Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom rászánni...

Miért nem tudom rászánni magam, hogy időben lefeküdjek aludni?

Figyelt kérdés

A munkahelyem megszűnőben, már csak részmunkában járogatok be dolgozni. És az is igaz, hogy a bnőm 1-2 hete elköltözött innen. Még talunk, de már nem alszik itt, tehát kvázi egyedül lakom. De nem visel meg, szal nem "sírok", jól megvagyok. Illetve csak lennék.


Ha itt van Ő, vagy valaki itt aludna, akkor semmi gond nélkül bebújnék az ágyba 10-kor és jót aludnék vele. De így elcseszem az időt. Tévézek, még filmezek, akkor belépek a netre, csupa "érdekes" dolgot találok (ami lehet, hogy korábban nem is érdekelt), írkálok ide a fórumra, olvasok. És már nagyon unom, de sokadik este hajnali 2-3 -kor szánom rá magam, hogy mindent kikapcsoljak, villany leó és alvás. Persze reggel szidom magam, alig tudok támolyogni és megfogadom, hogy:

"De ma este tutira korán ágyba bújok és alszom végre egy jót!" Aztán nem úgy lesz.

Fontos dolgaim meg többnyire halasztódnak. Önéletrajz írás, posta, csekkek, stb.


2009. jún. 5. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Igyál meg egy pohár meleg tejet, az segít az elalvásban.
2009. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet! :) A fontos dolgokat tudd le először, határozd el, hogy amíg azok nincsenek meg, addig nem csinálsz semmi mást. Úgy gondolom amit csinálsz alvás helyett az mind csak pótcselekvés.
2009. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket és még várok további válaszokat, diagnózisokat is.


Ha van jó ötletetek a dolog megoldására, orvoslására, kezelésére, azt külön megköszönöm!

2009. jún. 5. 12:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle leki gondok nélkül is ugyanígy éltem pár hónappal ezelőttig. Akkor megfogadtam, hogy vége, rendes időben fogom élni az életemet, ezért felhúztam egy órát (ill.a telefonomat állítottam be, de ez mindegy :-) ) este 10-re, és akkor is elmentem lefeküdni, ha épp egy izgi film volt műsoron, vagy valami érdekes dolgot találtam a neten. Hétvégén egy ideig adtam magamnak "szabit", és megint éjjelig fent voltam, de ez egy idővel megszűnt, és nem is volt rá igényem. Nekem bevált, szerintem próbáld ki!
2009. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáradsz el eléggé... Munka utánra keress valami elfoglaltságot, ne otthon henyélj. Menj el úszni, az kiveszi az erődet. Akkor biztos el tudsz aludni 10-kor.
2009. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem itt minden csak az akaratodtól függ.Szóval ha elhatározol vmit az úgyis lesz, csak akarni kell;).
2009. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, természetesen pótcselekvés, illetve valamiféle korán lefekvés-iszony! A KÉRDÉS: mit tegyünk ellene??


Jó a pohár tej, az óra beállítása, de félek, hogy azt kikapcsolnám, annak is igaza van, aki valami sportot, mozgást javasol. Tegnap egy hosszú nap, sok séta után, egy pohár kakaóval már éjfél előtt lefeküdtem, kész csoda. De ez nem átlagos hétköznap volt, hanem rendkívüli.

2009. jún. 9. 11:50
 8/9 anonim ***** válasza:
:)igen ahogy teis irtad hogy kakaó meg minden csak te tudsz tenni valanit érte. te tudod erre rászánni magad hiába irunk fűt fát.miért is volt rendkivüli?
2009. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mert nem dolgoztam, vidéken voltam, utaztam, autóztam, sokat gyalogoltam. Ilyet nem lehet minden nap.


Tegnap este "sikeresen" megint belecsúsztam a hajnali 2 órába! Francba. Segítsetek még lécci!

2009. jún. 10. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!