Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondolnátok egy ennyire...

Mit gondolnátok egy ennyire befolyásolható egyénről?

Figyelt kérdés

Itt nem arról van szó, hogy bármit megtesz amit csak mondanak neki. Ennél sokkal meghökkentőbb problémáról, mmég pedig: egy lány, aki egy csettintés alatt át tud változni tudatilag egy "másik személlyé" hangulattól függően. Egy lány, aki ha lát valamit a tévében, vagy olvas egy könyvet olyannyira beleélheti magát a történésekbe, hogy felveszi magára a történetben leírt szerepet. Ez nem tart sokáig, ideig-óráig, aztán változik a hangulata és megint más lesz, vagy önmaga. Vagy akár csak ő gondol valamire, amit végül annyira bebeszél magának, hogy el is hiszi. Mikor szöveget olvas, a szöveg stílusát precízen leutánozva ír, vagy gondolkodik.

Mai eset: egy könyvben az egyik fejezet egyfajta lány kényszerített szexuális akciójáról szól. A könyvfejezetben az író nagyon jól megfogalmazza a félelmet, az apró mozdulatokat, védtelenséget stb. Szóval a lány ezt olvassa és annyira beleéli magát, hogy felveszi azt a szerepet amit olvasott, félelem keríti hatalmába, fizikai tünetek, zsibbad a keze, gyomoridege van, és közben elhiszi hogy ő szexuális kontaktust létesített egy férfivel! Remegve, könnyezve, stb telefonál egy barátjának, aki (lelki) segítségére siet szóban. Később, megnyugszik és kilép abból a tudati állapotból a valóságba, ahol már nem erőszakolták meg.... Elég misztikus.... Én vagyok az a lány, és már egyáltalán nem tudom lereagálni ezeket a.. "kiruccanásaimat".


2012. febr. 25. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Nincs stabil identitásod, énképed. Hány éves vagy?
2012. febr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
20
2012. febr. 25. 00:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor már elvileg nem "normális" dolog, már kialakult személyiséged kellene legyen. Tökéletesen magamra ismertem abban, amit leírtál, én pár évvel idősebb vagyok, engem borderline-al diagnosztizáltak. De ez semmit sem jelent, ez alapján nem lehet kimondani semmit és nem is ez a célom, csak nekem ez, amit leírtál, eléggé meghatározó dolog az életemben. Talán erre mondták nekem egyszer, hogy "elmosódott én-határok"...
2012. febr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
van, aki későn érő típus, gondolom...
2012. febr. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!