Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan oldjam azt a hatalmas...

Hogyan oldjam azt a hatalmas stresszt, ami az évek során felgyűlt bennem?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy szegény vagyok, tehát a fizetős megoldások nem jók. 1-2000 ft/hó még belefér.


A pozitív gondolkodás meg ehhez hasonló dolgokat ne írjátok, mert semmi értelme. Nem azért mert nem akarom kipróbálni, hanem mert sokféleképp próbáltam már rendezni magam lelkileg, de ezek csak kisebb problémák oldására jók. Ugyanígy nagyon kicsi a hatása a sportnak is, ha csak nem boxolás, de arra nincs pénzem.


Olyasmire gondolok inkább, mint forró fürdő, masszás, vagy valami olyan ahol a feszültséget kiadhatom magamból. Valahol olvastam hogy az éjszakázás lefáraszt és az is levezetheti az idegességet.


Pszichiáter meg nem érdekel, a tompítószerek elnyomják, nem feloldják az idegességet. Azzal sem oldódik meg semmi, hogy 1 idegennek panaszkodok.

A nyugtatóteák sem csinálnak semmit. Szóval ha lehet ne vegyi megoldást írjatok.


2011. dec. 21. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy kell érteni ezt a stresszt? Ingerültség? Dührohamok?


Amúgy meg hiába tiltakozol, a pozitív gondolkodás is számít, sportolni is érdemes. Meg esetleg áttérni egy nyugodtabb, kevésbé stresszes életmódra. Ha iszol kávét, érdemes leszokni róla, és ugyanígy a cigiről. Lehet egyébként vitaminhiányod is, azon is segíteni kellhet (főleg: B-vitamin). Forró, másoknál hideg, fürdők beválnak. Az éjszakázás érdekes kérdés, van, akit a virrasztás felpörget ahelyett, hogy lefárasztaná őket. Ezt ki kell próbálni. Egyébként a szexuális kielégültség is roppant sokat számít.


Pszichológiai tanácsadást érdemes kérni. A stressz kezelését meg lehet tanulni bizonyos mértékig.

2011. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tiltakozok, csak az a baj, hogy nem sokat számít. Egészséges életmódot élek, de a stresszmentes életmódot nem tudom elkerülni, ezért valami erősre van szükségem. Xanaxot is szedek, az hat 1 napig, de nem akarok rászokni. Attól félek, ha elmegyek pszichiáterhez, durvább függőséget okozó cuccokat ír ki, amiről újabb terápia lenne leszokni/átszokni.

A forró fürdőt próbáltam, mindet csinálni fogom, aztán meglátom mi lesz.

2011. dec. 21. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egy folyamat, nem könnyű megoldani, de a lényeg,hogy ne tünetet kezeld (így sztem a xanax-ot is , meg minden féle tablettát felejtsd el, persze nők esetleg fogamzásgátlóval élhetnek, bár annak is vannak mellékhatásai).


A probléma gyökerét, okát kell megkeresni, avval szembesülni, és ez után elengedni. Mindenkiben számos, gyerekkorban tudat alá fojtott negatív élmény (félelem, lelki fájdalom, esetleg trauma is) található, tehát nem emlékszik ezekre, hiszen tudata alá szorította - ám lehet tudatosítani, tudatalattról felhozni a tudat felszínére!


A kineziológia bár remek módszer erre, ám magas az óradíja.


Alkalmazok ingyenes módszert, alig 100 éve fejlesztették ki a szürrealizmus mint művészeti irányzat megalapítói:

automatikus, kontroll nélküli versírás.


A feszkót is oldja.


Erről részletesen írtam itt, akár mindennapos alkalmazásra:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


11-28 13:40

_és_

11-28 13:45


Sok sikert kívánok!

