Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegektől kérek segítség...

Pánikbetegektől kérek segítséget, mert nem tudom biztosan, hogy ezek a tünetek is ahhoz tartoznak-e? Alul részletesebben.

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. Másfél éve kezdődött (nehéz múlt után), egyik este. Nem tudtam elaludni, majd szépen jött egy deperszonalizáció és derealizáció...bekaptam egy nyugtatót, amit itthon találtam és elmúlt teljesen. Pedig azt hittem megőrültem, pszichiátrián kötök ki és vége az eddigi békés boldog életemnek. Majd rosszul lét jött rosszul lét után..elmentem orvoshoz, teljeskörű kivizsgálás, majd pszichiátria és pszichológus általi vizsgálatok. Eredmény: enyhe fellazultáság, átmeneti pszichés zavar. Kaptam antidepresszánst, és antipszichotikumot. Jól voltam, minden jó volt, majd 8 hónap után el is hagytam a szereket.

Azt mondta az orvos, hogy a vizsgálatok és a másfél éves ismeretség után kizártnak tartja a skizofréniát, de minimális esély van rá, hiszen minden eset más.

Na most. Teljesen jól lennék, boldog vagyok, mindenem megvan, szerelem pénz stb...de a szorongás feszültség megmaradt. Tulajdonképpen nem is érdekelne, ha nem jönne rám megint egyre gyakrabban egy durva rosszullét. Úgy érzem olyankor, hogy megőrültem, bediliztem, nagyon furcsa leírhatatlan érzés jön rám. Mintha akármelyik percben elveszthetném az eszméletem, vagy a mivoltomat, vagy kapok egy rohamot...nem tudom körbeírni sem. Nagyon rosszul leszek. Olyankor legszívesebben meghalnék. Persze ezzel együtt jön az iszonyat idegesség, pulzus, vérnyomás az egekben, remegés, izzadás, hasmenés, hányinger, szédülés és társai.

Beveszek 2 szem 0.25-ös Frontint és fél óra múlva kutya bajom. De...nyugtató nélkül még soha nem próbálta, hogy elmúlna-e! Nem merem, mert leírhatatlanul durva a rosszullét. Hozzáteszem, hogy mindig, és a rosszullét közben is teljesen normális vagyok, viselkedésemben és gondolkodásomban is! Végzem a munkám, beszélek stb stb, terelem el a figyelmemet, szóval még csak egy kicsit sem vagyok kattant akkor sem. Az emberek is imádnak.

De mi van ha mégis ez egy durva valami kezdete? Nagyon félek. Valaki tapasztalt már ilyet?

Köszönöm a válaszokat.


2012. márc. 19. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:

A felsoroltak akár lehetnének súlyos pánikrohamok is,de én annak fényében,hogy volt másmilyen problémád is,és a skizofréniát sem zárták ki egyöntetűen biztosan nem hagynám ennyiben a dolgot.

Keress egy normális orvost,aki nem csak megeteti veled a sok szar gyógyszert,hanem normálisan kivizsgál és a valós problémát akarja megoldani.

ha pánikbetegséged van,annak okai vannak amiknek a megszüntetésével,feldolgozásával eltünnek a rohamok. Tudom,azt mondják nem fog soha elmúlni,de ne hidd el.

Viszont ha valamilyen más,komolyabb pszichés,pszichiátriai problémád van akkor igen,ez lehet valami durvának a kezdete,de nem akarlak rémisztgetni.

2012. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben. Ha jól értem, most nem szedsz antidepresszánst és antipszichotikumot, csak alkalmasint Frontint ha "rohamod" van. És az segít. Nem gondolod, hogy ismét kúraszerűen kéne szedni? Kis adagban? Ne félj egyébként, tudod, hogy a pánik nem öl meg. Én kaptam olyan gyógyszert is (a nagyon sok közül), ami a szerotonin szintet növeli, jelenleg (már több, mint fél éve) orbáncfűkészítményt szedek (Remotiv extrát), és azt hiszem bevált. De minden eset más és más, nekem ez vált be.
2012. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hányszor fordult ez elő? Valószínűnek tartom, hogy az előzmények miatt minden pszichés tünetedet túlreagálod. A rosszullétnél először kéne orvosi kivizsgálás és ha nem találnak semmit, csak akkor gondolni a pánikra. Az nem megoldás, hogy bekapsz egy nyugtatót és jobban lettél, akkor biztos csak pszichés alapon volt. Egy ismerősöm gyomorsav elleni gyógyszert zabált a kisebb szívinfarktusaira. A boncolásnál derült ki... Kifejezett orvosi javallat nélkül a nyugtatók szedését én drogozásnak tartom. Szóval menj el a megfelelő kivizsgálásokra, ha nem találnak semmit, akkor legutoljára a pszichiáteredhez és azt szedd, amit ő mond.
2012. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kevés volt az első pánikbetegség kezelésed, és most ujra elkapott . Menj vissza a pszichiátriára, mondd el, mi a helyzet, és kezdd el újra, az uj gyógyszerrel. A mostani frontin szedésed csak ront a helyzeten. Ide antidepresszáns kell, most már másfajta nyugtatóval ( rivotril?) és nem abbahagyni, ha ujra jól leszel. Legalább egy év teljes tünetmentességig szedjed, egyre csökkenő mennyiségben. de majd a dokid elmondja. Legszívesebben szétrúgnám azt a hülye v@l@gát, aki arra biztatja a pánikbeteget, hogy ne szedje az orvos által felírt gyógyszert. Annyának mondja....

