Mi értelme az egész életnek, ha úgy is meghalunk?
Figyelt kérdés
Úgy értem mi értelme van küzdeni a céljainkért, ha úgyis egy és ugyanaz lesz a történet vége?2011. okt. 19. 19:28
11/17 anonim válasza:
Az hogy jól érezd magad,ragadd meg a kihagyhatatlan dolgokat.Ezt belül úgy is érzi az ember, minden esetre szerintem nagyon sok embernek a megfelelni akarás, és az egyéb félelmek miatt megy tönkre az élete.Illetve ha nem is tönkre megy de nem tud felszabadultan élni, szabadon.Mindent lehetőleg úgy csinálni hogy magadnak felelj meg ne másoknak.
12/17 homo ludensz válasza:
12.39-es vagyok nem mondom hogy nem félek én is az elmúlástól hiszen az életösztön a génjeinkbe van kódolva,csak nehogy már végig siránkozzam azt az X évet amit kaptam hogy itt kóboroljak. Az emberek jelentős hányada óriási energiát fordít arra hogy száműzze még a halvány gondolatát is az ismeretlenbe való távozásnak. Az a kevés aki elfogadja az a felszabadult energiáit hasznosabb célra fordítja például éli az életét kiteljesedve.
13/17 anonim válasza:
Szerintem semmi értelme sincs, vagy ha van akkor valami bűntetés lehet, még szerencse hogy nem tart örökké, remélem nem igazak a reinkarnáció tanai mert az katasztrófa lenne
14/17 A kérdező kommentje:
18:29-Tetszett amit írtál, kicsit jobban is éreztem magam tőle. :)
2011. okt. 20. 20:24
15/17 anonim válasza:
épp az az értelme, hogy meghalunk. ha nem halnánk meg, nem kéne csinálni egyáltalán semmit, mert úgyis örökké élünk.
így meg van x időd, hogy oszd be jól, a maradékban meg lehet netes fórumozni.
16/17 anonim válasza:
Ez az egyik legfontosabb kérdés az ember életében. Mi az élet értelme? Ezt már Paul Gauguin festő is feltette a "Honnan jöttünk? Kik vagyunk? Hová megyünk?" című festményével. A kérdés megválaszolása nem olyan egyszerű, de le kell szögezni egy fontos dolgot az elején, amit önmagadban kell megvizsgálnod. Az élet csupán véletlenek sorozatával magyarázható, vagy volt mögötte tervezés. Alapvetően ez döntően befolyásolja, hogy megértsd mi az egész életed értelme. Ha abban hiszel, hogy minden ami most van, az csupán a véletlennek köszönhető, akkor előző hozzászólóinkkal kell, hogy egyet értsek. Nincs semmi értem vagy célja. Csinálj amit akarsz, minden megy úgy, ahogyan az emberek csinálják. Ennek mondjuk meg is van látszata, csaknem kiirtottuk a bolygónkat. Ha viszont azt mondjuk, hogy kellett értelem a DNS molekula megtervezéséhez, vagy az ostoros egysejtű szabályos motorként 100.000/perc fordulatot megtenni képes nyúlványának működtetéséhez, akkor joggal feltételezhetjük azt, hogy Az, aki mindezért felelős, okkal hozta létre az emberi fajt is. Innentől kezdve adott a kérdés, hogy AZ a valaki, aki az életet lehetővé tette a földön, csakugyan azt akarta, hogy legyen halál is? Ha a halál olyan természetes volna, mint a születés, vagy épp a felnőtté válás, akkor sosem éreznénk fájdalmat, mikor találkozunk vele. A halál NEM természetes, mert nem tudjuk elfogadni, csak beletörődni. Kérdés, hogy miért halunk meg? Mi történik a halottakkal, miután meghaltak? Van-e reménységük az elhunytaknak? Ez már egy újabb kérdés kör lehet az élet nagy és legfontosabb kérdései közül.
17/17 anonim válasza:
Kedves kérdező!
Ha véletlenül pont te is katolikus vagy, kellett tanulnod, hogy azért élünk, hogy Istennel találkozhassunk. Nem tudom, hogy ez mennyire érint téged, mert engem nem erősen győztek meg ezzel sajnos... de ilyen az élet... és szerintem nem fogsz olyan választ kapni, amelyben megtalálod, amit keresel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!