Vajon rám is az a sors vár mint Anyámra?
Egyáltalán nem biztos, hogy öröklődik. Mondjuk ha a családban több is előfordult, az jele lehet annak, hogy halmozódik valami betegség, de ahogy írod, ha normálisan kezelik, talán minden máshogy lesz.
Tehát egyrészt még ha ki is alakul nálad ilyesmi, ha vannak körülötted értelmes emberek, barátok, család, pár vagy felnőtt gyerek, akkor jó eséllyel meggyógyulsz.
Másrészről: Anyukád depressziója sem abban a súlyos formában kezdődött, ahogy a végén állt. Ha időben észreveszi(tek), hogy valami nem OK, hogy a teher több, mint amivel meg tudsz birkózni, akkor az enyhébb tünetek idején el lehet menni pszichológushoz, aki segít megküzdeni a problémákkal.
Ha ez tartósan nagyon aggaszt téged, akkor viszont elképzelhető, hogy már most nem ártana ugyanez, egy jó terapeutával, mert ettől a szorongástól meg kéne valahogy szabadulnod. A végén akár ez fogja generálni a problémákat.
Sajnálom, ami Anyuddal történt!
Én nem hiszek benne, hogy az ilyen betegségek, vagy akár az ilyen betegségre való hajlam örökölhető. Régen sokmindent fogtak a genetikára, ma már tudható, hogy a génjeink jóval kevesebb dologba szólnak bele az életünk során, mint ahogyan régen gondoltuk.
Anyukád állapota a sorsának köszönhető. Azért lett beteg, mert megtörténtek vele ezek a dolgok, nem másért. Ha veled is ilyesmi történik, lehet, hangsúlyozom lehet, hogy te is belebetegedsz. Ami azt illeti, az, hogy okultál az anyukáddal történtekből, pont hogy megvéd attól, hogy veled is ez történjen.
Jól válassz párt. Mondjuk kevés ennél nehezebb dolog van, de akkor is ez a kulcs.
Czeizel Endre vajon erre mit mondana?
én hiszek a genetikában. Én is tiszta anyám vagyok, kívül belül. Szerintem sajnos van benned hajlam. DE! Figyelj oda magadra, és nem lesz baj!
Nincs sors. A betegségekre való hajlam öröklődik, de az nem sors.
Mivel némileg veszélyeztetve vagy, ezért jobb, ha lépéseket teszel annak érdekében, hogy a lehető legkisebb legyen az esélyed a megbetegedésre.
Először is nyugodt életet kell élni, kevés stresszel. Másodszor, minél több emberrel kell jó kapcsolatokat kiépíteni, barátkozni. És persze itt jó kapcsolatokról beszélek, nem hisztérikus veszekedésekkel tarkított viszonyokról. Ha a társas képességeid gyengék, vagy nem tudod kezelni a stresszt, akkor ezeket fejleszteni kell. Értelmes és egészséges emberekkel kell magad körülvenned. Ha mindez egyedül nem megy, érdemes pszichológus tanácsát kérni.
Ezt a válaszomat mégis miért kellett lepontozni?
Igen, sok betegség hajlama öröklődik. De a mentális betegségekre ez sokkal kisebb arányban igaz. Mégis mire alapozzátok ezt? Azért mert a lúdtalp öröklődik, nyilván a depresszió is, mert mindkettő kellemetlen? Nevetséges.
Keveritek a szezont a fazonnal.
Egyébként meg pont azért lesz "veszélyeztetve" a kérdező, mert ezt ültetitek el a fejében. A szuggesztió sokkal inkább meghatározó esetünkben, mint a genetika.
"Először is nyugodt életet kell élni, kevés stresszel."
Ha nem mondod...
De a többi is no comment.
"Értelmes és egészséges emberekkel kell magad körülvenned."
Mi sem egyszerűbb, köszi a tanácsot.
De egyáltalán, hogy gondoltad? Ha valaki olyannal alakulna ki barátsága, akinek hozzá hasonlóan lelki problémái vannak, akkor azt inkább hanyagolja, mert csak egészséges emberek társasága a jó számára? Igen, kellenek barátok, mély kapcsolatok, de ez nem választás kérdése. Ugyan úgy, ahogyan a körülöttünk lévő embereket sem válogathatjuk meg. Undorít a felszínesség, ami a tanácsodból árad.
A barátság is fontos, igaz, mondtam is. Viszont a legfontosabb, és ezt is mondtam már, a jó párkapcsolat. Lehet akárhány barátod, lehetsz akármilyen népszerű, ha üres lakásba mész haza, ott előbb-utóbb rád találnak a démonjaid.
Pontozzatok le.
ha nem ismernéd az ő sztoriját, mondjuk nevelőszülőkhöz kerültél volna még 98 előtt, akkor rád is ez a sors várhatna, igen.
de így, hogy tudatos a dolog, csak tőled függ.
02:35
"Igen, sok betegség hajlama öröklődik. De a mentális betegségekre ez sokkal kisebb arányban igaz. Mégis mire alapozzátok ezt?"
Statisztikákra "alapozzuk ezt".
A mentális zavarokra való hajlam ráadásul kétféle módon halmozódik családokban, genetikai úton is és tanulás révén is (rossz reagálási, problémamegoldási módok eltanulásával).
"Igen, kellenek barátok, mély kapcsolatok, de ez nem választás kérdése."
De az. Mert ha pl. nem sikerül ilyen kapcsolatokat kialakítania, akkor dönthet úgy is, hogy egy kicsit panaszkodik, de amúgy nem is próbál javítani a helyzetén, meg dönthet úgy is, hogy komolyan veszi a kérdést és igyekszik rajta javítani, pl. megfelelő szakszerű segítség igénybevételével.
02:35 Onnan, hogy tudomány. Menj el egy orvoshoz, bármelyikhez, bármilyenhez és kérdezd meg.
Ok, lepontoztunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!