Pedig tudom, hogy ez az utam, ez az amit csinálni szeretnék, de nem megy.

Mit tegyek? Volt már is ilyen helyzetben? Mivel motiváljam magam?

A problémát úgy érzem felfedeztem, szeretnék most már tényleg belevágni sokadszorra is és végre sikeresen véghez vinni amit elterveztem.


2012. ápr. 9. 23:21
 1/9 CyberSniper válasza:
31%

Építő jellegű válasz: Mert nem megfelelő dologba vágsz bele.


Őszinte válasz: mert egy " [link] lény vagy!

2012. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 <random> válasza:

Bár nem ismerlek, könnyen lehet hogy azzal van a baj, hogy túl nagy célokat tűzöl ki magad elé. Az nem baj, sőt jó, ha az ember magasra teszi a lécet, de fontos, hogy ne szégyellje ha nem mindig sikerül átugrania.


A másik észrevétel meg az, hogy az ember igyekezzen a dolgait inkább nyugodtan (kevesebb kapkodással) végezni, és akkor több esélye van arra, hogy sikerül is határidőre teljesíteni mindent. Amúgy a határidőket egy jó menedzser nem a legrövidebb lehetséges pontba tűzi ki, hanem mindig figyelembe veszi a várható csúszásokat is. Ha valahol mindig kicsúsznak a határidőből, akkor az lehet a főnök hibája is, sőt majdnem biztosan az...


Ha meg pillanatnyilag érdeklődésedet vesztetted, ne csüggedj! Előfordul hogy hetek, hónapok múlva visszatér az érdeklődés, és akkor ott lehet az illető tevékenységet folytatni, ahol abbahagytad. Semmi és senki nem kötelezi az embert, hogy a saját dolgait (főleg ha hobbiról van szó) egy ültő helyében végezze el mindig.

2012. ápr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen problémával küzdök, pont most ülök csüggedten az íróasztalomnál és ezt a kérdést véletlenül olvastam el. De, milyen jól tettem. Ezt a kérdést, akár én is írhattam volna. Köszi Random válaszát, sokat segített!
2012. ápr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is így kezdődött de én már inkább bele sem fogok semmi olyasmibe ami túl nagy erőfeszítést követelne vagy kitartást.Pár éven belül hirtelen sok kudarc ért és csalódás,a legrosszabb az hogy magamat is felül kellett bírálnom:rájöttem hogy sokkal rosszabb vagyok az élet minden területén mint korábban hittem.Mostanra elfogadtam hogy nem vagyok valami jóképességű ember,nem is kínlódok már hogy annak tűnjek.
2012. ápr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Random, köszönöm, igazad van sok dologban.

A határidőket jól tűzöm ki, mert korábban ugyanezekkel a határidőkkel, ugyan ezeket a dolgokat csinálva simán végeztem. Az elmúlt két évben van, hogy mindennel elcsúszok. Itt nem hobbiról van szó, az egyik munka a másik meg tanulás, így itt elég nagy jelentősége van a határidőknek.

Világ életemben olyan ember voltam, hogy magamat tudtam irányítani (már kisiskolás koromban is), tudtam magamnak parancsolni és a nagy célokat is véghez tudtam vinni pont ahogy azt elterveztem, határidőre. Az elmúlt két évben van ez, hogy semminek nem jutok a végére.

Fásult nem vagyok, mert tudom, hogy képes vagyok azokta amiket kitűztem, valamiért mégis most nem megy.

2012. ápr. 10. 00:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen kedves első, tudom mit jelent az a szó amit írni akartál én is elég sokat olvasok az interneten mindenféle "szennyet". Attól függetlenül, a válaszod itt most nem releváns.
2012. ápr. 10. 00:43
 7/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy kérdező? az jó h te tudsz meriteni a korábbi sikerekből..-de akninek ez sincs ..-én se tudok semmit véghez vinni. és most eljutottam odah belebetegedtem fizikailag is :(. Tényleg elgondolkodtató hogy vagy beletörődik az ember ahogy irta is valaki h a képességei nincsenek meg a nagyobb célok eléréséhez ..vagy küszködik ..és kitudja milyen áron szerzi meg -vagy nem. Sajnos most nem tudok mást irni. Az életemet is az jellemzi h van egy felfutás amikor megcsillan valami h végre az életem lehet más ,jobb stb -aztán ..valahogy mégse megy ..
2012. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hoppá! Ezzel akkor nem vagyok egyedül! Mintha én magam írtam volna ki a kérdést!
2012. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a kitartás hiánya, én kamasz koromban voltam ilyen, belevágni lelkesen a dolgokba nem nehéz, az a rész a problémás - ahogy te is látod - amikor motiválnod kell magad. Szerintem döntsd el, hogy a feladás nem opció, nálam ez vált be.
2012. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!