Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítenek-etényleg depresszión...

Segítenek-etényleg depresszión, méginkábbmániásdepresszión a gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Ha minden nap nagyon rossz kedvem lesz, eltart 5-6 órán át, normális periódusokkal, az mi? Néha-néha mégjó kedvem is van. Ez már hosszú ideje tart, olyankor csak bőgök, külső nagyon rossz események hozták elő,de már 1.5 éve. Segítsen aki tud, mit lehet tenni, mert gyerekeim is vannak, akiket egyedül nevelek!
2012. jan. 21. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy gyógyszer is kell már neked, de nem biztos, pszichológushoz kéne menned, szerintem
2012. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a pszihológus hatása kb 1 napig tart, az nem jó. Van, aki szedett ilyesmire gyógyszert? Nem csak nyugtatók ezek?
2012. jan. 21. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:

A pszichoterápia és gyógyszer párosítás működik bipoláris állapotban, vagy egyik, vagy másik önmagában nem. Pszichiáter írhatja fel, ha indokoltnak érzi, de azért egy mániás állapot nem csak ennyi, mint amit írtál. És nem, ezek nem nyugtatók, de a helyedben nem vágynám őket terápiaként.


egy pszichológus hallgató

2012. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves pszichológus hallgató: te már most szokd meg, hogy nem írhatsz gyógyszert betegnek. Kedves kérdező: Neked meg javaslom, keresd fel a háziorvosodat, és mondd el neki a problémádat. Ő majd megítéli, mire is van szükséged. Ő is tud segíteni enyhe gyógyszerrel, vagy továbbküld szakorvoshoz. Ne hagyd ki! És ne élj betegen. A pszichiáter ingyenes, és ha ő ír gyógyszert, az olcsó. Ne ülj fel mindenféle" naturális" csalásnak.
2012. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, tökéletesen tisztában vagyok ezzel, ezért írtam, hogy pszichiáter tudja elrendelni a gyógyszerelést, amennyiben szükségesnek látja! De köszönöm a tanácsodat, és esetleg olvasd át figyelmesebben a válaszomat.
2012. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És nem mellesleg: bár nem írhatom fel, klinikusként tökéletesen tisztában vagyok a pszichofarmakológiával, ezért írtam, amit.
2012. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A háziorvos saját hatáskörében pedig kizárólag trankvillánsokat írhat, ez erre az állapotra, és a depresszióra sem ideális, sok tévhittel ellentétben, ugyanis ilyenkor lítium illetve carbamazepin, vagy szerotonin visszavétel gátló a leghatékonyabb kezelés. Mely gyógyszerekkel csak annyi a probléma, hogy a puszta hatásmechanizmusuk, illetve a mellékhatásaik adott esetben súlyosítják a problémát, ezért kell a pszichoterápia is melléjük, amire már a pszichiáter ad majd beutalót. A háziorvostól kérj beutalót a körzetileg illetékes pszichiátriai szakrendelésre.
2012. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de úgy látom, meg kell próbálnom öngyógyulni, mert ha ez kiderül, biztosan rámugrik az apa egész rokonsága. Nem bízom abban, hogy ez titokban marad.
2012. jan. 23. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!