Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakiben van skizofrén...

Ha valakiben van skizofrén hajlam, mitől törhet ki az addig lappangó betegség és milyen a lefolyása, ha nincs gyógyszeres kezelés?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha van hajlamod a betegségre, akkor feltétlenül kell a gyógyszeres kezelés. Azt nem lehet tudni, hogy a lappangó betegség milyen súlyos formában kap el. Jobb megelőzésre egy gyenge gyógyszer, vagy terápia.
2012. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A barátnőmnek van hajlama. Meghalt a nagyanyja, akit rajongásig szeretett, azóta mintha egy másik ember lenne, magába fordult. Nem hajlandó gyógyszert szedni. Félek, hogy kikészül.
2012. márc. 3. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Első? Mégis mit gondolsz? Hogy már a hajlamot is gyógyszerezzük?! Tegyük fel, hogy nekem genetikai hajlamom van a magas vérnyomásra... Akkor már most kezdjek el szedni vérnyomáscsökkentőt megelőzésképpen?!


Kérdező, attól, hogy valakinek hajlama van rá, még nem biztos, hogy ki is jön rajta a betegség. A barátnőd mostani állapotának lehet, hogy köze nincs ehhez. A gyász sokféle normálisnak mondható, de mégis erőteljes pszichés reakciókat eredményezhet.

2012. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
A mi családunkban is jelen van ez a betegség, főleg férfi ágon jelenik meg. Az enyhébb tünetek a szorongás, levertség, pánik, melankólia. Ezekre jó a macskagyökérből készült valeriana, ami tulképpen túladagolhatatlan. Komolyabb gyógyszeres kezelés csak erősebb tünetek mellett javallott: suicid hajlam, insomnia, folyamatos pánkrohamok és fóbiák (agora-, szocio).
2012. ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az általad említett tünetek (és még továbbiak is) fennállnak, illetve fennálltak mindig is, csak súlyosbodtak. De szerinte minden oké.
2012. ápr. 1. 23:42
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Egyes szakértők szerint semmi kiváltó ok nincs, egyeseknél kitör, másoknál nem. Mások a stresszel hozzák összefüggésbe, állítólag hosszabb stresszes időszak előzi meg általában a betegség kitörését. Ezért célszerű kerülni a túlzott stresszt, főleg a veszélyestetett életkorban (ami férfiaknál leginkább 15-25, nőknél inkább 20-30 éves kor).


Minél jobban funkcionál valaki, annál kisebb az esélye arra, hogy szkizofrén beteg lesz és kedvezőtlen a betegség lefolyása. Tehát akinek a kapcsolatai rendben vannak, munkahelyén jól teljesít, jó a közérzete stb., annál kisebb az esély a betegségre és a lefolyása is kedvezőbb. A magányos, rosszul teljesítő, hangulatzavaros, rossz családban élő stb. egyénnek pedig rosszabbak az esélyei. Hogy ebben az összefüggésben mi az ok és mi az okozat, az nem egészen világos.

2012. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért túl kell esnie a gyászon. Én a helyedben vennék neki gyógynövényes nyugtatót (Valeriana, Nervenpflege(????)- németül nem tudok:) , és megkérném rá, hogy naponta hármat vegyen be ezekből. Ártani nem fog, az biztos.
2012. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

# 4/7

Ezeknek a tüneteknek remélem tudod, hogy nem feltétlenül van köze a skizofréniához... Szép is lenne b*sszus... Lehetnek esetleg a KÍSÉRŐTÜNETEI, de nem feltétlenül kell erre gondolni. Sima szorongással járó, neurotikus tünetek. Nyugodtan lehet rájuk gyógynövényes nyugtatókat szedni, de ennek a skizofréniához és annak "megelőzéséhez" semmi köze.

Én egy klinikai szakpszichológust tudnék ajánlani, aki segítene feldolgozni a gyászt, és oldani a szorongást.

2012. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a skizofréniát mint kórkép, vagy mint "lelkiállapot" használod (csak mert sok önjelölt pszichoguru ezt teszi - pl.: "Olyan depis vagyok").


A skizofréniát a gondolatok és cselekvések közötti kapcsolat felbomlása, tulajdonképpen szétesik a tudat.

Az általad leírt tünetek nem feltétlenül utalnak skizofréniára, inkább a gyász általános lefolyására, bár ezt szerintem talán írták is.


Egyébként van egy olyan teória - csak hogy válaszoljak a kérdésre is -, hogy bizonyos hallucinogén tudatmódosító szerek (gomba, LSD) kihozhatják az emberből az addig lappangó pszichés zavarokat. Az más kérdés, hogy a legtöbbjénél amúgy is előtörne később.


Egyébként barátnődnek részvétem, a szeretteinket elveszíteni mindig nehéz, valószínűleg tanácsos lenne egy olyan szakembert keresni, aki a gyász feldolgozására specializálódott. :)

2012. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!