Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mazochista; öncsonkitásra...

Mazochista; öncsonkitásra való hajlam mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés
mitől lehet egy ember ilyen?és mit lehet tenni érte?és fokozódhat -e idővel a magában tett károk mértéke?
2009. jún. 11. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Én csak gondolok 2 dologra.


Pl. valakinek annyira fáj valami belül, hogy már azt hiszi ezen nem lehet enyhíteni csak fizikai fájdalommal. De ez csak átmeneti és butaság.

Vagy mert a belső fűjdalom nem látszik, de ha kívül okoz magának fájdalmat, a testében tesz kárt akkor az emberek együttérzőbbek lehetnek. Persze sokszor nem is akarják, hogy mások lássák. Nem is tudják mit akarnak, össze vannak zavarodva.


Illetve van még valami betegség amikor valaki nem tudja elviselni, hogy ott van a keze, lába stb. nem érzi sajátjának. De ez nagyon ritka. Idegennek érzi azt a testrészét.


Szerintem aki mazochista annak belül fájdalmai vannak (lelki) vagy nem akar a problémáira gondolni, mert nem tudja megoldani. És ide vezet, így éli ki.


Orvoshoz kellene fordulni, tudna segíteni és az egész rémálom véget érne nemsokára.

2009. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

A probléma szerintem is lelki eredetű.

Adódhatott jelen életedben illetve lehet hozott dolog is.

Menj el egy kineziológushoz ;)

2009. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló nem is mondtam ,hogy kiről van szó.de azért köszike az eddigi válaszokat:)
2009. jún. 11. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Hozott dolog lehet. Valami zavaros karmikus ok. Önmaga megfigyelése útján, a lelki ok kikutatásával talán megtalálható, hogy honnan ered. Mit érez oylankor, hogy miért?? Emlékezz József Attila soraira, a szerelmese a pszihológusa volt egyben: "Ó mennyire szeretlek téged, ki szóra bírtad egyaránt a szív legmélyebb üregeiben cseleit szövő fondor magányt, s a mindenséget." Tehát ezt akarom mondani, hogy szóra kell bírni a szív legmélyebb üregeit, a lélek mélységeiben fondolralatoskodó gondolatokat kikutatni, és mihelyt megértettük, jön egy ilyen érzés: "Ja, akkor ez az! Értem!" És akkor már el is múlik. Nem könnyű, de van úgy, hogy sikerül.
2009. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

pár dolgot tudok az illetőről

kiskorában rettenetesen sokat verték maradandó sérülései is vannak.

elég csunyácska és ijesztő kinézetű(de én ismerem és szerintem kedves csak sokat beszél)az anyja elhagyta a családját az apja meg baleset miatt meghalt és intézetbe volt 3 évig.azért érdekel engem ez a dolog mert én vagyok neki az egyetlen egy ismerőse ( a munkatársait kivéve de ők is kerülik)és szeretnék neki segíteni párja se volt soha se.és én kezdetbe ezt szeretném neki megszüntetni ,hogy még csúnyábbá tegye magát.Csak rohadt nehéz egyedül megváltoztatni úgy érzem néha lehetetlen.

2009. jún. 11. 22:54
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Húúúúú, ez írtó nehéz helyzet, és mindent megmagyaráz. Próbáld keresni: Szepes Mária "Vénusz Ösvénye" c. könyvét. Próbálj értelmet találni az életének az illetőnek. Valami kisegyház kellene esetleg, a Jehova Tanui is segíthetnek, vagy a Babtista gyülekezet, vagy ami elérhető.
2009. jún. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
A legokosabb,ha orvoshoz viszed! Pszichiáterhez vagy pszichológushoz. Én is tettem ilyesmiket,az oka az volt,hogy meg akartam halni,de van két fiam,és rájuk gondoltam,de a kényszer olyan erős volt,hogy muszáj volt legalább összevagdossam magam. Bonyolult az egész.
2009. jún. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jehova tanúi szerintem annyiba segíthetnek ,hogy őket kéne vágdosni (nem sértés )de szerintem ők csak koloncak.
2009. jún. 12. 14:42
 9/10 anonim válasza:

Amúgy beszéltél vele erről? Kérdezted, hogy mért csinálja amit csinál?

Mazochista magatartás nem feltétlenül vezethető vissza traumára. Akkor mazochista valaki ha a fájdalom szexuális izgalmat vált ki belőle. Ez egy fajta fetish, aminek az oka még ismeretlen, de öröklött tényezők is közrejátszanak.


A másik eset hogy az illető a frusztráltságát vezeti le azzal hogy megsebesíti magát. Akik ilyet tesznek nem tudják kezelni a dühüket, és a lelki fájdalmakat és a nyomás egyre jobban nő bennük. Ezt csak úgy tudják leküzdeni ha megvágják, megégetik magukat stb. Ha valakit gyerekként sokat bántalmaznak, akár fizikailag akár szellemileg hajlamossá válhat erre. Ilyen esetben mindenképpen pszichiáter segítsége javasolt. Nagyon veszélyes mert idővel öngyilkossághoz vezethet.


Ha a azonban valóban mazochista, és nemi vágyat kelt nála a fájdalom. Akkor nem valószínű hogy ezen lehet változtatni. De az ilyen egyének általában nem akarnak és nem is tesznek magukban nagy kárt. Inkább a biztonságos keretek között maradnak.


Persze az is előfordul, hogy egy kicsit mindkettő benne van egy személyben.

2013. dec. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a mazochizmus a fájdalom élvezete nem egyenlő az öncsonkítással.
2014. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!