2011. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még valami: annál a másik kérdésnél a kedves kérdező esetleg nem értette meg a következőt (mint utólag sejteni vélem, mivel visszajelzett), ezért kiemelem számodra:

amikor én magamon alkalmazom, CSAK RITKÁN JÖN AZONNAL megértés bennem!! Ezt fontos szem előtt tartani! Tehát a megírt verseidet (ott majd megérted, hogyan írhatsz akár költői véna nélkül is rendszeresen ilyesmiket) a megírt verseidet:


_ ! olvasd el újra és újra, átlag hetente, havonta! Ezen kívül meg igény szerint, akár naponta, de a megírást követően legalább egyszer azonnal is célszerű.


Van olyan versem, aminek önterápiás hatása ÉVEK MÚLVA (!) jelentkezett, volt, ami azonnal... volt, amelynek többszöri elolvasását követően, pár hét múlva "esett le a tantusz" számomra... Tehát bár ingyenes módszer, de türelmet igényel. Amúgy is feszült vagy, ez is jele, hogy tanulnod kell a türelmet. Megértelek, mert részben hasonló problémám van nekem is, többek között.


Attól függetlenül, hogy ritkábban szünteted meg adott problémád gyökerét egyből, azonnal, avagy pár napon belül -ezáltal is oldva feszültségedet is-, és inkább hetek, hónapok alatt tudatosul adott probléma az illetőben, aki végzi ezt,

MÉGIS, MAGA A FOLYAMAT, HOGY KIÍROD MAGADBÓL A TUDATALATTIDAT, ÖSZTÖNÖSEN SZIMBOLIKUSAN,

MÁR EZ IS FESZÜLTSÉGOLDÓ! :)


Az meg ráadás, hogy idővel újabb és újabb problémáidat gyökerestül szünteti meg! Tapasztalom magamon!


Ja igen, ha esetleg nem világos, itt is jelzem: attól még, hogy tudat alá van fojtva adott régi fájó emlék, és (ki tudja, meddig) nem emlékszik rá az illető:

attól kihat a személy mindennapjaira! Bár lehetnek hónapok, évek, amikor nem hatnak, avagy alig hatnak, vannak évek azonban, amikor meg akár erős hatása lehet, pl. pechsorozatok, testi problémák azaz krónikus testi panasz példának okáért.

Nos, ha ezek gyökere tudatosul a személyben és megszűnik, akkor evvel együtt a tünet is megszűnik, ahogyan ha metszed a fát, azaz felszínét pl. hajtását, attól még újra kihajt,

ÁM DE ha egy fát gyökerestül kivágnak, nem hajt több ágat.


Csak amiatt nem kedvelem eme hasonlatot, mert a természetvédelem szívügyem, ám remek analógia a problémák működésmechanizmusára.


Ennyit szerettem volna kieg-ként írni előző hozzászólásomra.

2011. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nesszike válasza:

Szia!


A xanaxal csak óvatosan mert könnyen rá lehet szokni, és amikor le akarsz állni csak rosszabb lesz.

A kérdés hogy mi okozza a stresszt. Amíg erre nem jössz rá, addig felesleges a megoldáson gondolkodni. Munka? Vagy kapcsolat? Vagy annak a hiánya? Ha megvan az ok, akkor lehet konkrét segítséget mondani.

2012. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az, hogy kiírom/kibeszélem magamból a bajt, nem oldja meg a forrását, tehát lényegesen nem nyugtat, sőt, ha a tudatalattiról beszélünk, csak belém rögzíti a gondokat a folytonos hajtogatással (önprogramozás), és egyébként sem szeretek pletykálni, inkább a tettek híve vagyok, de a sport is kevés. Régebben próbáltam már mindezeket, ezért mondom, hogy nálam nem hatásos, nem vakon utasítom el, és az önismerettel sincs gondom, tudom mi a stresszforrásom, de nem tudom megszüntetni.


Kineziológushoz járok, az aromaterápiát hatásosnak érzem, de ez is kevés. Idő is kell, mire feloldódik a feszültség.

Ehhez hasonló ötletek jöhetnek.


Igazán egy jó kirándulás/környezetváltozás oldaná meg a dolgot, amire nincs lehetőségem, tehát ezért gondoltam valami olcsó dologra.

2012. jan. 14. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!