Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikrohamokkal járó problém...

A pánikrohamokkal járó problémákat, illetve a szociális fóbiát milyen terápiával kezeli a pszichológus?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsősorban gyógyszeres kezelést választanak, nézz utána a neten, milyen gyógyszereket írnak fel. Hogy követi e pszichológus vagy egyéb vizsgálatok, azt nem tudom.
2012. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyógyításban két módszer tűnik hatékonynak: a gyógyszeres kezelés és a kognitív viselkedésterápia alkalmazása.

Enyhébb esetekben a páciensek béta-blokkoló szereket kapnak, komolyabb problémáknál szelektív MAO-bénító antidepresszánsokat és szelektív szerotonin-visszavételt gátló gyógyszereket.

A kognitív viselkedésterápia expozíciós technikát alkalmaz, mely a félelem-kioltás módszerével fokozatosan hozzászoktatja a beteget az egyre nagyobb szorongást keltő szituációk megszokásához, kezeléséhez. Először csak bemutatják a helyzetet a páciensnek, majd folyamatos bátorítás és visszajelzés közepette különböző taktikákat tanítanak neki, melyek segítségével legyőzheti a félelmeit.

A szociális fóbia kezelésére ideális közeg a csoportterápia, mivel akkor az egyén egy megértő környezetben néz szembe betegségével.

A szociális készségek hiányát gyakorlással és viselkedéses módszerek (például szerepjátékok) alkalmazásával igyekszik a terapeuta fejleszteni.

2012. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
belő nyugtatóval
2012. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó te egy igazi idióta vagy.
2012. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam úgy kezdődött, hogy először csak gyógyszert kaptam (de annak a hatása csak pár hét után kezd el hatni). Pár héttel később kiegészítették pszichoterápiával is, ami abból állt, hogy heti egyszer el kellett mennem egy pszichológushoz, akivel közösen feltártuk a problémákat (ő feltérképezte, hogy mi állt a betegség kialakulásának hátterében). Tulajdonképpen az egész egy jó példa alapján zajlott: Mondta az elején, hogy úgy fog működni a dolog, mintha mennék az USÁban egy hosszú, kietlen úton egy autóval, ami lerobban. A közelben nincs lakott terület, sem szervíz, így telefonon kérek segítséget egy szervíz-szakembertől. Felnyitom az autó motorháztetőjét, elmondom mit látok benne, mi füstöl, stb... Ő pedig megpróbálja elmagyarázni, hogyan tudnám megszerelni. Végülis a lerobbant kocsi is te magad vagy, a szerelő a telefon tulsó végén pedig a pszichológus. Nagyjából ezen példán kiindulva kezdtük el. Később így személyreszabottan adott tanácsokat, hogy mit tegyek ha rám jön a pánikroham, hogyan tudok egyedül urrá lenni a helyzeten. Szerencsére sokat javultam, pár hónap után már nem kellett járnom, hanem megbeszéltük, hogy akkor megyek, ha rosszabbodna a helyzet vagy valami gond van. Tanultam ellazulási technikákat, illetve h mikre próbáljak összpontosítani, stb. Persze a gyógyszereket a mai napig szedem, anélkül valószínűleg rosszabb lenne. Nem tudom milyen terápiának nevezik ezt, de velem így történt.
2012. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!