Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért voltam gyenge/gyáva?

Miért voltam gyenge/gyáva?

Figyelt kérdés

11 évesen voltak fizikai gondjaim, amire azt mondta a házidokim, hogy valószínűleg lelki eredetű, ezért szüleim elvittek pszichológushoz. Kb. 4-5 alkalom után, úgy, hogy hetente mentem, egyszer úgy éreztem, hogy lusta vagyok elmenni, tényleg semmi más indokom nem volt, mint a lustaság. Megmondtam anyámnak, azt mondta, hogy csináljam, ahogy gondolom. Többször nem mentem, mert nem akartam magyarázkodni, hogy mért nem voltam már egy ideje. Egy hónappal később apám összefutott a pszichológussal, szólt neki, hogy 'szeretné, ha benéznék hozzá valamikor'. Persze nem mentem. Tudom most már egy jó ideje, hogy ez elég nagy hiba volt. Megváltozhattam volna és ez olyan elszalasztott lehetőség végülis. Nem is igazán értem, hogy miért alakult így. Mért kellett így alakulni? Miért döntöttem akkor úgy? semmi magyarázatot nem tudok erre, csak így alakult. De miért? és ki miatt?

Mi kellett volna, hogy meglépjem azt akkor?


(ismerek egy ilyen szempontból hozzám hasonló embert, aki ugyanilyen helyzetben volt annyi idősen és jól döntött, ő miért?)


most 21 vagyok


2011. okt. 7. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

kár rágódni mostmár a múlton, azon úgyse változtathatsz... inkább most vegyél erőt magadon

amúgy azóta is vannak gondjaid? a mai napig?

2011. okt. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

akadnak, de most már mondhatjuk, hogy kifelé lábalok belőle, már látom az alagút végén a fényt :)

nem is rágódom annyira ezen, inkább már csak kíváncsi vagyok :)

persze volt, amikor napokig csak ezen agyaltam, másra se tudtam gondolni...de most már nem fáj, csak mégis jó lenne tudni az okát...

2011. okt. 7. 22:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed tényleg csak a lustaság végett nem jártál, akkor annak szerintem pusztán az a magyarázata, hogy gyerek voltál.

Tudom, nem közeli példa, de én így voltam anno a hegedüléssel. 9-11 évesen tanultam, majd letettem, mert nem volt kedvem járni. Végül is, jobb móka volt otthon tv-zni, játszani. Szerintem érthető, ha egy gyerek, még ha viszonylag jól is érzi magát egy tevékenység közben, de nem kiemelkedően, akkor miért folytatná?


Az a társad, aki meg szerinted jól döntött, ő biztos több fantáziát látott egy ilyen foglalkozáson a pszichológusnál.

2011. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*egy ilyen foglalkozásban
2011. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tehát akkor lehet mentség az, hogy gyerek voltam? még akkor is, ha ezzel mondhatni elcsesztem a jövőm? Vagyis ez a szüleim felelőssége lett volna, hogy jobban motiválniuk kellett volna?
2011. okt. 8. 23:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Elcseszted a jövőd?? Ha annyira kínoztak volna a fizikai gondjaid, biztos komolyabban vetted volna a terápiát, vagy a szüleid jobban figyeltek volna rá, hogy ezt dolgot valami módon megszüntessék. De azt mondod most felnőttként is azért jól vagy.

Szóval szerintem ennyire ne dramatizáld túl ezt a gyerekkori döntésedet, pláne ne keress most más felelőst érte.

2011. okt. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem csak fizikai gondjaim voltak, de a szüleim és a környezetem leginkább azokat vette észre. Néhány év után újra előjöttek, egyszer kórházba is kerültem miatta. Azóta járok pszichológushoz és pszichiáterhez és most már kezdenek rendeződni a dolgok, viszont ha akkor befejeztem volna azt a terápiát, akkor nem fajult volna idáig...ezt az egyik pszichológus is említette.
2011. okt. 9. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor se bánd a történteket. Gondolj arra, hogy idősebb fejjel jobban tudsz akarni, küzdeni a gyógyulásodért. Lehet, hogy gyerekként nem is kerültél volna a legmegfelelőbb kezek közé (egyik barátnőm mesélte, hogy neki sok mindent elcseszett a gyerekpszichológusa.. és ezek is olyan, ami akkor föl sem tűnik az embernek).

Pláne, ha ma már sínen vagy, nem tudom minek rágódsz ezen az egy ponton.

2011. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!