Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mindig a munkahelyen...

Miért mindig a munkahelyen jön elő a szorongás, pánik?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok.Elvileg gyógyszerek mellett nem jön ki a roham,bár szorongós vagyok.Elmentem dolgozni,az első hónap tök jó volt,azután kezdődtek a bajok,szédülés,pánikolás stb...Megutáltam ott lenni,felmondtam,és érdekes jól voltam.Elmentem máshova dolgozni,ahol megint az első hónap tök jó volt,már azt gondoltam,nem is kellenek nekem a gyógyszerek,meg is gyógyultam.De ugyanúgy szedem őket.Azután itt is kezdődnek a bajok!!Itt is elkap a szorongás,félek,nem tudom mitől,torokfojtás,mintha valami szorítaná a mellkasom,félek h mikor kap el a pánikroham.Rettenetes!!!Itt pedig szeretek dolgozni,rendes a főnök,akkor meg mi a baj?Mindig csak az eleje a jó az új munkahelynek,utána ugyanúgy kezdődik minden.Teljesen el vagyok keseredve.
2012. márc. 28. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A gondolkodásod kell megváltoztatni. Biztos félsz a pániktól és ezért van. Meg kell tanulnod saját magadon segíteni. Én is voltam pánikbeteg, de rá kellett jönnöm csak a gyógyszerre nem lehet támaszkodni.
2012. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamiért le van tiltva nálad az, hogy dolgozhass, és sikeres legyél, önálló, kereső, önmagát eltartó ember. Azért pánikolsz, amikor ez ellen a nagyon durva szülői parancs ellen teszel. Esetleg lehet a mélyben trauma is.


Jó volna, ha látna egy doki.

2012. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tudatalatt félsz a pániktól, hogy kijön munka közben, az is valószínűsíthető, hogy először is munkahelyen jött rád, valamint, hogy ezt szégyelli az ember az új helyen, új munkatársak körében. Elsőként könnyebb lenne, ha tudnál beszélni valamelyik munkatársadnak erről.
2012. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem tudom, azóta hogy vagy, de válaszolok.


Én pánikbeteg vagyok és nekem is ugyanez volt, első hónap tök jó, utána jöttek elő a rohamok.


Egyszerűen annyi van szó, hogy az ember 1-2 hónap után leterhelődik. Az elején nem érzi, de minden nap jönnek a feladatok és utána eljön a pont, amikor betelik a pohár. Van akinél úgy jön ki, hogy nyűgös, van akire nem hat különösebben, van aki magába zárkózik, sokan sokféleképpen reagálják le.


Eleinte én sem tudtam, csak azt vettem észre, hogy megváltozott a hangulatom, nagyon fura gondolataim voltak, elegem volt mindenkiből és volt egy pánikrohamom; valakinek elmondtam mindezt, azt mondta, hogy vegyek ki egy hét szabit, pihenjek és tényleg, utána megint a régi önmagam voltam odabent.


Szóval, nekem azóta, amikor túlterhelődök, pánikrohamban jön ki. Én ezért 2 havonta beszervezek egy egy hetes szabit, amikor kipihenem magam, de előfordul, hogy nem bírom ki addig és szabi előtt 1-2 héttel kijön egy roham munka közben.


Ismerve ezt én már szóltam a főnökömnek a pánikbetegségemről, nem reagálta le rosszul, nagyon megértő volt. Nem jön ki gyakran pánikroham bent, de, amikor kijön, odamegyek szólni a főnökömnek, aztán kimegyek fél órára, megbújok valahol (nem szeretem, amikor valaki azt látja, hogy fuldoklom és nem bírom elmagyarázni, ne aggódjon, csak szimpla pánikroham, mert nem bírok ilyenkor beszélni, ő meg már hívná a mentőket), aztán, amikor elmúlik, visszamegyek és dolgozok tovább.

2017. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!