Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudok itt beszélni pszichológu...

Tudok itt beszélni pszichológussal?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem, csak egy csomó olyan emberrel, aki vagy "nagyon megért", vagy pszichológusnak adja ki magát, és közben 15 éves sincs. Az internet nagyon személytelen, tanácsot bárki tud adni, de a pszichológussal személyes kontaktusra van szükség. Ne legyél lusta, ne akard az egyszerűbb végéről megfogni a problémádat, hanem menj el egy igazi szakemberhez, mert rólad van szó.
2009. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. de sajnos arra akárhogyan spórolok nem tudok félre tenni pénzt, anélkül pedig nem megy.
2009. jún. 8. 12:55
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Megértem, de vannak a kerületi mentálhigiénés gondozókban ingyenes pszichológusok is. Persze van egy-két elég gáz, de a legtöbb lelkiismeretesen végzi a munkáját. Ha úgy érzed, nem megfelelő pszichológushoz kerültél, nyugodtan válts, bárhol fogadnak.


Én ugyan nem vagyok pszichológus, de két évig hallgattam pszichológiát puszta érdeklődésből, ha gondolod, szivesen beszélgetek veled e-mailben, bár nem tudok többet nyújtani, mint akárki, aki meghallgat.

2009. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Itt nem tudsz beszélni pszihológussal...érdemben semmikép sem még ha a beszélgetőtársad szakmabéli is lenne.Ez nem az a környezet ami alkalmas terápiára.
2009. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Hozzátenném,nem pusztán pénzkérdés az,hogy szakemberrel konzultálj.Van térítésmentes módja is, viszont az igaz türelem igényes..várakozni kell.
2009. jún. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

13:03-asnak!

Szeretném veled felvenni a kapcsolatot e-mailben, írj!köszönöm

2009. jún. 10. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Tudsz persze. Valóban személytelen az internet, csak az a helyzet, hogy megvannak ám ennek a hatalmas előnyei is, pont pszichológiai szempontból. Egy ember jóval előbb megnyílik és őszintébb úgymond személytelenül. Hát a kerületi ilyen-olyan gondozókat pedig a mai magyarországon inkább hadd ne minősítsem. Persze némi esélyed van, hogy kifogsz egy leliiskmeretest, aki még pénz nélkül is hajlandó érdemben foglalkozni veled, de valljuk meg, ez manapság majdhogynem utópia sajnos. Ha van konkrét kérdésed, tedd fel nyugodtan, de terápiát folytatni valóban nem lehet itt.
2009. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha nem is pszichológus, de vannak ilyen csoportos önismereti terápiák, ilyen fiatalkorúak jólétét szolgáló intézmények szokták csinálni, és persze nem olyan hatásos, mint egy pszichológusnál a hasonló név alatt futó terápia, de sokat tud segíteni. Persze, hogy hogyan tudnál találni ilyent arról fogalmam nincs, mert még régebben én is csak úgy ismerősöktől félfüllel hallottam meg.
2009. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ja meg mellesleg a pszichológus csak részben az alapján készít "diagnózist" hogy mit mondasz, nagy részben az alapján is hogy hogy viselkedsz. Mint hogy teszed a lábad, mennyire tudod elengedni magad, a hanghordozás, hangszín stb,stb,stb, szóval eamilben meg a neten valahol írott formában nem igazán lehetséges ez az egész terápiás dolog. előző voltam
2009. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na azért tudod, ennek ellentmondanék. Való igaz, hogy nem lehet itt terápiát folytatni, de hogy csak az írásai alapján is kirajzolódik egyfajta személyiségkép, ez vitathatatlan.
2009. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!