2012. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Havonta járok a pszichiáterhez beszélni és nyugtatóért. Ő is javasolta már a homeopátiát, sedatif pc stb. Azt is szedem. A szorongást oldotta, de a risszul létek maradtak.

Az a baj, hogy nem hallottam még ugyanezeket a tüneteket egy embertől sem a másfél év alatt...szerintem nem mernek beszélni róla és segítséget kérni. Inkább öngyilkosok lesznek.

Igrn az is biztos, hogy felnagyítom a kis tüneteimet, érzéseimet és hopp rosszul leszek. De olyan jó lenne végre tudni biztosan , hogy mi ez és nem csak találgatni :(

Eddig nyugtatott mindenki, hogy az elmebetegeknek nincs betegségtudatuk, nem érzik, higy ban van. De mi van ha ez nem nagyon ismert és ténylev ebből lesznek a ledöbbenést keltő öngyilkosságok? Hozzátedzem én nem akarom, de ki tudja mi lesz még ebből.

Kérem aki ismeri ezt a tünetet, rosszullétet az írjon. Vagy aki hallott róla. Félek. :(

2012. márc. 20. 07:06
 6/10 anonim ***** válasza:

"Tulajdonképpen nem is érdekelne, ha nem jönne rám megint egyre gyakrabban egy durva rosszullét. Úgy érzem olyankor, hogy megőrültem, bediliztem, nagyon furcsa leírhatatlan érzés jön rám. Mintha akármelyik percben elveszthetném az eszméletem, vagy a mivoltomat, vagy kapok egy rohamot...nem tudom körbeírni sem. Nagyon rosszul leszek. Olyankor legszívesebben meghalnék. Persze ezzel együtt jön az iszonyat idegesség, pulzus, vérnyomás az egekben, remegés, izzadás, hasmenés, hányinger, szédülés és társai."


Nagyon hasonló tüneteim voltak, nekem azt mondták pánik és major depresszió. Ún. szerotonin-visszavétel gátló gyógyszert kaptam, évekig szedtem, aztán gyógyszert váltottunk. A pánik mára eltűnt a tüneteim közül.

De ha jársz még pszichiáterhez, akkor kézenfekvő, hogy őt kérdezed meg. (Ő úgyis megkérdezi minden alkalommal, hogy vagy.)

2012. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ismét leírom neked: menj pszichiáterhez. Nem pszichológushoz. A tüneteidet a pánikbetegséged, és a frontin együtt okozzák. Írtam neked, hogy ilyenkor a frontin csak ront a helyzeten. Én kórházba kerültem miatta. A tüneteim teljesen hasonlók voltak a tiedhez. Szerintem neked sincs meg a kellő betegségtudatod. csak annyit veszel tudomásul, hogy szarul vagy. Viszont nem vagy hajlandó a valóságos szakorvoshoz elmenni. A pszichológusod meg röhög a markába. Meggyógyítani nem fog, viszont amíg észre nem térsz, neki tejelsz. Hát sok sikert.
2012. márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:D utolsó válaszolónak: akkor tanulj meg olvasni, mert nem pszichológust írtam :)) És mindenről tud, és nagyon jó orvos! Mindent elmondok neki.
2012. márc. 20. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül biztosíthatlak,mert nekem ugyanezek a tüneteim, rettenetes furcsa tudatállapotok,rettegés az örülettõl. Nekemi is derealizacio, deperszonalizacioval kezdodott,elmentem pszichiaterhez, elmondtam a felelmemet a skizofreniatol. Azt mondta ez nem skizofrenia,hanem panikbetegseg,illetve deperszonalizacio,kaptam antidepit,azota is jarok terapiara.jobban lettem,illetve mar nem panikolok,neha elfog ez akiserteties erzes,de nemtulajdonitok neki tul nagy jelentosseget. Sorry, telefonrol irtam, ezert nincs ekezet...
2012. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon megkönnyebbültem! Köszönöm szépen minden kedves válaszolónak!

Az utolsó kommentelőnek: elkérhetném a mail címed? Megírnád privátban? Persze csak ha váltanál velem pár levelet. Köszönöm!

2012. márc. 20. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!