Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék megnyugodni kicsit?

Hogyan tudnék megnyugodni kicsit?

Figyelt kérdés

Német szakos vagyok az egyetemen, így a hugomat én készítettem fel német nyelvvizsgára. Nem tudtam teljesen rá koncentrálni, mert sok dolgom van, de ő azért tanult rendesen. Mégis (nyilván)van, ami nem megy neki és akkor kiborul és sokszor mondja, hogy ez miattam van, mert többet kellett volna vele foglalkoznom.

Tényleg lehetett volna, de nem tettem... Mindegy.

Szóval egy héten belül jön a nyelvvizsga és nagyon félek, hogy nem lesz meg neki. Úgy félek kb., mintha én mennék és nem ő.

Most januárban nekem is minden héten 2-2 vizsgám van, azok miatt is félek eléggé és ez így már nagyon sok együtt.


Hogyan tudnám magam kicsit megnyugtatni?


A tanáron is sok dolog múlik, de az, hogy nem tud gyorsan beszélni németül és nem ért minden szót a feladatokban nem rajtam múlott... Ugye? :(


2012. jan. 20. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem rajtad, a húgod meg kicsit követelőző.
2012. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert te német szakos vagy az egyetemen, nem várhatják el, hogy erődön felül teljesíts.

Neked is vizsgáznod kell, elég lenne arra koncentrálni.

Nem tudom, kinek volt annyira természetes, hogy te készítsd fel a húgodat.

Jó, tudom, szereted és szeretnéd, ha minden sikerülne neki is, de ezért valamit neki is kellett tennie.

Nem várhatja el tőled, hogy mindig ott legyél mellette.

Te is csak diák vagy még, hogy várhatják el tőled, hogy tanárként viselkedj.

Bármilyen jól is tudod a németet, akkor sem vagy tanár.

Egy tanár az egyetemen azt tanulja, hogy azt a tudást, amit összegyűjtött, hogyan kell átadni a tanulóknak.

/Órarend, tanulási terv, vázlatok,felkészülési anyag./

Talán bűntudatod van a miatt, hogy nem mindig tudtál foglalkozni a húgoddal, de lehet, hogy ezt a bűntudatot a környezeted sugallja.

Reméljük, sikerül a húgodnak a nyelvvizsga. És ha mégsem, nem te leszel az oka.

Szerintem túl sokat vállaltál magadra.

Fiatal vagy, megvan a magad baráti köre, társas életet kell élned, ez mind természetes.

Azt meg ne engedd, hogy terrorizáljon a húgod, vagy bárki a környezetedből.

Segítettél neki, az csak a húgodon múlik, hogy azt a tudást, amit tőled kapott, hogyan tudja kamatoztatni.

2012. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem kényszerítették rám, hogy segítsek neki, mert ez olyan magától értendő volt számomra, hogy majd én készítem fel. Egyrészt.

Matekból jár külön tanárhoz, ami hetente több ezer forintba kerül a szüleimnek és sajnos nem igazán vagyunk olyan jó anyagi helyzetben, hogy még egy nyelvtanár is beleférne. :/ Ez a másik ok, amiért vállaltam, mert tudtam, hogy így nekik is segítek.

A szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, biztos vagyok benne, hogy ők semmiképp nem fognak engem hibáztatni, de mégis az van bennem, hogy csalódást okozok nekik. Meg ugye a vizsgadíj (ami szintén elég magas összeg) is szépen elúszik...

Na jól van, nem nyafogok többet, csak most nagyon kijött rajtam az egész és muszáj voltam leírni.


#2 köszönöm, hogy ilyen sokat írtál, kicsit azért már jobban érzem magam attól, hogy más így látja. És igazad is van! Nem vagyok tanár és vannak saját dolgaim, amikkel foglalkoznom kell!! Remélem minél hamarabb felfogja majd az agyam is! :)

2012. jan. 20. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mégis (nyilván)van, ami nem megy neki és akkor kiborul és sokszor mondja, hogy ez miattam van"


Ami hülyeség. Bárki fel tud készülni egy nyelvvizsgára magántanár nélkül is. Az, hogy foglalkoztál vele, szívesség, nem pedig valami elengedhetetlen feltétel.


"Szóval egy héten belül jön a nyelvvizsga és nagyon félek, hogy nem lesz meg neki. "


Szép, hogy aggódsz a húgodért, de ez először is az ő problémája, és első helyen ő felelős a sikerért vagy kudarcért. Érdekes, hogy ő rád hárítja a felelősséget, te meg magadra veszed.


"Hogyan tudnám magam kicsit megnyugtatni?"


Először is gondold végig, hogy racionális-e ez az egész.


"Meg ugye a vizsgadíj (ami szintén elég magas összeg) is szépen elúszik."


Egyrészt nem magas összeg az a 10-20 ezer forint, amit az életben 1-szer kell kiadni.


Másrészt nem úszik el sikertelen vizsga esetén sem. Második próbálkozásnál ugyanis sokat számít az, hogy a vizsgázónak jó elképzelése van arról, hogyan megy a vizsga és mire kell odafigyelni.

2012. jan. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Egyébként 29ezer volt a vizsga. Az nem egy elenyésző összeg, ráadásul ha az egyik rész nem sikerült és újból megy, akkor újabb 20ezer.

Kész rablás!

2012. jan. 21. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Azért írtam, hogy nem vagy tanár, mert az én lányom magyar-tanító szakon végzett és látnom kellett, hogy mennyi időt és energiát kellett neki belefektetni a tanulásba.

Mire eljutott egy olyan szintre, hogy egyáltalán tanítani tudjon.

Nem mindenki tudja átadni azt a tudást, amit megszerzett.

Ami neki természetes, az lehet, hogy a másiknak nem.

Pszichológiát is kellett nekik tanulni, hogy ismerjék a gyermekek lélektanát.

Tehát nem olyan egyszerű tanítani.

És hogy egy kicsit segítsek a húgodnak, megkerestem az érettségi tételeket, ahol német középhaladó és emelt szintű feladatok, megoldások és mp 3 hanganyagok vannak a 2010. és 2011 évi érettségi tételekről.

Ha ezeket letölti, akkor ki tudja dolgozni a feladatokat.

A megoldásokat is megtalálja itt.

Remélem, tudtam segíteni.

Ez még talán belefér.

Még egy kérésem van. Megírod, hogy sikerült-e?


[link]


És még ezt is találtam, Telc középfokú mintateszt.Talán ez is segít.

Ezt is le kell tölteni.


*****


Sok szerencsét!!!

Üdv. Ági



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!