Mi a különbség a Zepter-es és a sima gyógyszertárban kapható 2x vagy talán 3x is olyan olcsó bioptron lámpa között?
A Pro 1-es azaz a legkisebbre gondolok, hallásból, csak azt hallottam, hogy a szerkezete minőségibb az eredeti Zepteresnek, kérdem én: az üvege, a lecsék ill. a ránk gyakorolt hatása ugyanaz???
Nem szívesen vennék zsákbamacskát, így kérem az írjon akinek bármi tapasztalata van az ún. utángyártottról!
Nagyon köszönöm!
"Még csak az elejét írtad le, de azt többször is. :D :D"
Igen, a többit majd később tiszta pihent fejjel..
"A polaroid lencse is egy polárszűrő ezek szerint?"
Polaroid lencse? Ezt valahol biztosan olvastad. Nem hiszem, hogy én ilyent írtam volna, persze előfordul, hogy nem pontos szóval fejeztem ki magam. :8:8-)
Ez nem lencse mert az domború vagy homorú.
Ami ott van az egy lineáris sík szűrő, ez az ami ide kell.
Persze ha mögé tükröt vagy valami vetítő lencsét teszel, az nem változtat a dolgon. Legfeljebb csak az összetartást módosítja, ami elég szűk a gyári lámpánál, ami a nagyobb területen való használhatóságot korlátozza. Viszont nem lehet nagyon kis fénnyel kezelni mert szűk a széttartás. Ez felfogható így is. Végülis kicsivel nagyobb fény körrel még működne a hatás. Elég pontosan ki van számolva mennyi fény kell oda.
Ha jól tudom 35Wattos halogén izzó van a gyáriban. Ahhoz képest elég kevés fény jön ki elől. Habár a polarizációs szűrő (ez a neve, most végig kiírtam) szóval az a felét simán leveszi. Leveszi a más irányú polarizáltsággal kilépni próbálkozó fényt.
Ha próbaképpen elé teszünk egy másik polarizációs szűrő (lapot vagy fóliát), és az 90 fokban el van fordítva az előzőhöz képest, akkor elvileg nem jut ki semmilyen fény. Ami mégis nagyon sötéten vagyis halvány szürkén ki jut az a polarizációs szűrő hiba százaléka (minimális, néhány százalék, meg lehet majd próbálni ha lesz szűrőd hozzá).
Egyébként jut eszembe, lehet venni polarizációs szűrőt készen és kényelmesen használhatóan a www.SOOSFOTO.hu boltban 3000,- - 3500,-Ftért. Akkor lineáris polarizációs szűrőt kell kérni, minél nagyobbat. Ez sokkal kényelmesebb mint a kijelzőről lehámozni a fóliát. Arra persze vigyázni kell, meg ne égjen a lámpa hőjétől mert attól könnyen tönkre mehet.
Megnéztem azt az oldalt, de ott nem találtam ilyen lineáris polár szűrőt. Máshol néztem, de csak max 62mm-est találtam és az is 7000Ft volt legalább. Az nem túl kicsi és ahhoz képest nem túl drága?
Viszont ez még pluszban jó lehet a zöld fényterápiához?
Most néztem és találtam kettőt is:
Hama M77 lineáris polárszűrő
[link] Ár: 4 800 Ft 4 800 Ft + 0% ÁFA
NDK M49 Lineáris polárszűrő
[link] Ár: 1 900 Ft 1 900 Ft + 0% ÁFA
Kisebb átmérőjűt akkor lehet használni ha ledes, vagyis nem trmel sok hőt a megvilágítás. Pl én mostanában mindig ledet használok erre. Halogén izzó már tette tönkre a polarizációs szűrőmet. Megégett a gyári, üveg lapok közötti szűrő réteg.
Nem kell a fénysugárnak párhuzamosan kilépni, mint azt a gyáriban különbözőm optikai trükkökkel megoldották.
Az úgy ahogy kilép, akár szélesen vagyis nagy széttartással, úgy is ugyanúgy gyógyít, ez gyakorlati tapasztalat. Persze az sem mindegy, hogy mire használjuk.
Nekem eddig csak gyulladás csökkentésben és megütődés okozta duzzanatot sikerült gyorsan lecsillapítani vele.
Ami érdekes, hogy egy sérült vagy gyulladt területwen valamit érzünk a kezelés alatt azonnal. Egy bizsergés szerű érzés jelentkezik ilyenkor a sérülésnél.
Azt amit még mondanak, hogy különféle belső betegségeket lehetne vele kezelni, azt nem is figyeltem és nem is igazán gondolom, hogy arra hatna, persze amit nem próbáltam arra nem mondhatom, hogy nemi igaz, de azt sem, hogy arra működik.
A "szín terápia" része viszont félig szemfényvesztés, ha bőrön keresztül használva várjuk a hatást. Másrészt részben igaz. Annyi igazság van benne, hogy a szemünkön keresztül a különböző színű és ritmusú megvilágítások (polarizációtól függetlenül) igen mélyen képesek befolyásolni a lelki állapotunkat.
Viszont sérülések fájdalmak és gyulladások kezelésére leginkább a színszűrő nélküli fény a leginkább használható. Amikor ez a bőrön keresztül belép a szövetek közé, ott a vérereken keresztül úgyis mint egy színszűrőn át csak a vörös fény összetevő halad mélyebbre, ami minden fehér fényben ott van.
"polaroid lencse"
A polaroid egy márka. Vannak polaroid kamerák, printerek, szemüvegek és egyéb eszközök is ezen a márka néven.
Létezik polaroid és van polarizált napszemüveg is.
Egyiket a gyártó neve miatt nevezik úgy, a másikat a tulajdonsága alapján. [link]
A polaroid készít (már más is) polarizációs szűrővel ellátott napszemüveget. Ez a név egyezés, illetve hasonlóság szerintem csak reklám fogás a cégtől.
A lencse megnevezés viszont a szemüveg lencséből eredő hasonulás lehet, mint az a bizonyos "villanykörte", amibe nem érdemes bele harapni mert csak a formája emlékeztet a gyümölcsre.
Ettől "polaroid" a "lencse".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!