Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet változtatni még a régi,...

Aszakura kérdése:

Lehet változtatni még a régi, berögzült dolgokon?

Figyelt kérdés

A konkrét problémám a gyerekkori beidegződések.


A 8 általánost egyetlen osztállyal jártam végig. Kicsi koromban lassú és ügyetlen gyerek voltam, a tanárok sokszor kiabáltak velem, néha nem is értettem miért. Utólag nem tudom megítélni, hogy ők nem voltak e elég türelmesek, vagy tényleg egy kezelhetetlen gyerek lettem volna, de a lassúságomon és a nehéz felfogásomon kívül nem volt velem más probléma. Nem beszéltem csúnyán, nem verekedtem, nem hangoskodtam.

Az osztály, mint leggyengébb láncszemet, természetesen megtalált. Állandó piszkálódások célpontja voltam egész általános iskola alatt.

És pár dolgot magammal hoztam:

Ha bántottak és visszaszóltam, 5-en minimum ha nem többen rögtön ellenem gyűltek, és még ma is az az érzésem, hogy ha bármiért szólni merek 5X-ösen kapom vissza.

Ha jó időben egy társaságot látok, akik vidáman ülnek, beszélgetnek, nevetgélnek, akkor is ha nem ismerem őket, a nevetéstől még most is a hideg futkos a hátamon, mert régen mindig rajtam nevettek.

Ha bármit hibáztam a legapróbb dologért is hetekig bántottak, így nagyon szorongok azóta is, nehogy hibázzak, szinte kényszerem van rá, hogy mindent sokszor ellenőrizzek.

Vitába szállni nem merek. Ha mégis, akkor kétségbe esetten próbálok érvelni, ami meghallatszik a hangomon.

Mindezt magammal vittem a középsuliba, és azt a négy évet is végig szenvedtem ez miatt. Hamar rájöttek, hogy visszahúzódó nyuszi vagyok, akibe bele lehet rúgni. Most már szeretnék ezen változtatni, de mégis félelmet érzek, nem tudom levetkőzni ezeket a dolgokat.

Segítsetek!


2012. márc. 26. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban,sajnos hasonló a problémám nekem is.Vedd körbe magad rendes emberekkel,akik nem bántanak,és akkor nem kell állandóan attól félni,hogy ki rúg majd beléd.Én ezt csinálom és próbálok elkerülni azokat az embereket,akik rossz hatással vannak rám.Az más kérdés,hogy sikerül e(vele laksz).
2012. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elsőre azt mondanám, hogy sportolj. Az baromi jót tesz az önbizalmadnak.
2012. márc. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még itt az elején leszögezném, hogy nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, és hogy ilyenné formáltak.


Szerintem az egyetlen, amivel ilyenkor le lehet állítani, az pont az ellenkezője annak, amit ők csinálnak - tehát a gonosz dolgokra szeretettel válaszolni. Persze nem azt mondom, hogy ölelgesd jól meg őket, de legyél kedves, segítőkész. Hidd el, tuti hogy bűntudatuk lesz!


A másik: mindig tudd, hogy az ilyen dolgok az ő félelmeiket vetítik ki, és ez esetben pont te vagy az, aki az ő személyiségük minden félelmét elszenvedi, mert nem mernek szembenézni önmagukkal. Beteg világban élünk, az embereknek természetesebb a gyűlölet, mint a szeretet.

Ezt tudva szerintem sokkal egyszerűbb inkább sajnálatot, mint dühöt vagy haragot érezni irántuk. :)


Sok kitartást kívánok, egyébként hány éved van hátra? Nem lenne egyszerűbb egy új suli, tiszta lappal?


Remélem jobbra fordulnak a dolgaid :)

2012. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már leérettségiztem. Most elsős egyetemista vagyok és pont az új környezet miatt nem szeretném, ha harmadjára is megismétlődne. Ezért akarok a rossz érzésektől megszabadulni, nehogy itt is célpont legyek, ami szerencsére még nem történt meg.
2012. ápr. 2. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!