Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem lehet rá szokni az antidep...

Nem lehet rá szokni az antidepresszánsokra? Gond nélkül megszakitható a kezelés?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Sook jót még nem hallottam a dologról, és elvileg leállni velem sem egy jó élmény. Nem saját tapasztalat, és ilyen téren nem szívesen vájkálok más életében, szóval csak ennyit tudok, de szerintem ezen az oldalon is hasonló tapasztalatokat találhatsz, ajánlom a hasonló kérdéseket.

De szerintem mindenkire kicsit máshogy hat az ilyesmi, szóval neked és az orvosodnak kell eldönteni.

2012. febr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rá lehet szokni, és nem szakítható meg hirtelen a kezelés. Csak fokozatosan, az orvos tanácsa szerint.
2012. febr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. válaszolónál az igazság.
2012. febr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogyan a második válaszoló írta. De vannak olyan élethelyzetek, amikor még mindig a legjobb megoldás az antidepresszáns.
2012. febr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy évig szedtem,sajnos éjjelente halucinálni kezdtem.(bogarak.stb.)Megsem vártam hogy másikat ajánljon mert,amikor ezt elkezdtem szedni nagyon agressziv lettem tőle ,és azt mondta hogy ez normális.Most nem szeretnék másikra szokni ,szerintem nem vagyok depressziós! Azt mondta hogy akkor ne vegyem be többet.Kérdeztem hogy mit tegyek ha feszűlt leszek azt mondta hogy vegyembe minden másnap,vagy enyhe nyugtatót szedjek. Azt egy oldalon olvastam hogy nem lehet rá szokni.. Egy hete nem szedem!!
2012. febr. 29. 14:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy a három lehetőség közül melyk lenne a legjobb!!! 1.:nem veszem be 2.:nyugtatózok 3.:másnaponta szedem
2012. febr. 29. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánsra nem lehet rászokni, még évek alatti szedéskor sem. Viszont nagyon is rálehet szokni, az antidepresszáns mellé adott nyugtatóra. Xanax, Frontin, Rivotril. Főleg, ha a beteg az előírt mennyiségnél többet vesz be ( mert kellemes érzetet okoz), vagy az antidepresszáns nem a legjobb, ami neki kéne. Ilyenkor a beteg önként növelni kezdi a nyugtató mennyiségét.

A kezelés önként nem megszakítható, mint ahogy egy műtét kellős közepén sem lehet felkelni, és elsétálni. Legalább azt meg kell várni, hogy bekössenek. Ez így nagyon buta egy kérdés volt.

2012. febr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!