Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista kezelésének...

Alkoholista kezelésének milyen lehetőségei vannak?

Figyelt kérdés

Nagybátyám kb. 20 éve alkoholista, nemrég fizikailag és lelkileg is olyan rossz állapotba került, hogy kórházba vitték, úgy nézett ki, hogy nem sok van neki hátra. Mostanra azonban egész jól felépült, kb. egy hét múlva kiengedik, de az orvosa szerint abszolút nem akar együttműködni. Se csopotos terápiában, se másmilyen kezelésben nem akar részt venni, úgyhogy attól félünk, ha kijön, minden kezdődik újra.

Mit tudunk tenni, milyen lehetőségek vannak ezután?

Létezik bentlakásos otthon alkoholisták kezelésére?

Nagyon nehéz eset, de valamit ki kell találnunk.

Ha valakinek van tapasztalata, ötlete, szívesen fogadnám.


2011. dec. 7. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
tudod hogy van, kutyaharapást szőrivel.de viccet férretéve, kérdezz meg egy szakorvost szerintem
2011. dec. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy sajnos SEMMILYEN. Apám már kb. 30 éve alkoholista, ebből az elmúlt 18 évben nagyon súlyosan. Többször járta meg az elvonót, 3-4-5-6 hónapokat, kijött, 1-2 hónapig minden normális volt, majd kezdődött újra minden. Hiába fogtuk szinte kézen és vittük be a kórházba, ha ő nem akar meggyógyulni és együttműködni, akkor semmit sem lehet tenni. Minden segítség adott volt, de ő hazudott, hogy eljár az orvoshoz, közben egész máshol töltötte az idejét, mikor terápián kellett volna lennie. Örök érvényű mondás, hogy segíteni csak annak lehet, aki hagyja. Egy alkoholista örökre alkoholista marad, ti nem tehettek semmit. Újra inni fog, és meg fog halni benne, csak idő kérdése. Az apám is.
2011. dec. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ő nem akar együttműködni, akkor semmit sem tehettek. Régen még létezett olyan, hogy kényszerelvonó, de ez már sok évvel ezelőtt megszűnt. Ha önszántából nem hajlandó terápiára járni, akkor kényszeríteni nem lehet rá. Más kérdés, hogy ha benne nincs meg az elhatározás, akkor az (kényszer)elvonó sem segítene, ugyanis az ivás abbahagyásához nagyon kemény elhatározás kell, a gyógyszerek önmagukban semmit sem érnek.


Az előző válaszolónak is igaza van, ugyanilyen cipőben jártunk mi is.

2011. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szomszédom is alkoholista. de amióta kapott egy komolyabb betegséget és volt egy komolyabb műtétje, azóta naponta csak egy órát tölt kocsmázással, holott régebben csak aludni járt haza. azóta eljár bevásárolni, segít házimunkában...és összességében azóta már kétszer is bezélgettem vele, pedig régen soha...szóval szerintem így emiatt észbekapott. pedig már ráment a házassága munkája, de úgy látszik most úgy ráeszmélt valamire
2011. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én is alkoholista vagyok, ezért mélyebben tanulmányoztam a kérdést.


nem leszokni kell, mert az félelmet vált ki. az is hatalmas előrelépés, ha csökkenteni tudja az adagot. emelett programokat kell szervezni, ami leköti az embert. én többször azért nem iszom, mert olvasni, művelődni szeretnék. fő a nyugodtság.

2012. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!