Melyik foglalkozások-munkák adnak viszonylag sok szabadidőt?
Azért a "mentális egészség" témában, mert úgy gondolom, a napi 9 óra meló és 1-2 óra ingázás, házimunka,alvás annyi időt elvesz, hogy ezek mellett aránytalanul kevés idő jut gyereknevelésre, hobbira, sportra, barátokra. Márpedig ezek is szükséges az egészséges testhez-lélekhez.
Szerintem heti 2-3 nap munka lenne az optimális, kérdés, milyen szakmák nyújtanak ilyet? Lehet vállalkozói forma is, elég, ha minimálbér+járulékokat fizet...
Akiknek sok szabadideje van, mivel foglalkozik?
Vagy:
az apukám rendező-operatőr, fényképész: nem igényel ez a szakma sem minden nap 12 óra munka időt.
Ez engem is érdekelne (bár hiába javasolnak az emberek munkákat, megvan mihez értek és mi érdekel...).
Engem azért is foglalkoztat a dolog, mert szörnyűnek találom, amikor az ember nem tud elmenni sehová, vagy nem tud elintézni semmit, mert mire végez már minden bezárt.
Kb. havonta van 1-2 nap de akkor aztán rohanás megállás nélkül és így is csak a legfontosabbakat lehet elintézni.
Ha a munkád élvezed, ill. vállalkozó vagy, akkor nem akkora teher és megerőltető a 14 óra munka, főleg ha nem egyfolytában dolgozol.Az tényleg egy másik kérdés, hogy az élet értelme-e a munka?
Onnan induljunk ki, hogy alkalmazottként csücsülsz az irodában, pl. könyvelsz egy multinál, exceleket gyártasz, azaz nem alkotsz, nem profitálsz a szerény fizudon kívül semmit az idődből, viszont szabadidőd már nem marad olyan dolgokra, amit szívesen csinálsz és fejlődsz vele.
Köszönöm az eddigieket, írjatok még!
Ha lehet írnátok példákat is: foglalkozás/szabadidő mennyisége/nettó jövedelem.
"Melyik foglalkozások-munkák adnak viszonylag sok szabadidőt?"
Sok szabadidőt a fizikai munkák adnak, ahol ledolgozol 8 órát, és aztán se gondolkodni nem kell, mi lesz másnap, se ügyeket nem viszel haza. De valószínűleg nem erre gondolsz.
"Szerintem heti 2-3 nap munka lenne az optimális"
Szerintem meg 0 nap munka lenne az optimális.
A megoldás a gyakorlatban az, hogy olyan munkát választasz, amit szeretsz csinálni, és akkor nem igazán válik szét a munka és a hobby. Pl. egy egyetemi oktatónak ugyan alacsony a munkaideje (kevés órát tart), de közben sokat dolgozik (cikkeket ír, konferenciára készül/jár, kutat), viszont azt csinálja, ami érdekli. Tehát attól függően, mit értünk munka és szabadidő alatt, mondhatjuk, hogy keveset, meg azt is, hogy sokat dolgozik.
"Lehet vállalkozói forma is"
Aki vállalkozik, az nem munkaviszonyban van. Ott nincs "munkaidő" meg "szabadidő". Megjegyzem, a sikeres vállalkozók azok, akik nem egyszer 16-20 órát dolgoznak naponta. Nem az megy vállalkozni, aki túl kényelmes ahhoz, hogy 8 órában dolgozzon. Ellenkezőleg, a nagyon erősen motivált emberek szoktak vállalkozók lenni.
A 6. hozzászólóval értek egyet, jókat írt.
Persze teljesen értem amit te írsz, szerintem sem normális, ha az ember napjai robotból állnak, pláne, ha alkalmazottként ül egy irodában, és előfordul, hogy akkor is bent kell lennie, ha épp nincs is munkája.
Nem tudok nagy felsorolást írni neked a kevés időt igénylő munkákról, csak annyit fűznék hozzá, hogy az otthonról végezhető munkák sem olyanok, mint amit keresel. Ha pl. otthonról dolgozol, mint könyvelő/tördelő/programozó/szerkesztő/újságíró/online titkárnő/kutatásszervező stb., az az előnyöd megvan, hogy lehetnek üresjárataid, nem gond, hogy nap közben leugrasz valahová – viszont cserébe, ha meló van, akkor nincs hétvége, nincs betegszabi, és a szabadságodat is úgy kell igazítanod, hogy ne ess ki a munkákból. Én szerencsére olyasmivel foglalkozom, amit szeretek, és nagyon bírom az itthoni dolgozást is, de néha belegondolok, milyen jó annak, aki alkalmazott, és kivehet egy hét betegszabit, ha a gyereke beteg, otthon maradhat vele nyugodt lélekkel, nem feszül azon, hogy dolgoznia kéne közben. Ráadásul én sokkal lazábban dolgoztam, míg alkalmazottként tettem, itthon gyakran elfelejtek felállni a számítógép mellől, mondván, még ezt befejezem – és ez nem túl egészséges.
Nomeg az is hozzátartozik az otthoni melóhoz, hogy nem mindenki tudja jól beosztani az idejét, ismerek olyat, aki visszament „rendes” állásba, mert folyton elhenyélte az idejét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!