Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a depresszióm...

Mit csináljak a depresszióm ellen?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, mert már komolyan nem akarok semmi mást csak meghalni. Nincs senkim, csak a barátom de mostanában ő is ellenem van. Egésznap sírok és eszem vagy alszom. Nagyon elegem van. 16/l

2012. márc. 4. 21:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Vagy változtatsz vagy nem. Hogy jobb neked?
2012. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Voltatok már depressziósak?

És volt olyanotok hogy próbáltatok barátkozni, elmentetek ide-oda aztán megismertétek jobban az illető(ke)t és rájöttetek hogy nektek ez nem kell? vagy összebarátkoztatok vele de ő le se szar.

2012. márc. 4. 22:41
 23/29 anonim ***** válasza:
Igen, voltam depressziós és ráadásul még gyógyszereket is szedtem, meg pszichiátrián is voltam (nem vagyok rá büszke).
2012. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

és a gyógyszerek hatottak?:/

bár én nem szeretnék szedni, igy is épp elég hogy egy rohadtnagy porcerővel kell megküzdenem mindnenap...

2012. márc. 4. 22:44
 25/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem hatottak a gyógyszerek, sőt, tönkretették az életemet. Ne ess te is ebbe a csapdába, változtass amíg még lehet.
2012. márc. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
17%
Én megértelek, az egyetlen örömöm az életben a biztos halál tudata. Ha a szüleim már nem lesznek, első dolgom lesz végezni magammal.
2012. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez van, csak nekem még barátom se volt, utálom magam, az utcán ritkán kapok ilyen megjegyzéseket (inkább csak lenéző arcokat?!), a suliban pedig most épp bukásra állok. Kinek a rosszabb? Én is sokat depizek, elég durván. Mindig úgy kelek fel, hogy "túlélem", és ált. sokat nevetek napközbe (igen, jól tudok színlelni, meg csak így tudom túlélni a napot). Neked meg velem ellentétben van barátod, jól teljesítesz a suliban, és az utcán inkább kapnék olyanokat hogy "megd*gnálak", mint olyat, hogy "ronda vagy".. :(

Szintén 16/L

2012. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak a depresszióm ellen?"


Menj iskolapszichológushoz. Amúgy meg a problémád gyakori a te korodban. 16 évesnek lenni rendszerint nem könnyű, nekem is voltak akkoriban nehéz időszakaim, meg kb. mindenkinek, akit ismerek.


"Kérlek segítsetek, mert már komolyan nem akarok semmi mást csak meghalni."


Élni akarsz, csak máshogy. Ezért írsz ide is. Ha meghalni akarnál, nem kérdéseket írogatnál ki.


"Nincs senkim, csak a barátom de mostanában ő is ellenem van."


Aki ellened van, az nem a barátod, és a barátod nincs ellened. A rossz hangulatod színez mindent feketére, ezért mondasz képtelenségeket.


21:40


"Nincs senkim, hiába próbálkzom uj barátokkal, az elején kedvesek utánna pedig egyszerűen nem kellenek"


Két megjegyzés:


1) "Nem kellenek" - azaz te koptatod le őket, nem ők zavarnak el téged. Ezen nyugodtan változtathatsz, nem halnál bele. Nem kell finnyásnak meg moralistának lenni. Ráérsz erre vénasszony korodban (de akkor sem kötelező).


2) Több lábon is állhatnál, nem kell az egész életedet, hangulatodat, önbizalmadat arra építened, hogy hány és milyen barátod van. Az emberi kapcsolatok fontos részei az életnek, de csak egy része. 100000 más dolgot is kínál az élet, nem kellene mindent 1 lapra feltenni.


"nem sportolhatok:("


A mozgás fontos lenne. Valamennyit feltétlenül kellene mozognod, már napi fél óra élénkebb ütemű séta, lehetőleg napos időben, sokat javít a közérzeten.


22:17


"Abból is elegemvan hogy kimegyek az utcára átlagosan felöltözve és megdudálnak és beszólogatnak olyanokat hogy d*gnálak"


Ettől semmi bajod nem lesz. Ez önmagában csak pozitívum, mert azt jelenti, hogy szép vagy. Eljön majd az az idő is, amikor nem "szólogatnak be" ilyesmiket, akkor meg az lesz a baj.


"átlagosan nézek ki, semmi extra nincs bennem, nem vagyok magabiztos"


Szinte egy nő sincs, aki meg tudná ítélni, hogy ő maga mennyire szép az átlaghoz képest. A visszajelzésekből kellene kiindulniuk, ehelyett az önbizalmuk alapján képzelnek mindenfélét.

2012. márc. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 beglerbég válasza:

Hmm... hmm... én is voltam már ebben az állapotban... talán tudok segélni pár dologgal. Depressziónak ezer és egy oka szokott lenni. Sok kicsi összeadódik. A sok negatív dolog amit tapasztalsz, az... hogy is mondjam... következmény. Az állapotod miatt negatív.


Az előző hozzászóló jól mondta, a mozgás az kell, de ha negatív élményed van az utcán sétálással kapcsolatban, akkor nem biztos, hogy segíteni fog.


Tudnék pár személyre szabott tanácsot adni, ami megadhat egy lórúgásnyi boldogsághormont, ami kizökkentene ebből az állapotból. De ehhez pár kérdést fel kell tennem.:


Mennyit mozogsz egy nap?

Mennyi időt töltesz a szabadban... napon?

Mit szoktál enni és milyen arányban? (Hús, zsír, zöldség/gyümölcs, szénhidrát, cukor)

Van kutyád/macskád/sünöd?

Említetted, hogy nem sportolhatsz+ porcerő tabi. Ez valószínűleg indiszkrét kérés, de kifejtenéd bővebben? Úgy könnyebb mozgási tanácsot adni, ha tudom a lehetőségeket. (Ha nem akarsz akkor ne válaszolj rá)


Ha gondolod írd meg privátba... vagy ide. Ahogy tetszik.


A dorgálósabb hozzászólóknak üzenném, hogy a depresszió az inkább kémia. Fölösleges a magasabb szintű tudatfolyamatokra hatni, nem lesz foganatja. Az alacsonyabb szintűeknek viszont közvetlen hatásuk van a hardverre. Valamint a test állapotát is javítani kell, az is nagyban befolyásolja az agyműködést. Elég pár hétre kizökkenteni a jelenlegi helyzetből és rendbe fog jönni magától.


Épp ezért itt van koncentrált mennyiségű póni. Tessék nézegetni. (Felirattal, mert a szinkron vacak)


http://www.youtube.com/watch?v=79hKmmuUyt4&list=PL6BE2AC1043..

2012. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!