Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon rám is az a sors vár...

Vajon rám is az a sors vár mint Anyámra?

Figyelt kérdés
Anyukám depressziós lett 1998ban, mert nem tudta feldolgozni, hogy apámmal elváltak. Ruháit eladta, gondolatai zavarosak lettek(azt gondolta chip van a fejében és belőlle lesz a rákelleni gyógyszer)...aztán az anyósa hatására bezáratta apám az OPNIba ahol 1 évet töltött, olyan volt mint egy "zombi", aztán csak romlott az állapota, 4 féle gyógyszert szedett, meghízott, a végén érzéketlen lett...senki nem állt mellette, a szüleit sem nagyon érdekelte mi is van vele, a vége az lett, hogy végzett magával. Nagyon félek, hogy örököltem anyám betegségét s egy nap arra ébredek, hogy nem tiszta az elmém...Sokszor eszembe jut, hogy Anyám meg is gyógyulhatott volna, ha elviszik egy magánorvoshoz vagy nem záratják be vagy ha elfogadja őt a nagymamám és nem furja a kapcsolatukat apámmal a végsőkig...egyébként anyám családjára jellemzőek az elmebetegségek. Elég hosszú lenne elmesélni az ő történetét, de a lényeget leírtam...
2011. dec. 9. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy öröklődik. Mondjuk ha a családban több is előfordult, az jele lehet annak, hogy halmozódik valami betegség, de ahogy írod, ha normálisan kezelik, talán minden máshogy lesz.


Tehát egyrészt még ha ki is alakul nálad ilyesmi, ha vannak körülötted értelmes emberek, barátok, család, pár vagy felnőtt gyerek, akkor jó eséllyel meggyógyulsz.


Másrészről: Anyukád depressziója sem abban a súlyos formában kezdődött, ahogy a végén állt. Ha időben észreveszi(tek), hogy valami nem OK, hogy a teher több, mint amivel meg tudsz birkózni, akkor az enyhébb tünetek idején el lehet menni pszichológushoz, aki segít megküzdeni a problémákkal.

Ha ez tartósan nagyon aggaszt téged, akkor viszont elképzelhető, hogy már most nem ártana ugyanez, egy jó terapeutával, mert ettől a szorongástól meg kéne valahogy szabadulnod. A végén akár ez fogja generálni a problémákat.


Sajnálom, ami Anyuddal történt!

2011. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Én nem hiszek benne, hogy az ilyen betegségek, vagy akár az ilyen betegségre való hajlam örökölhető. Régen sokmindent fogtak a genetikára, ma már tudható, hogy a génjeink jóval kevesebb dologba szólnak bele az életünk során, mint ahogyan régen gondoltuk.

Anyukád állapota a sorsának köszönhető. Azért lett beteg, mert megtörténtek vele ezek a dolgok, nem másért. Ha veled is ilyesmi történik, lehet, hangsúlyozom lehet, hogy te is belebetegedsz. Ami azt illeti, az, hogy okultál az anyukáddal történtekből, pont hogy megvéd attól, hogy veled is ez történjen.

Jól válassz párt. Mondjuk kevés ennél nehezebb dolog van, de akkor is ez a kulcs.

2011. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Czeizel Endre vajon erre mit mondana?

én hiszek a genetikában. Én is tiszta anyám vagyok, kívül belül. Szerintem sajnos van benned hajlam. DE! Figyelj oda magadra, és nem lesz baj!

2011. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs sors. A betegségekre való hajlam öröklődik, de az nem sors.


Mivel némileg veszélyeztetve vagy, ezért jobb, ha lépéseket teszel annak érdekében, hogy a lehető legkisebb legyen az esélyed a megbetegedésre.


Először is nyugodt életet kell élni, kevés stresszel. Másodszor, minél több emberrel kell jó kapcsolatokat kiépíteni, barátkozni. És persze itt jó kapcsolatokról beszélek, nem hisztérikus veszekedésekkel tarkított viszonyokról. Ha a társas képességeid gyengék, vagy nem tudod kezelni a stresszt, akkor ezeket fejleszteni kell. Értelmes és egészséges emberekkel kell magad körülvenned. Ha mindez egyedül nem megy, érdemes pszichológus tanácsát kérni.

