Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » En most nem vagyok hiteles no?

En most nem vagyok hiteles no?

Figyelt kérdés

Sokat hallgatom Csernus Imre eloadasait, es nagyon erdekes dolgokat mond, nagyon sok mindenben egyetertek vele. Sokat segit nekem, foleg most , hogy kiszalltam egy parkapcsolatbol--ha annak lehetett nevezni. A volt parom folyamatosan megcsalt es ezek a felrelepesek kiderultek, es most szakitottam vele. Egyertelmu, hogy ezek szerint nem szeretett, hiszen nem is tisztelt. En vegig hittem benne, az elso perctol bizalmat adtam neki, ami egyre jobban nott, es ugy ereztem es gondoltam hogy o ezt megerdemli. Tevedtem, becsaptam magam, n em vettem eszre dolgokat, de lehet nem akartam eszrevenni. Csernus Imre ugy veli, hogy a ferfi csak egy hiteles nore tud felnezni, tudom hogy tele vagyok hibakkal mint mindenki, de nem hittem volna hogy nem vagyok hiteles no, de azt meg jobban nem hittem volna hogy ekkora hulye vagyok hogy hittem valakinek akinek n em kellett volna.

Azert mert valaki csunyan atvert most ezert lennek en egy nem hiteles no?

A hiteles not nem lehet atverni?



2012. márc. 9. 18:02
 1/2 yuda ***** válasza:
49%

Megmondom őszintén, nem értem mit ért Csernus dr. a hitelesség alatt, de néhány gondolat:

Ő maga saját bevallása szerint mondott a múltban sok olyan dolgot, amit utólag nem mondott volna.

Teszem azt, amit most mond, tíz év múlva már módosítja. Ez biztos.

Másik az, hogy szintén saját bevallása szerint sokat hibázott életében, ő sem tökéletes. Hogyan várhatod el egy saját tökéletlenségét beismerő embertől, hogy megmondja a tökéletes élet receptjét? Maga sem tudja-érted?

Ez abszurditás lenne nemigaz? Ő szerinted hiteles?

Nem hinném. Attól, hogy valaki az önmegismerés fokán eljut saját tökéletlensége tudatáig, még nem lesz hiteles, hogy mások életére kimondja ki hiteles, ki nem.

Pszichológiával foglalkozik, a lélek tudománya. Ez is olyan szakma, mint bármelyik másik. Nem kell túl misztifikálni, mert ők sem rendelkeznek tuti receptekkel.

Nincs tökéletes recept a hitelességre, mert minden ember életútja különbözik.

Bárkit át lehet verni, de nem ez a lényeg, hanem hogy tanulj a hibádból. Vond le a tanulságokat, legközelebb ne kövesd el ugyanazt. Magaddal legyél őszinte és lásd mi volt a te felelősséged és menj tovább!

2012. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon szepen koszonom a valaszod. Picit ossze is vagyok keveredve, mert en csak azt tudom amit en ereztem es gondoltam, es hogy a parom mit gondolt fogalmam sincs. Ugy erzem nem is ismerem ot.

Probalok megbocsajtani magamnak valamit, amit igazabol el se kovettem, hisz nem csinaltam semmi rosszat, de ha vegul ketton all a vasar akkor megiscsak hibas vagyok. Meg akarok magamnak bocsajtani, de nem tudom mit vetettem, talan azt hogy hittem valakinek, de ez most miert baj. Olvasom az eszmefuttatasokat es valahogy nem birok nevezore jutni, nem tudom megerteni mi volt velem a baj. Es a legrosszabb az, hogy mikozben en magamban szeretnem rendberakni ezeket a dolgokat es tanulni belole-mert biztosan ramfer es ezt egyszer majd meg is fogom erteni, addig a volt parom eppen ugy masokkal hetyeg. Nem tudom, hogy en hiteles no e lennek, de az biztos hogy o nem volt hiteles ferfi(de akkor miert neztem fel ra?).

Atvertek, elfogadom de a rossz ami er minket az nem mindig a mi hibank.

En igy gondolom, es elismerem tele vagyok en is hibakkal, de legalabb nem voltam gerinctelen. A doktor ur irasai egyebkent nagyon jok, de tenyleg nem vonatkoznak mindenkire, mindenkinek mas utja van. koszi a valaszt:)

2012. márc. 9. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!