Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SZTK-s pszichológus létezik?

SZTK-s pszichológus létezik?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de le vagyok égve anyagilag, nem tudnám fizetni.. pedig szükségem lenne egy pszichológusra Budapesten, akihez ingyen mehetnék párszor. Nem segítőkész emberek jelentkezését várom, hanem szakemberhez szeretnék fordulni.

2012. márc. 17. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Eszembe sem jut segíteni. Ingyen pszichológus úgy lehet, hogy sztk.s pszihiáter felírja neked, akihez a háziorvos ad beutalót. lehetett követni?
2012. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
háziorvos,beutaló
2012. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló: úgy értettem, hogy nem olyan embert keresek, aki önjelölt pszichológus. Amúgy meg nem tudom miért kell iylen bunkó módon válaszolni... Igen, tudtam követni. Köszönöm a válaszokat
2012. márc. 17. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező!

Mit nem értettél, illetve értettél félre a válaszomon.Különben bunkó vagy te.

2012. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első tökéletesen írta le a dolgok menetét: háziorvostól kérsz beutalót az SZTK-s pszichiátriára, aki beutalhat pszichológushoz. A rendszer olajozottságát tekintve viszont szerintem jobb, ha már most felkészülsz, hogy ebben az esetben tényleg jobb a magánrendelést megfizetni: a pszichiátriákra sok helyen heteket, esetleg hónapokat is kell várni egy első időpontig, ezért is választják többen a magánt. Ha tényleg csak beszélgetésre van szükséged és nem gyógyszerre, akkor talán a kerületi/helyi önkormányzat szociális és családsegítő osztályán érdemes érdeklődnöd, ill. ha valamilyen speciális ok kapcsán lenne szükséged segítségre (pl. kábítószeres voltál/vagy, rákbeteg vagy/családod rákbeteg, stb.), akkor több közhasznú alapítvány is működtet - ingyenesen - pszichológiai tanácsadást, esetleg csoportterápiát, többnyire persze Budapesten.
2012. márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm:) Valójában durva hangulatingadozásaim vannak, ha 2 napig egyedül vagyok itthon, elsírom magam, kb pánik tör ki rajtam, sztem ezzel vmi nem okés, meg kicsit nagy nyomás van rajtam, mert több nagyfelelősségű dolgot csinálok egyszerre, és ugye ennél mindnél határidőket tartani meg ilyeenek... muszáj lenne ha ki tudnám beszélni egy pszichológusnak., h szakmai szemmel mit javasol, nehogy gondok legyenek ebből.


Első válaszoló: talán támadásnak fogtam fel, pedig lehet, h nem olyan hangvételűnek szántad.. akkor meg bocsánat.

2012. márc. 18. 08:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!