2011. dec. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Ezt a válaszomat mégis miért kellett lepontozni?

Igen, sok betegség hajlama öröklődik. De a mentális betegségekre ez sokkal kisebb arányban igaz. Mégis mire alapozzátok ezt? Azért mert a lúdtalp öröklődik, nyilván a depresszió is, mert mindkettő kellemetlen? Nevetséges.

Keveritek a szezont a fazonnal.

Egyébként meg pont azért lesz "veszélyeztetve" a kérdező, mert ezt ültetitek el a fejében. A szuggesztió sokkal inkább meghatározó esetünkben, mint a genetika.


"Először is nyugodt életet kell élni, kevés stresszel."

Ha nem mondod...

De a többi is no comment.

"Értelmes és egészséges emberekkel kell magad körülvenned."

Mi sem egyszerűbb, köszi a tanácsot.


De egyáltalán, hogy gondoltad? Ha valaki olyannal alakulna ki barátsága, akinek hozzá hasonlóan lelki problémái vannak, akkor azt inkább hanyagolja, mert csak egészséges emberek társasága a jó számára? Igen, kellenek barátok, mély kapcsolatok, de ez nem választás kérdése. Ugyan úgy, ahogyan a körülöttünk lévő embereket sem válogathatjuk meg. Undorít a felszínesség, ami a tanácsodból árad.

A barátság is fontos, igaz, mondtam is. Viszont a legfontosabb, és ezt is mondtam már, a jó párkapcsolat. Lehet akárhány barátod, lehetsz akármilyen népszerű, ha üres lakásba mész haza, ott előbb-utóbb rád találnak a démonjaid.


Pontozzatok le.

2011. dec. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha nem ismernéd az ő sztoriját, mondjuk nevelőszülőkhöz kerültél volna még 98 előtt, akkor rád is ez a sors várhatna, igen.

de így, hogy tudatos a dolog, csak tőled függ.

2011. dec. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

02:35


"Igen, sok betegség hajlama öröklődik. De a mentális betegségekre ez sokkal kisebb arányban igaz. Mégis mire alapozzátok ezt?"


Statisztikákra "alapozzuk ezt".


A mentális zavarokra való hajlam ráadásul kétféle módon halmozódik családokban, genetikai úton is és tanulás révén is (rossz reagálási, problémamegoldási módok eltanulásával).


"Igen, kellenek barátok, mély kapcsolatok, de ez nem választás kérdése."


De az. Mert ha pl. nem sikerül ilyen kapcsolatokat kialakítania, akkor dönthet úgy is, hogy egy kicsit panaszkodik, de amúgy nem is próbál javítani a helyzetén, meg dönthet úgy is, hogy komolyan veszi a kérdést és igyekszik rajta javítani, pl. megfelelő szakszerű segítség igénybevételével.

2011. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

02:35 Onnan, hogy tudomány. Menj el egy orvoshoz, bármelyikhez, bármilyenhez és kérdezd meg.

Ok, lepontoztunk.

2011. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm szépen a válaszokat minden kedves válaszolónak!Igyekszem majd megfogadni a tanácsotokat.Ez a genetikai öröklödés nem tudom mennyire igaz, de anyám családjában mindenkinek volt mentális problémája...pl. a nővére 'gyengeelméjű', az apja és az anyja is öngyilkos akart lenni-csak nekik nem jött össze-.Van egy kisöcsém, ő teljesen normális, viszont ő is nagyon érzékeny és kétségbe tud esni, sőt még hipochonder is.Én a saját börömön tapsztaltam, hogy igen is van valami abban, hogy öröklődnek ezek a dolgok!Magamról tudom, hogy hajlamos vagyok a depresszióra, de kordában tudom tartani, ha kell szakemberhez fogok fordulni!Ha még időben lépek akkor nem lesz semmi baj...ugy érzem elég erős vagyok, hogy legyőzzem.
2011. dec. 15. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!