Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most pánik vagy tényleg...

Ez most pánik vagy tényleg szívbetegség?

Figyelt kérdés
1 évvel ezelőtt rosszul lettem a melóhelyen, lezsibbadtak a karjaim, a pulzusom lett vagy 200, majdnem elájultam. A munkatársak lekisértek az üzemorvoshoz, vércukor, EKG.. az EKG után az orvos kihívta a mentőt, bevittek a megyei kórházba, merthogy valami szívprobléma van. Onnantól lett pokol az életem. A kórházból egy óra múlva hazaengedtek, hogy nincs semmi bajom. Elmentem a pécsi szívcentrumba, ahol mindenféle vizsgálatot elvégeztek, többször kaptam 24 órás holtert, megkatétereztek, kaptam 3 hétre itthoni cardy gépet. Minden azt mutatta, hogy nincs szervi bajom. A pulzusom mégis magas, sok a pitvari és kamrai extrám, a holtereken sikerült rögzíteni, mégis aztmondják nincs bajom, de gyógyszert szedetnek velem (Nebilet, reggelente egy felet). Rettegek elmenni itthonról bárhova is, pláne egyedül, mert mindig attól félek, h rosszul leszek, meghalok, infarktus stb... A munkahelyemet is elvesztettem emiatt. Egy zsák pénzt fizettem magán pszichológusnak, nem ért lósz*rt se. Folyamatosan szorongok, ideges vagyok, félek! Miért van ritmuszavarom, ha nincs bajom?? Már elegem van ebből, így nem lehet élni! 17 éves korom körül ténylegesen volt valami billentyűhibám, de állítólag kinőttem... Nem is volt semmi bajom utána évekig. A katéterezésnél ki kellett volna derüljön, ha valami mégsem stimmel, vagy nem? Mindig érzem, hogy szúr a szívtájékon, nyom a mellkasom, néha fáj a bal karom, és közbe azt várom, h mikor leszek megint olyan rosszul... Most 22 éves vagyok és elegem van hogy az életemet tönkre teszi ez az egész!!! Valaki tanács??? Pszichologusban már nem hiszek. Frontint szoktam szedni, ha nagyon elviselhetetlen, de az csak arra jó, hogy betompulok tőle, és aludni tudok...

2011. dec. 28. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez pánik, minden jellemző tünetét produkálod.
2011. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

PONTOSAN UGYANEZ A BAJOM!


Elég vad h pont ezt akartam megkérdezni én is!


22 vagyok én is, kb 2 hónapja lettem először rosszul a mentő vitt el, semmit nem találtak. Aztán rá 1 hétre megint elvitt a mentő megint semmi. Azóta 24 órás mérő + telefonos ekg is volt nálam addig semmi bajom nem volt.


Most nem merek itthonról elmenni, és ha nincs itthon valaki velem akkor rögtön úgy érzem magam mintha megittam volna 3 kávét + mellkasban nyomó érzés.


Ma voltam neurológián azt mondták h még nem tekinthető pánikbetegségnek mert ahhoz havi legalább 4 roham szükséges, így inkább csak pánikrohamok.


Írt fel szorongáscsökkentő (cipralex) gyógyszert + mert elvileg az elején az első pár napban ront valamit a helyzeten a gyógyszer ezért átmenetileg xanaxot.


Nagyon remélem h megoldódik a gondod, én is pont ebben a cipőben járok. Kitartást!

2011. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit elfelejtettem, hogy én úgy lettem rosszul h mellkasban ilyen görcsös érzés, izzadás, kiszáradás, elsötétült a kép, baromi gyenge lettem, és a pulzusom felkúszott 180ig. Nebivolol -t velem is szedetnek.


Szóval: szerintem ne félj ha pszichés gond (és nagyon úgy néz ki) akkor abba nem halhatsz bele :)

2011. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

bocsi a kötekedésért, de a cipralex nem szorongásoldó, hanem antidepresszáns, ha jól tudom, meg ami még tévedés szerintem, hogy a pszichés betegségbe nem lehet belehalni.

frontint pszichiáter írta? ha a pszichológusban elveszett a bizalmad, akkor a pszichiátriában is?

jah amásik meg, hogy Frontint és társait nem kéne alkalmanként szedned...vagy szedd rendszeresen vagy ne szedd egyáltalán. ismerek olyat, aki egy hasonló gyógyszert szedett és mikor leállt vele, úgy h az orvosa nem tudott róla, egyik napról a másikra, 2 nap után kórházba került, mert valami gond lett a szívével, nm tudták mi lehet, aztán szóba került a gyógyszer és mondták, hogy büdös gyorsan vegye be, mert ezekkel nem lehet játszani. Sőt akkor semmiképp ne szedd, ha nem pszichiáter írta fel!

Amúgy az ilyen problémákra tényleg nincs más, mint a pszichiáter és a pszichológus. Ja meg persze saját magad!!


21L hasonló cipőben :)

2011. dec. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Minden azt mutatta, hogy nincs szervi bajom."


Akkor nincs szervi bajod.


"aztmondják nincs bajom, de gyógyszert szedetnek velem (Nebilet, reggelente egy felet)"


A gyors szívverés mögött nincs okvetlenül szervi elváltozás, fennállhat ez a tünet önállóan is, de ha túl magas, akkor is csökkenteni kell.

2011. dec. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
valamint ha folyamatosan azt várod,hogy mikor leszel rosszul,biztos,hogy rosszul leszel.Gondolkodj egy kicsit pozitivan.
2011. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!